Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 19.04.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За времето  
Автор mika (непознат )
Публикувано07.09.02 02:27



Винаги съм харесвал физиката, заради естествения й погле към нещата. Това е може би най-всеобхватнта наука, отнасяща се за природата. Fizio-Природа.

Имам един въпрос, за който много ще се радвам, ако прочета компетентен отговор.
Какво всъщност е времето- дали е условност, която сам човека си я е поставил или наистина може да се нарече четвъртото измерение.
Имам в къщи един часовник с махало, който отчита от дълго време времето :)
Седя понякога, гледам си го и се чудя що за нещо е времето.
зависи ли времето от гравитацията?
Може ли човек със земни условия да забави или забърза времето.
Ако помните, имаше един филм, трилогия на Спилбърг "Завръщане в бъдещето". Този филм ме вдъхнови много и както бях 14 годишен си създадох собствена, хипотетична разбира се "Теория на времето". При създаването й, стигнах до извода, че е невъзможно телепортиране във времето, особено в бъдещето, където да съзреш материален живот. Не може да отидеш в бъдещето(дори и да има начин) и да видиш примерно себе си, близките ти, а и земята такава, каквато в действителност би била по това време. Времето не трансформира материалния свят според мен.
Та споделете мислите ми, ако са ви интересни и ми помогнете.
Желая ви приятни емоции в тези времена



Тема Re: За времетонови [re: mika]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано07.09.02 07:44



Ти си уникално тъпа овца! Как го каза само ''времето не трансформира материята''.
Няма пространство без време както и няма време без пространство.материята,времето и пространството,както и светлината са 4-те основни градивни елементи на Вселената.Определено времето не е 4овешка измислица!Одавна е доказана дълбоката връзка между материя,време и пространство.Така 4е може да се каже 4е е 4-то измерение!Въпреки 4е като 4 измерение времето е ве4е математи4еска абстракция,която се показва с уравнение!Времето зависи от скоростта с която се движим или по то4но от ускорението,ако се движим с много голяма скорост за нас времето ще те4е много по бавно отколкото да кажем тук на земята доказано е,4е 1месец със скороста на светлината е равно приблизително на 50 г. на земята.
Времето както и вси4ки останали закони във вселената се раждат по-времето на големия взрив,виж тогава не е изклю4ено материята да е имала безкрайно голяма плътност и времето да се е разширило именно големия взрив ражда материята на куп!това всъщност е имено ''сингулярността'' на големия взрив.
Знаеш ли,4е за да достигне слън4евата светлина до нас и е необходима 8мин и 18 сек.?А замислял ли си се колко време трябва на оделе4ените с хиляди и милиони светлини години от нас звезди , за да им стигне светлината до нас?Андромеда най близката до мле4ния път галактика се намира на 2 млн.светлини години от нас и ни е именно я виждаме такава,каквато е била преди 2млн.г, затова в астрономията се правят работни модели и хипотези на базата,4е вси4ко ,което вижаме е "обективно съществуващо",нищо 4е някоя звезда която е много надале4е ве4е може да не съществува!
Да времето зависи и от гравитацията!Затова при 4ерните дупки се наблюдава "сингулярно състояние",изразяващи се в особено поведение на пространството,материята и времето!Всъщност гравитацията на 4ерната дупка е толкова голяма,4е тя просто потъва в пространството едно много силно изкривено пространство,което всумква вси4ко в себе си.А какво има на дъното на 4ерната дупка?тук казваме стоп на този въпрос физиката не ни дава отговор можем само да кажем,4е най доло е една безкрайна малка вселена и само можем да се 4удим какво става то4но там!
А колкото за твоите измишлютини относно за пътуване през времето просто си задай въпроса,кое нещо съществува сега тук?Не не е миналото-то съществува само в историята и спомените на хората,Не не и бъдещето,защотото то все още не съществува,то предстои да съществува но все още го няма,А съществува единствено настоящето в него ние действаме,мислим,ме4таем,кроим планове за бъдещето,ходиме на срещи с любимия 4овек!За това лови МИГА,както гласи латинската мъдрост!Така 4е как си го представяш ти да отидеш в миналото което ве4е не съществува просто то го няма в континиума време-пространство-материя и даже и да промениш нещо!Това при4инява непоправими парадокси и именно затова е невъзможно да направиш това,а да отидем в бъдещето тогава?И това е невъзможно защото и то не съществува ние в настоящето със своите действия определяме какво ще бъде то.Така 4е изводът е,4е и тук ще се полу4и непоправим парадкс.Виж тука има едни фантасти4ни теории за паралелни вселени например да има вселена само с 1 сек.по бърза или бавна от нашата и ние по то4но нашите абсолютни двойници да живеят там а ние тук.Моето мнение,4е дори да има паралелни вселени и светове те ще са корено разли4ни от нашите ако искаш пове4е подробностти а тия неща влезни в клуб фантастика.
Аре,4е отивам да спя не съм спал от 48 4аса!После ще ти напиша още неща ако не ме изпревари някой

ReD | VaNdAL


Тема Re: За времетонови [re: HAMELEONA]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано07.09.02 10:05



А ти не може ли да си по-малко язвителен ? Пример от Evil Spirit ли вземаш ?

*


Тема Re: За времетонови [re: mika]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано07.09.02 10:14



Отговора ми не е компетентен, да те предупредя !

Та, впускайки се в размишления, стигнах до извода че промяна в скоростта на времето не може да има, а значи и всякакви преходи напред-назад из него са утопия. Причината намирам в логиката. Значи промяна в хода на времето неизбежно води до логически противоречия, което от своя страна доказва че или трябва да забравим за весдесъщата логика или за промяна във времето. И тъй като на логиката залагам повече, смятам че времето е непроменим фактор.
Разбира се това е ерес. Има доказателства за удължаване живота на елементарни частици, както и разни доказателства за промяна на хода на часовници задвижени до големи скорости. лично аз не смятам че едно доказателство оборва едно противоречие. По-скоро идвете са под съмнение - дали наистина са такива, каквито ги наричаме - доказателство и противоречие. Както и да е. Който иска, ще разбере къде е истината.

*


Тема Re: За времето и логикатанови [re: Well]  
Автор тaпиpa (МНОГО ТЪП РЪБ)
Публикувано07.09.02 11:57



Ами не залагай толкова на логиката щото я виж например в поведението на електрона ,колко логика има


ЕЛАТЕ В ЗООПАРКА ДА СА ВИДИМЕ

Тема Re: За времето и логикатанови [re: тaпиpa]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано07.09.02 12:06



Мноо ти мазна клавиатурата ... ти с нос ли набираш ?

