Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:16 09.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Eksperimenti s mikrovylnova pechkaнови  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано09.11.02 02:30



Tezi ot vas koito imat mikrovylnova pechka veroiatno znaiat che s neia mogat da se praviat interesni neshta. Osobeno ako pyhnete metal vytre. Poluchavat se edni interesni razriadi* (zashto). Poluchavat se daje i kogato slojite porcelanov syd s onia interesni ikrustacii, koito ochevidno sa provodiashti. Bi mi bilo interesno da naucha kakvo stava kogato se pyhnat primerno niakakvi metalni topcheta vytre, golemi primerno kolkoto dyljinata na vylnata (koiato triabva da e ok 1 cm) - niakoi mlad i entusiaziran kato well moje da svyrshi taia rabota.

Drugi eksperimenti triabva da mogat da se poluchavat kogato mahnete osvetlenieto - ot niakoi predmeti bi sledvalo da izlizat tleeshti razriadi, vidimi ako e tymno. Tova e principa na t. nar. Kirlianova fotografia, za koiato obache niamam vreme da obiasniavam.

Eksperimenti mogat da se praviat i s samia izlychvatel, ako toi se mahne ot pechkata. Interesno (pak viziram well ) za kolko li vreme shte vi arestuvat ako primerno montirate toia izlychvatel na satelitnata si chinia. Mojete syshto da probvate da oblychvate i nedrujeliubnite vi sysedi ot otsreshtnia blok.


Vyobshte - derzaite!


*ne tvyrdia che e bezopasno za izlychvatelia



Тема Re: Eksperimenti s mikrovylnova pechkaнови [re: Evil Spirit]  
Автор milenn (непознат )
Публикувано09.11.02 08:07



hehhe, ama tova Evil mamata si traka ;-) napravo ne povervah na ochite si , che e toj ;-) i osobeno s poslednoto e mnogo "evil" ;-)
ta kvo sam pravil az:
kazaha mi che stavalo strashno interesno da puhnesh zapalena svesht vutre... nali bilo plazma, plamaka, trebvalo da e provodiasht .... spored avtora efekta bil strashen i zena mu stela da go prechuka ;-)
e, pri mene nishto ne stana , absolutno nikakva promiana ili vizualen efekt.
btw, dulzinata na valnata e mnooogo po golema, na okolo 2.4GHz bachkat pechkite.
inache sam probval efekta vurhu zmia ;-) za 3 tika i umre, ama beshe na antenata na edna RLS. s dosta po golema sredna moshtnost.
za antenata, imashe snimki, edin v neta beshe pravil "jammer" (zaglushitel) za wireless lan, - 802.11b po nekakva neshtastna sluchajnost bachkat na sushtata chestota.



Тема Re: Eksperimenti s mikrovylnova pechkaнови [re: milenn]  
Автор xp (физик/простак)
Публикувано09.11.02 17:51



Ъм, печките работят на 2.45 GHz, което ще рече 12.2 см дължина на вълната. За възникване на резонансни ефекти е достатъчен и 1/4 вълнов резонатор (тва прави към 3 см, колкото са повечето вилици). Не знам до каква степен се поддава на фокусиране излъчването на магнетрона, но и на мен едно време ми минаваха подобни зли идеи. Само дето щеше да се случи кофти тръпка ако родителското тяло откриеше печката в разглобено състояние :-)

А тоя номер с топчетата може би изобщо няма да се получи, понеже при тези честоти поради скин ефекта единственият качествен резонатор е обемният кух резонатор, с вълновод до него. Също така сериозно ме съмнява това за свещите, предвид спектъра на тежките стеаринови молекули...

signed: sp


Тема Re: Eksperimenti s mikrovylnova pechkaнови [re: xp]  
Автор milenn (непознат )
Публикувано09.11.02 18:48



ideata beshe che "neshto" stialo da stane s palmaka,
ama nishto ne stana ;-)



Тема Re: Eksperimenti s mikrovylnova pechkaнови [re: Evil Spirit]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано10.11.02 08:53



ДА те е удрял тока тия дни ? Или някой те е облъчил с печката си ?!

