Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 28.09.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Тема Вижте аз...нови  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано08.02.02 16:06



...нищо не разбирам от физика, обаче вчера ми казаха, че физиците открили, че във Вселената имало само една черна дупка и тя се движела насам натам и като погълне част от ... каквото там поглъща, се премествала на друго място.
Жената, която ми каза това, беше видимо развълнувана от това откритие (слушала го на някакъв семинар или нещо подобно), а аз не разбрах какво ще рече това, че била само една единствена дупка и защо беше толкова ентусиазирана. Не ми се щеше да я питам "какво от това?", защото щях да и спра ентусиазма, може би си е мислела че все пак говори на човек, който ще разбере важността на откритието.
Дали ще имате време и желание да ми обясните тая работа с едничката дупка?



Тема Re: Вижте аз...нови [re: medusa]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано08.02.02 17:22



Абе аз не съм чувал за такова нещо, ама... как да ти кажа... кой е този виден познавач на Вселената, дето е "открил", че даден обект (няма значение какъв) се среща в ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА (!) само в един екземпляр? Да не е някой журналист, а? Тях често ги спохождат потресаващи открития.



Тема Re: Вижте аз...нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано08.02.02 19:46



Пак са се оплели нещо ... я за галактиката говорят, я за групата галактики ... абе мен повече ме интересува не как тълкуват откритието, а какви са фактите, от които тълкуват ... щото винаги си имам едно наум с тълкуването ... Ха познай защо :)

*


Тема Re: Вижте аз... [re: Well]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано08.02.02 23:57



Незнам кой го е открил. То било някакъв семинар на физиците по други теми, но един станал и между другото казал (във връзка там с темата), че било открито че в целия Космос имало само една черна дупка.
Пък аз като не разбирам, не зададох други въпроси, защото незнам точно какви.
Ама щом не знаете, може наистина да е някаква глупост. Иначе ако беше Велико Откритие, щяха да знаят всички, нали?



Тема Re: Вижте аз...нови [re: medusa]  
АвторMojes da kupis kniga na anglii (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 03:11



Teoria na edinstvenata cherna dupka---kniga--dimo66@dir.bg



Тема ами, Мед....нови [re: medusa]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано12.02.02 21:04



не винаги е така.
Понякога великото откритие чака да му дойде времето, да го направят в подходящата лаборатория и т.н. Затова разни закони, теореми и какво ли още не се наричат закон на този-онзи-и-незнамси-кой, принцип на други-двама-дето-не-са-си-чели-един-на-друг-статиите или ефект на един-руснак-и-един-американец-като-не-се-знае-кой-от-кого-е-преписал

.......- Отхуя дохуя нахуярили? Разхуяривайте нахуй!


Тема Re: Вижте аз...нови [re: medusa]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано12.02.02 22:54



Амми. Те великите открития понякога гонят прах по рафтовете дълго преди да се разбере че са велики...

*



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.