*


Тема Re: За времетонови [re: HAMELEONA]  
Автор mika (McLaren fen)
Публикувано07.09.02 14:20



Благодаря ти за наистина компетентния орговор Хамелеон, макар и да ми иде да те напсувам до девето коляно.
Изглежда имаш самочувствие в нагорнище, но с него от чужд опит да ти кажа далеч нема стигнеш.
Интересно разсъждаваш иначе, евала ти казвам. Изглежда обаче обидите ти към някой добронамерен са приоритет за теб, а тва са сериозни комплекси.
Не знам къде си се раждал, но със сигурност теб човек не те е раждал.
Към всеки ли така се обръщаш или си кат ника ти подмазваш се тук там, а дет ти отърва, обиждаш.
Пак благодаря за наистина точния ти с малки изключения отговор. Доста си писал.
Изглажда обаче си имал трудно детство...
За физиката добре, но за обноските си...тъп тъп, че вдлъбнат.
Ходи сега си изпий хапчетата и си лягай.
След всичко това сега ще се направиш на засегнат и ще започнеш да ме псуваш, нали? Или пък ще се направиш на философ и няма да обърнеш внимание- виждаш аз как предсказвам бъдещето. Статистиката, брато-това е начина да се предскаже най-добре времето. Захващаш се да следиш един процес, водиш си статистика дълго време и след това вече имаш възможност да предвиждаш развитието на дадения процес. Много такива като теб ги има по света и за това не е трудно да бъдеш предвидим.
Ти на баща си тъпа овца ли викаш или на който и да е близък.......а забравих- животните от едно стадо не се нападат
И пак благодаря иначе.
Пожелавам ти всичко хубаво и колкото се може по-бързо да дойде времето, когато ще станеш човек.
А и за латинската поговорка...не е латинска, а е на Лао Дзъ и с точност гласи: "Улови мига".



Тема Разбира се че моженови [re: mika]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано08.09.02 01:03



Значи съществува еднопосочна машина на времето, от минало към бъдеще.

И работи както си прядставят фантастите: влизаш в кабинка, натискаш ръчки, стоиш там известно време и като излезеш - хоп и то станало бъдеще.

Та сега сериозно: парадокса на близнаците от теорията на относителността. Качваш се на космически кораб, ускоряваш се до близка до светлината скорост, правиш кръгче по галактиката и като се върнеш - хоп, и бъдещето дошло. Като регулираш с ръчката скоростта, избираш момента когато да се върнеш (може и така да се градуира!).

Но както казах е само еднопосочно пътуването.

Не го слушай Well, на него не му харесва тоя парадокс, независимо че си е доказан експериментално отвсякъде. А като се поусъвършенства техниката ще го доказват и с близнаци :))



Тема нещо не вдявамнови [re: HAMELEONA]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано08.09.02 01:22



Като махнем псувните, останалото звучи като списание "Наука и техника" от преди 15 години. Изразяваш се като журналист, завеждащ страничката по наука и техника на вестник (ако си такъв, простено ти е!).

Къде пъхна светлината в четирите градивни елементи на Вселената? И защо от толкова възможности избра точно нея? И защо са само четири?

Какво значи няма пространство без време? Аз знам че няма пространство без материя. Все едно да кажеш че няма X без Y в пространството. Та те са НЕЗАВИСИМИ по определение.

А този бисер: "Времето зависи от скоростта с която се движим или по то4но от ускорението," - от скоростта или ускорението все пак?

"ако се движим с много голяма скорост за нас времето ще те4е много по бавно" - няма такова нещо, за нас времето тече винаги с еднаква скостст, защото се мери локално. Виж, от гледна точка на другите зависи.

А черешката в сладоледа е: "доказано е,4е 1месец със скороста на светлината е равно приблизително на 50 г. на земята" - Айнщайн се обръща в гроба при такива думи... Просто защото не може да се движиш със скоростта на светлината, горното не е вярно, още по-малко доказано.

По-спокойно, първо трябва да се мисли, а после да се пише, не обратното.

"Изреченията трябва да се съкращават до размерите на мисълта" - някой беше казал.



Тема Re: За времетонови [re: mika]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано08.09.02 04:26



Първо орговарям на тебе...
1.Лови мига е латинска мъдрост.разпространена на латински и то още преди лао дзъ да се роди някъде към 1500 години.Така 4е толкова по този въпрос.Ако не ми вярваш отвори българския указател за думи и ще намериш лесно латинската поговoрка.
2.Коефициента на интилигентност ми е доста над средно статисти4еския българин.Така,4е според у4ените хора не съм тъп.
3.Детството ми още продължава а не съм забелязал то да е лошо след няколко години ще ти отговоря дали съм имал трудно детство.
4.Съмнявам се,4е ти имаш някакъв опит та да же да ми цитираш"от 4ужд опит го знам'' Просто 4овек се у4и от грешките си и никога от грешките на другите!
5.4овек ме е раждала.
6.Не пия хап4ета.
7.Ти си медиум предсказваш бъдещето тогава защо питаш за времето.
8.Аз не съм 4овек аз съм хамелеон ти си 4овек.
9На тебе викам уникално тъпа овца не на баща ми.

ReD | VaNdAL<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от HAMELEONA на 08.09.02 05:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от HAMELEONA на 08.09.02 07:40.



Тема А сега гери да вдява нищо 4е е програмистка анови [re: geri]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано08.09.02 05:13



Се мисли за физи4ка!
1.Не работя като журналист.
2.Казвам 4-те основни елементи,къде слагам свтелината ли? ми на мястото и светлината изтъква вселената със своите нишки.
3.А пространството какво е?Разредена материя няма пространство без време както и време без пространство те са дълбоко свързани!
4.Правени са опити в реактивен самолет и е доказано 4е времето при висока скорост скъсява времето забавя го когато самолета се е прибрал в летището е установена разлика в 4асовниците в самолета и на летището.Така 4е както един метър със скорост близка до скороста на светлината ве4е не е метър така и времето се забавя.
5.Доказано е 4е занас ще са 50 години.ОК СКОРОСТ ПРИБЛИЗИТЕЛНО БЛИЗКА ДО СКОРОСТТА НА СВЕТЛИНАТА А НЕ СЪС СВЕТЛИНА СЛОРОСТ
6.Аз пиша после мисля уникален слу4ай съм първо следствие после при4ината!

ReD | VaNdAL

Редактирано от HAMELEONA на 08.09.02 07:42.



Тема Re: За времетонови [re: HAMELEONA]  
Авторmika (Нерегистриран)
Публикувано08.09.02 15:53



Добре, приемам, че си умен, но си с огромно самочувствие, а трябва да знаеш, че скромността краси човека, а изглежда не си много за гледане.
Пак се радвам за сносния ти отговор по темата за времето, но не мога да приема начина, по който се отнасяш. Не ми отговори на въпроса, дали с близките си така се държиш?
Аз за първи път се срещам с нещо в нета, което упорито да не иска да е любезно.
Колкото за бъдещето, статистиката няма нищо общо с медиуми, коеф. ти на интелигентност не го е възприел изглежда това.
И пак ще те попитам, любезен не можеш ли да бъдеш?
Ебахти и самочувствието...
По принцип глупаците се убиват с мълчание, но нали съм дружелюбен и рекох да не те трепя.