*


Тема Re: Eksperimenti s mikrovylnova pechkaнови [re: Evil Spirit]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано10.11.02 08:53



Впрочем мога да ти препоръчам един експеримент - опечи си цели яйца с микровълновата печка... ще ти хареса ефекта, гарантирам !
После ще ти трябва нова печка , ама си струва

*

Редактирано от Well на 10.11.02 08:55.



Тема oo, izviniavai ..нови [re: Well]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 19:28



ne znaeh che po toia nachin e zaminala tvoiata mikrovylnova pechka, ako znaeh niamashe da spomenavam tebe, niamah ideia kolko e bolna za tebe temata ..




Тема Я и аз да се включа...нови [re: Evil Spirit]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано12.11.02 14:14



... че ми стана интересно, пък и 5 години работех в сервиз за бяла техника и основно аз се занимавах с ремонта им:
Та това с прегорените токопроводящи кантове на съдините - обичайно, ама имаше и още по-странни изпълнения, дето малко трудно си ги обяснявам. Например въртящите се стъклени чинии често идвахха с разтопени области по тях, да речем около средата, като обяснението на клиента беше, че е пекъл слънчооглед или е пукал пуканки, при което май мазните петна по чинията са предшественици на разтопените й области - проводящи зони може би! Щото те боклуците в състава му не са малко пък и сол се ползва тогава...

Аз съм си забравял отверката си във микровълнова докато я изпробвам - нищо не стана! Сигурно не съм смерил размер за четвърт- или друг кратен вълнов вибратор, отверката е права и е около 14см. Мисля че трябва да е затворен контур, за да стане нещо - като витка на бубина в ел.-магн. поле, вързана на късо.
Някои модели микровълнови дори имат метални скари, като алтернатива на въртящатта се чиния - помислих, че се ползват само в режим на грил /когато е включен другия обикновен нагревател/ но не е! Прообвахме на микровълни с металната скара - вътре нищо лошо не стана!
Интересно става, когато защитната плоча пред пушката на магнетрона дето е или пластмасова или меканитова /слюдена/ се омазни или по нея полепнат боклуци - хлебарка влязла отзад например и дупката е сигурна, че и язвата после се разраства буквално след минути употреба.

Друг интересен опит е да сложиш парчета от счупена неонова лампа /луминисц. тръби/ - луминофора почва да свети.

Имах и случай, когато срещу клетва и подпис на клиента пуснах една фурна с шунтирани защити на вратата - безнадеждно бяха повредени, направо готов уред за самоубийци, но оня още е жив:)) Незнам дали се е прообвал пък и все още не са го арестували:)



Тема ... а, и още:)))нови [re: Mapkишkи]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано12.11.02 14:31



Покрай микровълновите почти станах готвач със завидни умения в областта на автентичната източна кухня - те там нали са на принципа, че всичко що има крака се яде, без столовете и масите... та в някой професионални микровълнови, с по 3 магнетрона /на Sharp/ и с вместимост сигурно около или над 1 кубичен метър, съм намирал интересни деликатеси останали някъде из ъглите:)) опечените хлебарки - само за предястие, но и по-едър дивеч, като опечени мишки например, за които съм сугурен, че не са убити от високото напрежение на трафовете щото си бяха вътре:)) във вълноводите на магнетроните, които отдавна са си хвърлили изолационните плочи.



Тема Re: Я и аз да се включа...нови [re: Mapkишkи]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано12.11.02 22:04



Аз пък имах проблем с едни LG-та, дето като почнат да мятат искри между две части на тенекията както си е оригинално - нищо не помага да спрат. Е, видях се в чудо да разбера как са ги смятали ... така и не ми стана ясно. Требе да е инджИнерна грешка, знам ли ... то такива бол...

Умрях си от смях като ми донесоха веднъж дистанционно ... децата го поляли с вода и решили да го изсушат в печката
Все едно го беше ударила светкавица

Това с луминофора - без да е счупена лампата ли свети ? Щото това сме го виждали в близост до радиоизлъчватели - има сияние.
Ако е след като е счупена лампата - това ми е интересно вече :)

*



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.