Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 29.09.24 
Природни науки
   >> Физика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Трети закон на Термодинамикатанови  
Автор Apвeн Beчepницaтa (елф)
Публикувано04.10.01 17:37



Можете ли да ми кажете защо навсякъде се нищят първи и втори закон, а третия не се и формулира като трети?
А иначе навсякъде се говори за ТРИТЕ ЗАКОНА на ТД.

Почти като трите закона на Роботиката.....
Така ми звучи...

Не всяко злато сияе...


Тема Re: Трети закон на Термодинамикатанови [re: Apвeн Beчepницaтa]  
Автор Well (... мисля ?)
Публикувано04.10.01 22:56



А стига бе и трети ли имало ! Я го дай насам да го сдъвчем и ... и него, че после е ред на закона за гравитацията и свободно падащите камъни ( планети) по главите на нилски крокодили през новолуние !




Тема Третия се именува НУЛЕВ ЗАКОНнови [re: Apвeн Beчepницaтa]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано05.10.01 14:55



защото се смята за най-важен, а не е първи, защото са го формулирали по-късно от 1 и 2.

...пазете дърветата, не са ваши...


Тема Изтръпнах..нови [re: Well]  
АвторДзвep1 (Нерегистриран)
Публикувано05.10.01 17:49



Като ти видях заканата и изтръпнах....Вземи го прочети обаче 1-во от някоя книга по физика, моля те.



Тема Re: Изтръпнах..нови [re: Дзвep1]  
Автор Well (... мисля ?)
Публикувано05.10.01 22:03



Ок, дано е лесен за разбиране, че ... нали знаеш



Тема Ne tochno ...нови [re: Яceн]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано05.10.01 23:52



Spored men TD zakoni sa 4. Kato nuleviat si e nulev (naistina e izveden sled purvi i vtori), no e dosta obsht, zatova e nulev. A tvurdenieto limS=0 (pri T->0) e izvestno kato treti princip na TD, demek ako temp. kloni kum 0K, to suotvetno entropiata kloni kum 0.

Поискай си, за да ти бъде дадено !!!


Тема Bravo Borg...нови [re: Borg]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано06.10.01 10:26



Tova v MEI-to li go nauchi? Neka pyk az da ti kaja neshto. Az pyk znam che ima 2 nulevi principa (zakona). I kato otdoh da mi podpishat konspekta, onia mi razpravia - kakvi sa ti 2 nulevi principa? Ami vikam - tova sym uchil pri Prof. Dr. ..., tova e v konspekta. Ama, toi Prof. Dr.... imashe stranni razbirania...
Ne govoria za MEI kakto se doseshtash...

Taka che po-dobre definiraite tia principi vmesto da sporite kolko sa. Molia Dzver da ne se namesva che nadali niakoi ima nervi da mu chete charshafite..



Тема Re: Bravo Borg...нови [re: Evil Spirit]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано06.10.01 12:53



0) Ako dve termodinamichni s-mi sa v toplinno ravnovesie s treta, to te sa v topl. razvnovesie po muejdu si.

1) Nemoje da se postroi perpetuum mobile ot purvi vid. T.e. periodichno deistvash dvigatel, bez vunshen pritok na energy.

2) Nemoje da se postroi perpetuum mobile ot vtori rod. takuv dvigatel, kojto otnema dadeno Q ot edno tjalo, i go prevrushta na 100% v mehanichna rabota.

3) Pri T->0, LimS=0. Entropiata pri absoljutna nula e ravna nula, i kloni kum neja, kogato temperaturata se doblijava do 0K. Izvestnoe oshte kato teorema na Nernst.

Tolkova ot men. Sega e tvoj red da kajesh che ne sa verni. I kaji koi sa tvoite 2 nulevi principa (kak zvuchi samo ;)))

P.S.
Dzver maj e edinstveniat tuk, kojto naistina razbira fizikata, i spored men toj shte hvurli svetlina vurhu vuprosa (estetveno ako ne me oburka s neshto suvsem razlichno ..)

Поискай си, за да ти бъде дадено !!!


Тема Re: Bravo Borg...нови [re: Evil Spirit]  
Автор Well (... мисля ?)
Публикувано06.10.01 19:11



Не разбирам какво ти пречат чаршафите на Дзвера, то и аз не ги чета много, но в случая бих го прочел, защото ми е интересно какво ще се каже по въпроса. А ти не чети, едва ли някой ще се ти се разсърди за това.
И ако можеш ми вярвай - не го пиша от заяждане. Просто ме дразниш с тази неврозна молба, и то където ми е най-интересно. Ми ходи си лекувай нервите. Верно имаш нужда. А, и манията за величие. Пречи ти да мислиш.
И вземи се регистрирай, че да ти пращам такива постинги като лични бележки.



Тема Ama bravo be...нови [re: Borg]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано06.10.01 22:41



.. nali tochno tova ti kazvam, bravo, mnogo dobre..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.