Тема Re: А сега гери да вдява нищо 4е е програмистка анови [re: HAMELEONA]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 00:47



Баси, значи аз съм втората физичка във форума освен тебе! И ти, Хамелеона, разбираш от физика колкото баба ми Ивана... :)

1) значи нямаш оправдание за това, което ръсиш.

2) къде пък го видя това? Значи светлината е изтъкала канавата, по която бродират частичките... Нещо като еластична мрежа, по която светът подскача? А защо всъщност са нишки, не са ли вълнови фронтове (плоскости, перпендикулярни на твоите нишки)?

3) ще има ли време в пространство, където не се случва абсолютно нищо? И как ще определиш че има? И трябва ли му време на такова пространство? (ако няма материя)

4) не е реактивен самолет а спътници в началото на 70-те години. Само че времето по локалните часовници на движещата се система не се забавя, това имах предвид. Ти ако летиш с голяма скорост, ще усещаш ли движенията си забавени? И едно е "движение с голяма скорост" за което те критикувах, друго е движение с ускорение за което даваш пример че е доказано.

5) какво значи приблизително близка - по-точно? И това 50 години откъде се пръкна? И не е 50, a 5000, :))) Прав ли съм?

6) само това те оправдава. Ама трябва да предупреждаваш в началото на постинга за това.

Айде стига толкова!



Тема hahahaнови [re: geri]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 06:52



i az taia geri pyrvo ia misleh za "fizichka" i si misleh dali da ne ia opyna taia "fizichka", no pisle tia vze da otgovaria na myjki rod, taka che reshih da si zatraia ..

Obache taka e kato chovek si izbira jenski nickove iz forumite. Mene shto niakoi ne me misli za "fizichka"



Тема Moiat primer ..нови [re: Well]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 06:57



.. e bil vinagi za sledvane! Ako az sym izkarval niakogo za typ /primer well/ bideiki zlychen i izvitelen, to az sym bil vinagi prav. Sorry, niama drug nachin da se spravime s pomiata ot gadateli, psevdo-ucheni, injeneri-izobretateli-na-vechni-dvigateli i tem-podobni, osven tova da sme KRAINO gadni i iazvitelni kym tiah. I rezultatite ne zakysnaivat - eto - otkak az sym tuka - takiva kato well se izkazvat samo pod surdinka.
Bravo na mene!




Тема Re: Moiat primer ..нови [re: Evil Spirit]  
Автор Well (железният кон)
Публикувано09.09.02 09:05



Искаш ли да се дразним ?
Глупчо си, ама требе да го разбереш от реалния си живот. Може много да знаеш, но няма да забравя какво каза за климатиците. А то си беше върховна глупост при условие че не знаеш фактите.
Жалко е че вместо да ми отвориш очите както на мен така и на други непрофесионалисти, интересуващи се от твоята наука( ако е физика де) , ти просто си изливаш нервите тук щото сега ти се е паднало да поплюеш псевдофизици. Ако искаш форум, в който се изказват само физици, направи си клуб "Физици" и стой там. Тук е клуб "Физика" и в него се говори за физика и от незнаещи хора. Щом някой има въпрос, задава го. Щом някой има нещо да каже, казва го и получава отговор. По възможност, смислен.

*


Тема Re: За времетонови [re: HAMELEONA]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано09.09.02 11:24



A az taka znam, ama vsi4ko tova za koeto s takava uverenost pi6e6 "dokazano e", e to4no tolkova dokazano, kolkoto i geocentri4nata systema ... osobeno za 4ernite dupki


Това си струва

Тема Re: hahahaнови [re: Evil Spirit]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 11:43



Това пък от къде ти хрумна че ника е женски? Да не би от грешно разбиране на англииската семантика?

Щото в немския език например е ника е мъжки.



Тема Re: Twoiat primer ..нови [re: Evil Spirit]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 11:48



Не си прав. Щото с такова отношение споменатите личности престават да ти обръщат внимание, възприемат те като необходим интериор на клуба и се множат още повече.



Тема Re: За времетонови [re: mika]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано09.09.02 11:54



Pyrvo sorry za majmunicata, ama ne6to mi se preeba IE-to.

Ta zna4i za vremeto: ot edna strana moje6 da gleda6 na nego kato na ne6to absolutno abstraktno i napraveno edinstveno za da si vyrjem formulite vyv fizikata. Ako trygnem v tazi nasoka i razkarame vremeto 6te moje6 da izrazim vsi4ko 4rez skorost i spored men tova e napylno vyzmojno. Kak li samo 6te zvu4i togava vyzrastta ti

6to se otnasq do ma6ina na vremeto dori da gledame na vremeto kato izmerenie i da imame ma6ina s koqto da se dvijim po nego, pak 6te moje da hodim samo v byde6te pri tova ednoposo4no. Predstavi si edna koordinatna systema v koqto ednata liniq e vremto, togava ima edna to4ka, koqto se dviji napred i koqto e nastoq6teto, ako idem nqkyde nazad za6to tam da e na6eto minalo? Na6iqt svqt otdavna 6te e preminal ottam i tam kakvoto i da ima, to nqma da e minaloto ot u4ebnicite po istoriq. Naj-veroqtno nqma da ima ni6to, pri tova v naj-lo6atat mu forma - nito materiq, nito prostranstvo.
Ako otivame v byde6teto po tazi teoriq pak 6te popadnem v ni6toto. No pyk mojem da vkarame malko izmama - da se motaem sys skorostta na svetlinata nqkyde i kato se vyrnem, hop eto ti byde6te ... i nqma vry6tane.

Zvu4i interesno nali i e sy6to tolkova nedokazuemo kolkoto sledva6toto. Tova e edin posting na Hityr 5yr v klub astronomiq ot predi mnogo vreme. Stava duma za edin ruski u4en i za negovata teoriq. Opredeleno e mnogo interesno i ve4e e na kirilica



Zdrawejte eto neshto koeto prochetoh w edin ot kudowete,,,mislq che she e interesno , a i neznam kolko ot was sa go
cheli.......tobeshe polikuwano ot 'Хитър 5ър'....

рез 1982 година в брой бр.44 и 45 а няколко години по-късно - 1988 в брой 45 на тогава излизащия вестник "Орбита"
Агоп Мелконян помести статии за една от сензациите във физиката. Става дума за изследванията и експериментите на
професор Николай Александрович Козирев от Пулковската обсерватория, който развива една цялостна и оригинална
теория за времето. Идеите му са наистина шашващи. Тук ще ги публикувам (със съкращения) знаейки, че много от
вас не са чували нищо за тях. Уверен съм ще ви е интересно. Същевременно, ще се радвам, ако някой знае нещо
повече и по-ново по въпросната хипотеза/теория.

