Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 21.06.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ядрен двигател  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано21.01.02 10:28



Минах по списъка на клубовете и реших да на пиша и нещо при вас. Това може би е малко към фантастиката, но мисля че тук му е мястото.
Не сте ли се замисляли от колко време човечеството разполага с ядрената енергия, а все още няма ядрен двигател? Как си представяте една подобна технология? На какъв принцип според вас ще се осъществява движението?
Не очаквам от вас да го изобретите, но можете да споделите виждането си по въпроса и дали според вас това изобщо е възможно.


Това си струва

Тема Re: Ядрен двигателнови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано21.01.02 16:44



Аз вече съм го изобретил, но от министерство на околната среда не ми дават лиценз за да си карам колата :)



Тема Re: Ядрен двигателнови [re: 666]  
АвторM O C B (Нерегистриран)
Публикувано21.01.02 17:27



Ами как да ти дадем - като ти е такъв ника. Трите дяволски - дава ли се лиценз на такива....



Тема Re: Ядрен двигателнови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Авторadamah (Нерегистриран)
Публикувано21.01.02 17:52



hmm, qdren dvigatel ..
nachi dvigatel polzvasht qdren razpad otdavna e izobreten ( ne edna i dve podvodnici i gollemi korabi (glavno ruskite ledorazbivachi po severnite moreta)go polzvat). estestveno ne stava da go slojish v kolata si i da ia karash 3 godini s edno zarejdane

a za "dvigatel" na osnovata na sinteza - prosto nqma smisul da se govori ...za da pochne sinteza trqbva mnogo visoka temperatura (~10^8-9 gradusa). t.nar. "vodorodni" bombi polzvat za taia cel (visokata temperatura)"obiknovenna" qdrena bomba na osnovata na razpad. pravat se opiti sintez da se postigne v laboratoirni usloviq kato veshtestvoto se zagrqva s laseri (napr. TOKAMAK) no nqma sushtestveni rezultati



Тема Re: Ядрен двигателнови [re: adamah]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано23.01.02 10:59



Руските ядрени подводници са си най-обикновени подвижни ядрени електроцентрали. Имам предвид не електомотор, а двигател задвижван пряко от ядрения разпад (или синтез при повече късмет). Например слаби, контролирани ядрени взривове, през нищожни промеждутъци от време, така че да се усещат като един единствен, но продължителен, който задвижва съответния космически кораб с удърната си вълна. Такъв добитък нема.


Това си струва

Тема Re: Ядрен двигателнови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано23.01.02 21:35



Начина на получаване на полезна енергия е просто една технология. Няма значение как. Приеми го като черна кутия. То просто върши тази работа. Живота е несъвместим за сега с радиацията и щитовете обезсмислят малки ядрени двигатели за транспортни цели.

*


Тема Re: Ядрен двигателнови [re: Well]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано24.01.02 10:45



Под малки имах предвид не такива, които могат да задвижат автомобил причинявайки лъчева болест на всичко зад него, а малки, които няма да разбият на части голям космически кораб. Подобен двигател би бил неизползваем при земни условия, но в космоса ...


Това си струва

Тема Re: Ядрен двигателнови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор Well (Много му мисля!)
Публикувано24.01.02 19:47



Е, не те разбирам. Такива има. Но май не те разбирам.

*


Тема Re: Ядрен двигателнови [re: Well]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано25.01.02 10:40



Аз лично не съм чувал да има. Има само планове за нещо подобно. До колкото знам всичко извън атмосферата се задвижва от двигатели с външно горене.
А и като неспециалист не съм сигурен дали ядрения взрив нямаше долна граница на мощността си, при това доста големичка.

Какво не си разбрал?


Това си струва

Тема Не е нужно да е взривно-действащнови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано13.02.02 21:33



Ето ти пример - цистерна с вода, която се прекарва и нагрява нагрява в ядрен реактор, изпарява се и излиза през дюзи. Така ще имаме евтино и достъпно работно вещество, което да нагряваме до @#$% температура и то да излиза с голяма скорост от дюзите - много по-голяма от изгорелите газове на ракетните горива. Идеална схема на реактивен двигател, ако не тежеше толкова много. Ако го олекотиш, ще излъчва много във всички посоки --> неприятно, даже в космоса, ако ще се возиш с него, защото си наблизо. Колкото до мощността, първият реактор с непрекъснато действие на Енрико Ферми не е имал и киловат мощност. Всякаква мощност може да се реализира, но ако ще правиш бетонен саркофаг, нека поне си струва разходите, затова 200 мегавата и нагоре са популярните технически решения.


колкото до взрива, той наистина има долна граница на мощността, за всеки верижно-делящ се изотоп. Но за никой изотоп не е нещо което да правиш наблизо.

.......- Отхуя дохуя нахуярили? Разхуяривайте нахуй!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.