Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:38 14.06.24 
Природни науки
   >> Физика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Ох, и аз не съм била там, dracoid13нови [re: LEO]  
Авторdracoid13 (Нерегистриран)
Публикувано27.05.01 21:16



Ne e 4ak tolkoz nelogi4na,Leo.Temata be6e Sanyat v okultniya klub.Mojesh da ide6 da ya vidi6 tam.

Ideyata be6e dali po vreme na san 4ovek moje da poseti nyakoy paralelen svyat ili ne6to podobno.I kak moje da se ide tam.Ima na4in da se postroi proslovutiyat kvantov tunel i da se mine otatak...

E,tova e zasega



Тема Re: М-М-М-М да-а-а-анови [re: Pixel]  
Автор Well__ (Гал. Стопаджия)
Публикувано28.05.01 07:37



Става дума за коренна разлика в разбирането на процесите. Например, привържениците на кривото пространство, не допускат че лъча, излъчен по радиуса на масивно тяло, ще се забави, ще спре и ще тръгне обратно ... макар това да е механизъм в черните дупки ... те смятат че скоростта на светлинния лъч не може да бъде по-малка, нито по-голяма от с, дори и в черните дупки. И всичко се обяснява с промяна на дължините, хода на времето и кривината на пространството. Много по-сложно обяснение от това, да се приеме че светлинният лъч има качествата на материята... Не говорят за гравитационно взаимодействие, а за криво пространство. Разликата е огромна, макар на вид да става дума за едно и също поведение на лъча...



Тема Re: М-М-М-М да-а-а-анови [re: Well__]  
Автор Pixel (Вогон)
Публикувано28.05.01 21:19



"Става дума за коренна разлика в разбирането на процесите"
Нямам усещането, че човек може да притежава истинно разбиране на процесите. Никой не разбира нито квантовата механика, нито СТО - те са просто математически модели, които се опитват да предсказват събития. И го правят със задоволителна на този етап точност. Процесите в черните дупки, могат да се обяснят както релативистки , сигурно и ако приемеш фотона като чист куршум. Предимството на СТО е, че обединява класическата механика ("здравия разум ") с електродинамиката на Максуел. Все пак не отбягвай тенденциозно вълновия характер на фотона и всичките шокиращо странни последствия от тази двойственост.
А пък аз все още не схващам разликата между изкривяването на пространството в гравитационно поле и взаимодействието на гравитацията с квантите енергия, движещи се по мировата му линия.



Тема Re: М-М-М-М да-а-а-анови [re: Pixel]  
Автор Well__ (Гал. Стопаджия)
Публикувано29.05.01 05:27



да направим аналогия с електрическото поле. За заредени частици, пространството около тях се изкривява ... по същата логика :)))
Казваш, СТО е математически модел... ами в този модел има логически грешки, водещи до невъзможни решения, например, чие време се забавя когато се разглеждат два относително движещи се един спрямо друг кораби. Като математика е ясно - формулата казва че на единия му се забавя времето спрямо другия, но като логика издиша, защото няма ни най-малка представа чие е това забавено време. Ясно е, че не може да бъде забавяне на времето на единия спрямо другия и обратно, защото се получава логическа грешка ...
ето това ли наричаш задоволителна точност ?!
Формулите трябва да имат логическа издържаност, а това е големия кутцуз на ТО.
Извинявай че не правя разлика м/у ТО и СТО, но знаеш мнението ми за началото на тези теории ... сбъркани са. Не става дума за пълно отрицание, а поправки, които да ги изчистят от логически грешки, та да се види каква е истината.

Редактирано от Well__ на 29.05.01 07:15.



Тема Re: М-М-М-М да-а-а-анови [re: Well__]  
Автор Pixel (Вогон)
Публикувано29.05.01 18:54



Е, аз не мога да кажа, че като държа ръката си в електрическо поле, тя се изкривява, но кой знае може и да се изкривява малко. Аз не мога да кажа, че като държа ръката си в гравитационно поле тя се изкривява.
Разбираш ли ръката ми е прекалено къса...Здравият разум - също...



Тема Re: М-М-М-М да-а-а-анови [re: Pixel]  
Автор Well__ (Гал. Стопаджия)
Публикувано29.05.01 19:30



В бъдеще ще можеш.



Тема Re: М-М-М-М да-а-а-анови [re: Well__]  
Автор Pixel (Вогон)
Публикувано29.05.01 21:29



Дано бъдещето да надари фотона с електричен заряд
и ако е възможно да не ми съществува на две места едновременно или пък да ми интерферира сам със себе си да ми се хили гадно.



Тема Re: М-М-М-М да-а-а-анови [re: Pixel]  
Автор Well__ (Гал. Стопаджия)
Публикувано30.05.01 08:05







Тема LEOнови [re: dracoid13]  
Автор temuchin (непознат )
Публикувано01.06.01 05:05



LEO не се обиждаи но ми се струваш сериозно момиче а говориш само глупости



Тема За temuchinнови [re: temuchin]  
Автор LEO (sunny)
Публикувано02.06.01 21:21



Не бих могла да ти се обидя....... това ще значи липса на толерантност към твоето мнение. А аз, както казваш, съм сериозно момиче, и не мога да постъпвам така.......

Имам обаче въпросче - това просто констатации ли са или нежно ме провокираш към спор? А в спора, казват, се раждала истината........


"Най-същественото е невидимо за очите"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.