Какво е времето в съвременната наука? Един "пасивен скалар", мъртва математическа абстракция. Всички физически
явления протичат във времето, но самото време няма никакво отношение към тях. Всичко се проявява във времето, а
времето не се проявява в нищо - няма тегло, няма енергия, няма вкус и мирис. То има само едно единствено
качество: да бъде измервано с часовник.
Козирев нв в съгласен с такава постановка на нещата.

Идея първа:
Ако една система е в мъртво състояние, тя е безразлична към времето. В реалния свят процесите имат посока от
минал;ото към бъдещето. В този смисъл светът е неравновесен, а неравновесието винаги има ясно изразено
направлвние - от причината към следствието. Това Козирев нарича "ход на времето".

Идея втора:
Но защо "ход"? Ход означава движение с определена скороат, нали? Да, отговаря Козирев. Ходът на времето
наистина има скорост - около 700 км/сек. Т.е. това е скоростта с която причината става следствие.

Идея трета:
Освен това "ход" означава и някаква посока. Така е, отговаря Козирев. Ходът на времето в нашия свят е положителен
в лява координатна система. Значи, ако "гледаме" от причината към следствието, времето върви по посока на
часовниковата стрелка.
Всичко това звучи твърде неправдоподобно, затова ще го подкрепя с експеримент, станал класически в
изследователската практика на Козирев. Представете си везна, на едното блюдо на която има тежест, а на другото -
жироскоп. Според здравите устои на физиката, посоката на въртене на жироскопа не трябва да разколебава
равновесието на везната. Но вече тридесет години Козирев повтаря ли, повтаря този опит пред всеки любопитен. И ето
какво: когато жироскопът се върти обратно на часовниковата стрелка, теглото му намалява, а при въртене по
часовниковата стрелка теглото му се увеличава. Слкедва обяснението: Когато се върти обратно на часовниковата
стрелка, жироскопът се върти против времето и намалява неговата енергия. Това е всичко.
Следователно потокът на времето има и скорост и посока. Но зависи ли той от околните процеси? Оказва се, че
зависи.

Идея четвърта:
Влиянието на околните процеси се изразява в промяна на ПЛЪТНОСТТА НА ВРЕМЕТО. Онези явления които усилват
причинното действие, увеличават плътността на времето, тогава говорим за излъчване на време. Такива са всички
процеси съпроводени с увеличаване на ентропията: топене на леда, изпаряване на течности, разтваряне на веществя
във вода, загиване на живи организми. И обратно - явленията, свързани с намаляване на ентропията, намаляват
плътността на времето. Тогава говорим за поглъщане на време.
И ето един експеримент в подкрепа: Около същата везна с жироскопа поставяме термос с гореща вода - всичко е
нормално. Когато обаче долеем студена вода, жироскопът, който се върти по хода на времето, намалява теглото си с
цели 4 милиграма (при собствено тегло 90 грама)! Ето как може да се обясни този факт. Когато долеем студена вода,
топлинното равновесие в термоса се нарушава. Докато се възстанови равновесието, докато се уеднакви
температурата по целия обем, системата излъчва време, или иначе казано - уплътнява времето около себе си. Това
оказва допълнително въздействие върху жироскопа, като намалява неговото тегло.
Съгласете се, че това не звучи много правдоподобно. Но тези експерименти се повтарят вече 3 десетилетия и винаги
без грам съмнения. При това не само в дома на Козирев, не само в Пулковската обсерватория, но и в Института по
проблемите на механиката към АН на СССР. Всички гледат, всички се удивляват и... не разбират.

Идея пета:
Да зададем един съвсем парадоксален въпрос: а може ли да се екранира ходът на времето? Козирев е категоричен:
да, измерващата времето система може да се защити от протичащите наоколо процеси. Като екрани могат да
служатвсякакви твърди вещества - метални пластини, стъкло, керамика с дебелина 1-2 сантиметра.
Добре... От казаното по-горе за плътността на времето излиза, че би трябвало СЛЪНЦЕТО ДА ИЗЛЪЧВА ВРЕМЕ.
Да, така е - отговаря Козирев. Но след като е така, значи, че по време на слънчево затъмнение би трябвало
излъчването на време от слънцето да намалява, защото Луната ще оказва екраниращо действие, нали? Съвсем
правилно - отговаря Козирев. Правени са изследвания по време на 5 слънчеви затъмнения - през 1961, 1966, 1971,
1975 и 1976 година. Всички те недвусмислено показват, че по време на затъмнение плътността на времето намалява.
Значи Слънцето излъчва не само светлина, но и време! Но ние пак ще се върнвм на този въпрос.
Чудесата на козирев обаче не свършват дотук. Когато проучвал екранирането на времето, в един от експериментите
той използвал съвсем тънка стъклена пластинка с разпрашен върху нвя алуминий. Такъв тънък екран не може да
създава поглъщане, но въпреки това той намалявал въздействията на хода на времето почти двукратно. Защо?

Идея шеста:
Оказало се, че освен поглъщане може да има и ОТРАЗЯВАНЕ НА ВРЕМЕТО и ролята на отражятел изпълнявала
алуминиевата пластинка. Козирев и В. Насонов провели редица опити. Ето един от тях. Описаната вече везна и
някакъв излъчвател на време - например познатия ни термос. Слагаме между тях екран - неравновесиято в термоса не
оказва жлияние на жироскопа. След това слагаме алуминиевия отражател така, че да "заобикаля" екрана, по точно
потокът на времето да"прескача' екрана. В този случай жироскопът намалява теглото си.Значи алуминиевата пластина
наистина отразява потока на времето.
И още един факт: Оказали се, че отразяването на времето е съвсем нормално отражение - ъгълът на падане е равен
на ъгъла на отразяване! Виждате ли, физика, като физика. Ама не съвсем...
А какво ще стане, ако вместо алуминиева пластина сложим вдлъбнато огледало? Излиза, че огледалото може да
събира и ще концентрира в своя фокус въздействието на времето. Или, казано иначе, то ще бъде вВРЕМЕВИ
ТЕЛЕСКОП.
С него ще може да се изучават излъчването или поглъщането на време от далечните космически обекти - звезди,
галактики, квазари, пулсари и т.н.

Идея седма;
Така за пръв път може да бъде създаден астрономически уред, който да улавя не електромагнитни лъчения, а нещо
съвсем друго, при това съвсем, съвсем парадоксално - улавя излъчването на време.
Не си мислете, че това е някакво странно съоражение, съвсем не. Най-обикновен телескоп-рефлектор във фокуса на
който се поставя нашата стара приятелка - везната с жироскопа. За своите наблюдения Козирев използвал един
70-сантиметров телескоп на Пулковската обсерватория и един 50-сантиметров на Кримската обсерватория. Рабира се
всичко било така, както очаквал - небесните обекти наистина излъчват време.
Най-силно излъчват време свръхплътните обекти - бели джуджета, центърът на галактиката, обектът Лебед Х-1
(предполагаема черна дупка).

И така - оказа се, че времето не е мъртав скалар, а съвсем реална физическа величина и може да оказва съвсем
реално дайствие.
Но всички тези невероятни неща, за които разказах са само прелюдия към смелите и красиви идеи на Козирев.

За тях - отделно.







Вече знаем че, ходът на времето създава не само определено механично въздействие, но и че това въздействие има
точно определена посока. Всъщност става дума за двойка сили. Нотогава излиза, че ВРЕМЕТО ПРЕНАСЯ ВЪРТЯЩ
МОМЕНТ.

Идея осма:
Козирев доказва това чрез прост картонен диск, поставен вместо кобилица на люлеещата се везна. Дискът е
екраниран с изключение на точката на окачване. И той наистина се завъртял.Всички процеси излъчващи време въртят
диска по посока на чяаовниковата стрелка и обратно. И за да докаже убедително, че въртчщият момвнт наистина се
пренася от потока на времето, Козирев използва ефекта "отражение на хода на времето". Когато поставил
отразяващата алуминиева пластинка диска започнал да реагира по съвсем противоположен начин. От тук директно
следва, че дискът се върти под действието на момента, който времето пренася. Това явление Козирев също
използувал за направата на "времеви телескоп", с който наблюдавал накои ефекти на Луната.
Някъде по-горе споменах, че времето активно участва в процесите и влияе върху физическите величини, а досега
говорех само за механични въздействия. Нима ходът на времето може да бъде регистриран само с везни и дискове?
Нима не влияе върху процеси с друг характер?
В хода на опитите Козирев забелязал, че времето влияе върху процесите, които протичат вътре във фотоелементите.
Веднага бил направен прост уред с два възможно еднакви фотоелемента, който регистрира потока на времето.
Времето въздейства върху електрическото съпротивление на проводниците. Това дало идеята да се направи прост
Уитстънов измерителен мост с чувствителен галванометър. Едно деление на скалата отговаряло на 0.01 ом. Всички
процеси излъчващи време, намаляват съпротивлението с няколко деления. И обратното, разбира се.

Идея девета:
Тези прости уреди могат да бъдат монтирани в телескопи, тогава измерванията на потока на времето стават много
по-лесно. Това направил Козирев. С телескоп МТМ-500 в Кримската обсерватория и с Уитстънов мост той наблюдавал
някои звезди, планети и други небесни обекти. Измерванията потвърдили резултатите получени от измерванията с
везна и жироскоп.
И обърнете внимание: такива астрономически проучвания могат да се провеждат и през деня! За времето няма мрак и
светлина.
А сега дойде време да ви рзакажа за най-невероятното откритие на Козирев. При своите експерименти с несиметрични
везни той забелязал, че уредите не реагират веднага щом въздействието на потока на времето се прекрати. Създава
се впечатление, че телата като че ли "помнят" въздействието на времето, като че ли го "поглъщат" и за известно време
пазят неговия отпечатък. Или с други думи ТЕЛАТА ПОМНЯТ ВРЕМЕТО.

Идея десета:
Представете си тяло, което известно време се е намирало близо до процес свързан с излъчване на време. Ако вземем
това тяло и го поднесем до измервателната везна то ще действува точно така, както и самият процес. Защо. Защото
тялото е запомнило действието на потока времето. Телата запомнят и излъчването, и поглъщането му. Всички
вещества с изключение на алуминия, който - както вече знаем - е великолепен отражател на потока на времето.
Козирев проучил цяла група вещества - най-добра памет има захарта. Сучайно ли е това? Няма ли то някаква връзка с
жизнените процеси? (Спомнете си, че ясновидците използват захар за гледане - бел. Хитър 5ър.)
Но да продължим. Истината "времето тече" отдавна не е мъдрост - знаят я всички. Но как си представяме течението
на това време? Обикновено като река - тръгва от някъде и стига някъде. Това е дълбоко погрешно. Откъде тръгва и
накъде отива времето? Нелеп въпрос. Времето не се разпространява през света, то винаги се появява едновременно.
То не тръгва от центъра на вселената, за да отива към покрайнините; то се появява в един и същ миг в целия свят;
целият свят може да се проектира в една точка върху оста на времето. "В каквато и да е координатна система времето
се появява едновременно (сразу) в чялата вселена", казва Козирев. "Затова действието на времето се осъществява
навсякъде в същия момент. При това нищо не се движи и значи няма никакви противоречия със специалния принцип
на относителността".
Дотук добре. Да се върнем към астрономическите наблюдения. Представете си, че наблюдаваме звезда, която се
намира от нас на 5 светлинни години. Какво виждаме? Виждаме мястото, на което звездата е била преди 5 години.
Сега тя е другаде, но къде - не знаем. Това ще разберем след 5 години, необходими за пристигането на светлината до
нас.
Прекрасно, но не забравяйте - звездата генерира време. А времето вече знаем, не се движи, не тече като река, то се
появяваедновременно навсякъде. Значи, ако уловим нейния времеви потокможем да кажем къде се намира тя сега, в
настоящия момент. Разбрахте ли? Не изображението й от преди 5 години, а сега, в този миг. А не е ли това
"МИГНОВЕНА АСТРОНОМИЯ'!

Идея единадесета.
Регистрирането на потока на времето позволява да се регистрират мястото и събитията на обектите в този миг, а не от
времето, когато са изпратили светлината до нас. И козирев провел този решителен експеримент - наблюдавал звездата
Процион (алфа от Малко куче), която се намира от нас на 11.2 светлинни години. И се оказало, че звездата се намира
точно там където показали след това изчисленията. Блестящо потвърждение на цялата хипотеза!
Но какво се е случило значи? Чрез времето видяхме някакъв обект, какъвто чрез светлината ще видим след 5 години.
А не значи ли това (образно казано), че ние сме надникнали в неговото бъдеще?
И така - времето пренася енергия, времето пренася въртящ момент, но не пренася импулс, защото няма нищо
движещо се. Но къде отива тази енергия, за какво се използува? И тук стигаме до поредните революционни възгледи
на Козирев.

Идея дванадесета.
Сега и децата знаят защо звездите светят - защото в тях протичат термоядрени реакции на синтез. Обаче много
астрофизици се съмняват в тази всеизвестна истина. Имат ли основания? Може би. За термоядрените реакции са
необходими колосални температури. - над 15 милиона градуса. Ако е така, техните недра ще изпускат големи
количества неутрино. Опитите да се установи слънчево неутрино продължават вече повече от 10 години (считано към
1982 - бел. Хитър 5ър) но без никакъв успех. Освен това слънцето пулсира с период 2 часа и 40 минути, което
изключва възможността да има плътно и горещо ядро. Според изчисленията температурата в ядрото трябва да е само
6 милиона градуса, значи не може да има реакции на синтез.
Голяма част от масата си звездите отделят във вид на енергия - Слънцето изразходва три милиона тона всяка
секунда. И въпреки това звездите не изстиват и никой не е виждал умираща звезда (ние само предполагаме, че някои
от тях са вече умрели). Откъде тогава се взима тяхната енергия? Още преди тридесет години (считано към 1982 - бел.
Хитър 5ър) Козирев заяви категорично: ЗВЕЗДИТЕ ЯДАТ ВРЕМЕ! Те светят благодарение на енергията на времето.
Енергията на звездите се поддържа от текущото време. Тук "ядат" не означава поглъщат, азщото звездите излъчват
поток време. Тук "ядат" означава преработват. Или както пише Козирев: "Гледайки звездното небе, ние виждаме не
атомни топки, кдето действуват разрушителните сили на природата, а виждаме проявата на жизнените творчески сили,
които течащото време носи в Света".
Особено място в хипотезата на Козирев имат черните дупки, защото са най-мощните излъчватели на време. Всички
процеси, които протичат в мощни гравитационни полета и в свръх плътни тела, излъчват време, но най-важните сред
тях са черните дупки.

Идея тринадесета.
Цитирам Козирев: "Енергията от Вселената няма къде да се пропилее и черната дупка съвсем не е бездна, където
всичко пропада безвъзвратно. Това е своеобразен механизъм, с помощта на който времето предава енергия в
пространството, а енергията чрез времето възвръща материята в общия кръговрат. Така протича постоянно
обновяване, поддържащо жизнеспособността на Вселената".
А на друго място доразвива мисълта си: "Но ако отделянето на време става само при неорганизирани, неустойчиви,
"живи" състояния на материята, не значи ли това, че самото време носи в себе си организиращо начало? А тъй като
животът е свойство на организираната материя, не участва ли времето в създаването и поддържането на живота във
Вселената? Не е ли точно то онази субстанция, "вдъхнала" живот в неорганизираната материя, която по-рано
наричахме "Творецът" и за която съвременните учени изобщо нямат название?"
И ето кръгът като че ли се затвори. Времето има свой ход, своя посока, своя енергия и въртящ момент, своя
плътност. Телата могат да излъчват и поглъщат време. Телата могат да бъдат екранирани от хода на времето, могат да
отразяват хода на времето. Телата могат да помнят хода на времето. Звездите светят с енергията на времето. Чрез
черните дупки времето се предава в пространството. И накрая - времето е организиращото начало, създало и развило
живота. Все пак нека помним, че живите организми са лявовъртящи, тоест тяхната посока съвпада с положителния
ход на времето. Може би те са завъртени по посока на времето, защото използват неговото течение като допълнителен
източник на енергия?
През цялото време наричах учението на Козирев хипотеза, но то все по-убедително излиза от групата на хипотезите.
Има още много неясни тъмни моменти, но най-важното го има - експеримента! Има го и другото важно - скептиците. Те
все още не вярват на очите си, защото видяното не се побира в разбиранията им.
Но така или ниначе науката вдига една от най-важните завеси пред истинското лице на Вселената - загадката за
понятието време. Убеден съм, че тази завеса ще бъде вдигната.
***
Продължава.






През 1979 г. , получих книга от съветски учен, който в една или друга степен засягаше идеите на Козирев и желаеше
да обменим оценки. Книгата се казва "Термодинамическая пара" ("Наука и техника", Минск, 1973), а неин автор е
Алберт-Виктор Йозефович ВЕЙНИК (член-кореспондент на Белоруската АН, автор на повече от 20 книги и 50 внедрени
изобретения)
Вейник разработва оригинална "теория на обобщеното движение", или според неговия термин - астата. Съществуват
различни нива (качествена класификация) на астатата - от абсолютния покой (парен), през елементарните астати
(елати), взаимодействията на телата (ансати) и т.н. - чак до извънземните светове и цивилизации. Казано иначе,
авторът се опитва да обхване света като тотално движение.
Една от елементарните астати е хроналната, астатата на времето, която Вейник нарича хроната. Авторът смята, че в
микросвета времето има дискретни свойства, най-малкият отрязък време, квантът време (хронант или хронон) трябва
да има продължителност 10 на -45-та секунда. Тук той говори за хипотезата на Козирев, че времето има собствена
енергия и може да извършва работа. Всъщност Вейник продължава делото на Козирев.
ПОЛЕТО НА ВРЕМЕТО
В публикация от 07.06.87 в "Соц. Индустрия" авторите разказват за за експеримент, на който са били очевидци. До
легло е монтиран кварцов микрорезонатор, включен към честотомер. Генераторът работи със стабилизирана честота 50
МХц. Единият от авторите ляга и заспива: честотата на генератора намалява с няколко килохерца! Събужда се -
генераторът връща стабилната си честота.
Звучи твърде неправдоподобно, нали? Ето обяснението на Вейник: "Този опит нагледно показва, че по време на сън
основните процеси в организма на човека се забавят, а около него възниква поле, на което реагират уредите за
измерване на времето…" И по-нататък: "Съгласно моята хипотеза, за първооснова на всички неща служат разнородни
"свръхпрости" същности (споменатите по-горе астати - бел. Агоп Мелконян)… Аз успях да отделя наколко свръхпрости
същности (елати - бел. А.М.). Една от тях е хроналната, придаваща на телата свойството продължителност. Например
продължителността на съществуване. Съгласно моята хипотеза, когато вие заспахте, именно хроналното поле забави
трептенията на резонатора..."
Какво интересно потвърждение на идеите на Козирев! Точно Козирев говореше за плътност на времето: всички
процеси съпроводени с увеличаване на ентропията - топене, изпаряване, разтваряне, смърт - са съпроводени с
излъчване на време, и обратно, намаляването на енергията води до поглъщане на време. Това Козирев доказваше
експериментално!
Въпрос към Вейник: - А няма ли начин да се пипне хроналното поле? Съгласете се, съвсем журналистически въпрос -
да се види, да се пипне, да се помирише… поле! Ученият им предлага обикновен телен модел на "египетска
пирамида" (вероятно просто пирамида с пропорции на египетските - А.М.), от върха на която се спуска тънка жичка.
Цитирам: "Предлага ни да подържим тази проста конструкция. Правим това един след друг. Постепенно в дланта
чувстваме леко убождане, а след това някаква топла вълна минава по ръката."
Напомня ли ви нещо? Да, старите съобщения, че всъщност самите пирамиди "балсамират" за вечни времена
мумиите, че поставени в аналогични условия трупове на малки животни не се разлагат, че екстрасенсите използуват
точно такива пирамидални "антени" за изолиране от биополета… Наричаме подобни съобщения псевдонаучни,
мистични. Но никак не е сложно всеки от нас да опита и сам да направи своя извод.
Нататък Вейник развива схващането, че времето и пространството могат да се управляват, точно както сега можем да
управляваме температурата, скоростта, налягането. Това ще даде възможност да се продължи човешкия живот до
5000 години! Примамлива идея. Веднага следва логичният в такъв случай въпрос: а може ли да се направи МАШИНА
НА ВРЕМЕТО за пътешествия към миналото?
Цитирам отговора: "За съжаление не. Времето може да се ускорява или забавя, но само от момента когато започне да
действува "машината на времето". Това, разбира се, не означава, че не можем да получаваме информация от
миналото. Съгласно закона за запазване на веществото хроналното лъчение трябва да се запазва вечно. С други
думи, всичко, което някога е съществувало в света - хора, растения, животни, домове, пирамиди, кораби, - е оставило
"следи" за себе си във вид на хронални лъчения. С тях могат да бъдат "заредени" например предметите, които са се
използували от отдавна починали хора. Значи трябва да се научим да разшифроваме тази информация."
Отново позната идея - за паметта на материята. Във всяко тяло е записано неговото минало, то носи следите на цялата
своя история. И причина за това това според Вейник е Негово Величество Времето! Изглежда логично; какво друго
биха могли да означават думи като спомен, минало, история, ако не Време!
Цитирам Вейник: "Аз стигнах до извода, че ролите на носители на информация се изпълняват от специални частици,
които аз нарекох хронони. Всяко тяло, предмет, растение има способността да излъчва хронони. Струва ми се, че така
гълъбите, котките, кучетата леко намират своя дом дори от стотици километри. С хронони змиите парализират своите
жертви, а хипнотизаторите приспиват хората. Леките метални рамки, с които се търсят подземни води, също
илюстрират силата на хроналното поле."
Тук всеки има правото да изрази свои несъгласия, аз също ще си позволя това. Според мен хрононите биха могли да
бъдат средство за темпорални взаимодействия, но едва ли имаме основания да ги въздигаме до универсално
средство за обмен на информация. Всяко абсолютизиране в подобни случаи предизвиква скептични усмивки.
Ще си позволя още едно несъгласие. Още в цитираната по-горе книга Вейник развива идеята, че "по принцип"
скоростта на физическите тела и полета може да се изменя от минус до плюс безкрайност; нулата е онази граница,
която разделя света на "положителен" и "отрицателен". В разговора пред журналистите, той отново твърди: "Скоростта
на материалните обекти има само две недостижими граници - нула и безкрайност. Значи може да се построи
звездолет, който да лети със скорост десетки трилиона км/сек…"
Не се ли отива твърде далеч? Обяснението и оправданието за този научен "екстремизъм" намираме в края на
разговора:
Журналисти: - Вашите възгледи са наистина необикновени и обръщат всичко с краката нагоре. Трудно е да бъдат
осмислени, приети изведнъж.
Вейник: - Пък аз мислех, че обратно, обръщам нещата с главата нагоре. За оправдавание на своите безумни
възгледи, ще кажа само едно: смелите хипотези изострят мисълта и ни принуждават да мислим.

***

Край


Ako si stignala do tuk zna4i naistina ti e bilo interesno


Това си струва

Тема за Evil Spiritнови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано09.09.02 13:16



Evil, само ти можеш да изразиш по характерния си начин най-добре твоето и моето отношение към тва нещо, ако не ти е писнало



Тема Re: hahahaнови [re: geri]  
Автор вAмпиp (тАласъм)
Публикувано09.09.02 16:11



Da! Tochno! Kato na Geri Halliwell Kakva e mujkarana

Sorry geri, ne se zajajdam, prosto mi stana veselo



Тема Re: За времетонови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 00:59



ROTFLMAO

iasno kyde publikuvat glupostite si izwestnite savetski ucheni sled kato weche niama Orbita, Kosmos i Nauka i Tehnika. internet se prevryshta w pomiina iama.



Тема За гери мъж жена все тая ве4е е модерно да си бинови [re: geri]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано13.09.02 13:06



1.Най малко на тебе ще се оправдавам за това което пиша.
2.Светлината изпълва вселената,ако бяхме неподвижни прокарваме вси4ки светлини линии от звездите около нас и ето ти перфектна косми4еска навигациона карта за съжаление няма неподвижен център,където да прекараме линиите,добре аз не ти говоря за прави линии наясно съм,4е светлиния лъ4 минавайки през една планетарна мъглавина ще се разсее и изкриви така 4е двама наблюдатели ще ги виждат доста разли4но единия синкаво другия 4ервеникаво зависи от гледната то4ка на голямо разтояние светлината също ще се пре4упва и изкривява зависи през какво ще мине и т.н и т.н
3.Пространството се измерва с време.Времето е заклю4ено в пространството.Ве4е не се говори само за време или само за пространство а за едно 4-измерно време пространство.Ясно е 4е ако из4езне материята няма да остане едно пусто бекрайно пространство както е смятал Нютон естествено е 4е ако материята изведнъж из4езне ще из4езне и пространството.
Ти 4увал ли си за формулата Rmv=XTmv,а за пространствено-времева крива?
Всяко движещо се тяло(отправна система) има свое пространсто-време.Този пространстново-времеви континиуум е средата,в която проти4ат събитията в механиката.Дължината зависи от скоростта на движение на отппавната система.Телата се свиват,когато се движат със скорост близка до светлината.По същия на4ин тяхното време също се свива(''ускорява").
4.Аз знам и съм 4ел за реактивен самолет възможно е и 4рез спътници да се е доказало.Ако аз летя с голяма скорост ти мислиш ли си сериозно 4е въобще ще усещаш нещо?А ако ускорението е съвсем мъни4ко неравномерно мислиш ли си на колко атома ще се разпаднеш?Замислял ли си се върхо тези неща?Ами ако си замразен и са ти казали ще се събудиш след годинка и ще бъдеш еди къде си?А ако се събудиш по време на ускоряването или после по време на спирането на ускоряването мислиш ли си колко време ще ти трябва да мигнеш и колко ще ти трябва да осъзнаеш 4е мигаш?Може да мислиш да строиш хипотези и да вземаш философски решения,а едва едва ще преброиш няколко удара на сърцето си.Може да ти се струва 4е си мислил 1000 години и ве4е си открил решемието и на най сложната математи4еска или философска зада4а.а времето на кораба ти ще покаже,4е е минал само месец от както си тръгнал от земята а ще се 4устваш старец...всъщност по вероятно е да полудееш,защото умът ти ще бъде истински пленик...ами ако помрънеш съвсем за малко...е ако отклониш о4и за да видиш индикаторите нищо няма да ти стане въпреки,4е за това усилие ве4е ще си решил една средно голяма математи4еска зада4ка...но ако помръднеш ръката си хм какво ли ще стане?На колко ли атома ще се разпаднеш дали ще осъзнаеш какво се слу4ва с теб?Интересно нали?
5.Приблизителна близка да кажем 300 000 км/сек-малко колко малко ли? ми да кажем наслуки 5-6 км.доволен ли си или да сложа 10-15 метра?А колкото 50 или 5000 аз пак ще ти кажа 4е според последните из4исления е 50 ако за 15 дена мръднеш напред и после след 15 дена се върнеш на земята тук ще са минали 50 г.
6.Предопреждавам,4е само това ме спасява амин!
П.П от 8 години у4а немски и защо ли помислих, 4е ника ти е женски моля те прости ми невежеството ми.

ReD | VaNdAL

Редактирано от HAMELEONA на 13.09.02 13:08.



Тема За микатанови [re: mika]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано13.09.02 13:22



1.С близки те си се държа разли4но зависи от много неща.
2.Влез в мирката и за един 4ас средно статисти4ески ще про4етеш 10-15 дгд и т.н и т.н.
3.Ох ох ох ела да те заведя при професора ми по демография и статистика за да си пообясните това онова сигурен съм,4е и двамата ще си обмените цени мнения и опит.
4.Мога да бъдя любезен,но ти не ми даваш повод за това...прати ми по смс 5 кинта за да си платя нощната и даже виртуално ще те нацелувам.
5.Безплатна мъдрост от мене полу4аваш я защото виждам 4е си падаш изклю4ително много по клишетата и мъдростите...
Колкото и да си умен винаги помни и не забравяй,4е има поне един по умен от тебе!

ReD | VaNdAL

Редактирано от HAMELEONA на 13.09.02 13:23.



Тема Re: За гери мъж жена все тая ве4е е модерно да си бинови [re: HAMELEONA]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 13:34



Дай да не си мериме физиките сега! :))

Заяждам се с тебе щото говориш неверни неща.

Какво е това: "а времето на кораба ти ще покаже, 4е е минал само месец от както си тръгнал от земята а ще се 4устваш старец"? Че не остаряваме ли по локалното време? Аз мога да се чувствам като старец и като препия, ама това няма нищо общо с теорията на относителността.

И по точка 5: опитвам се да ти подскажа, че конкретната разлика във времената зависи от скоростта на движение. Тези числа, 50 години за един месец са при ОПРЕДЕЛЕНА скорост. При друга скорост ще бъдат 5000 години.
Така че твоите "последни изчисления" зависят от скоростта на движение, която ти умишлено криеш. :)) Ама не та не.

А прякора ми идва от един германец, футболен съдия в началото на седемдесетте години: Гери Мюрен май беше. Те германците не обичат 'Y' в личните имена. Така че невежеството ти е простено.



Тема Re: За гери мъж жена все тая ве4е е модерно да си бинови [re: geri]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано13.09.02 14:22



Еми разбирай го буквално може да ти се струва 4е си насаме с мислити си за 200-300 и даже реално за съзнанието ти наистина да са минали толкова години може даже да намериш отговора на въпроса защо сапунените мехур4ета са кръгли,а да си изминал само 1 месец от пътуването си тук говорим разбира се хипотети4но,но тези неща са доста вероятни да станат действителност при обстоятелствата които ти посо4их по горе.
Да прав си 50г са при определена скорост и тя е максимално близка до скоростта на светлината.
Кой си пък ти,та да ми прощаваш "невежеството ми"?

ReD | VaNdAL


Тема Re: За гери мъж жена все тая ве4е е модерно да си бинови [re: HAMELEONA]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 14:33



Аз не говоря за хипотетични и "доста вероятни неща", а за физика. Хипотетичните - има клубове за парапсихология, НЛО и други подобни.

Колкото за невежеството - не помниш ли, ти ме помоли да ти го простя? (прочети си постинга, ако не помниш какво си писал :))



Тема Re: За гери мъж жена все тая ве4е е модерно да си бинови [re: HAMELEONA]  
Автор вAмпиp (тАласъм)
Публикувано13.09.02 14:53



Kakvo znachi: "maksimalno blizka do skorostta na svetlinata"??? Tova trjabva da e nov termin.
No geri veche ti prosti, taka che...



Тема Re: За гери мъж жена все тая ве4е е модерно да си бинови [re: вAмпиp]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано13.09.02 16:22



Еми разбери го 300 000 минус ммм няма да кажа 3,4е то и без това си е 3 ари 3метра и 1 см доволен ли си?

ReD | VaNdAL


Тема Re: За гери мъж жена все тая ве4е е модерно да си бинови [re: geri]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано13.09.02 16:30



К взех последното при4астие от тебе сега мога спокойно да си умря
а колкото за хипотезите нима във физиката вси4ко е то4но и ясно...и няма хипотези интересно?4увал ли си за работни хипотези и модели?Абе какво да ти кажа още влезни в клуб философия да си кажем туй онуй

ReD | VaNdAL


Тема Re: За гери мъж жена все тая ве4е е модерно да си бинови [re: HAMELEONA]  
Автор milenn (минаващ)
Публикувано13.09.02 17:04



ne znam drugite , ama az ne sam dovolen
che mezdu 1 cm i 3 cm ste imash 3-pati po razlichna promiana na vremeto...

samo sledia foruma, no spored men e vreme da dojdat doktorite...



Тема Re: За времетонови [re: l]  
АвторFlogger (Нерегистриран)
Публикувано20.09.02 11:45



Naistina Internet e pomiina iama, no tova e poradi negovite potrebiteli .... Mnogo ste daleche ot istinata za vremeto (izpolzvam tova poniatie zashtoto ne sushestvuva po razbiremo takova za vas) . Nikoga niama da uznaete kakvo vsushnost predstavliava sveta ako ne si napunete mnogo iako akula. Za tova obache sa neobhodimi mnogo znania i vuzmojnost za mislene protiv choveshkata sushnost. Ne pisha tezi redove s omraza , a sus sujalenie. Ako naistina vi interesuva kakvo e tova neshto SVETA - pomislete mnogo, ama mnogo dobre. Az niama da vi go kaja nagotovo ( a i miastoto niama da stigne).
I nakraia edna sentencia - kagi mu che e Homo Sapiens i ne go obijdai poveche.



Тема Re: За времетонови [re: Flogger]  
Авторmmm (Нерегистриран)
Публикувано20.09.02 13:00



Ти май се обиждаш повече от "Sapiens" отколкото от "Homo"?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.