Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Perl
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема смс при пинг  
Авторamatior (Нерегистриран)
Публикувано02.11.07 08:25



здравейте,
има ли някакъв скрипт или програма, която ако пусна arping (предполгам то е най-сигурно и уда4но) в момента в които запо4не да се появява reply (компютъра е вкл) да ми изпрати смс?
гледах разни програмки ping2sms и разни такива. подкарах едната тествах я. изписва ако данните са коректни трябва да полу4ите смс, но смс нямаше. на мтел съм....



Тема Re: смс при пингнови [re: amatior]  
Автор smoke ()
Публикувано02.11.07 14:21



какво конкретно те интересува?
ако е само до проверка по icmp, то

върши прекрасна работа.
ако е за проблемите на мобилния оператор или смс gateway - не знам.



Тема Re: смс при пингнови [re: smoke]  
Авторamatior (Нерегистриран)
Публикувано03.11.07 21:03



идеята да се пингва 1 (може и няколко) ип-та от лана и в момента в които се появи да полу4а смс 4е ве4е е "живо" ип-то.
по принцип има варианти ако се пингват мн хоста и някои отпадне да се прати смс 4е еди кои си е изкл ве4е, но ми трябва засега първият вариант.
в момента направих пинг с интервал 1мин и така видях кога се е появило и кога е излязло въпросното ип :)



Тема Re: смс при пингнови [re: amatior]  
Автор smoke ()
Публикувано04.11.07 00:14



perl -MNet::Ping -e '$main::host="localhost";while(1){print "$host is back\n" if Net::Ping->new()->ping($host);sleep(1)}' пак стига, но това което не е описано, а според мен е ценно, то е, че можеш да сканираш по-бързо от който и да е скенер (по просатата причина, че те имат поне 0.200 секунди минимум timeout, зада не се стига до дос).
визирам следното: $ping->{"timeout"} = 0.001



Тема Re: смс при пингнови [re: smoke]  
Авторamatior (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 13:35



идеята е без да съм на компа да знам 4е в еди кои си момент ип-то ве4е е "живо" и евентуално кога е изклю4ено. затова си мисля 4е със смс ще стане. или ако има как да
да се сложи времето в момента на появяване на ping reply.....



Тема Re: смс при пингнови [re: amatior]  
Автор smoke ()
Публикувано07.11.07 06:07



това за което питаш на жаргон се нарича "домашна работа" т.е. някой да ти напише целия скрипт а за тази цел си има хора на които се плаща на час или на задача, тях питай



Тема Re: смс при пингнови [re: amatior]  
Авторdsd (Нерегистриран)
Публикувано09.11.07 16:33



Предполагам, че твоят скрипт ползва mail2sms услугата на мтел - т.е праща маил на 35988xxxxxxx@sms.mtel.net. Не знам как е сега - но преди време мтел искаха пари за тва удоволствие (въпреки, че никъде не е обявено) особено ако пращаш много мейли Обади им се и питай. Твоят домейн трябва да е в списъка им - иначе не става.



Тема Re: смс при пингнови [re: dsd]  
Автор daxen (Добре Познат)
Публикувано20.01.08 21:27



Ако искаш мога да ти направя такъв скрипт който да записва ip-то дата и час на онлайн на офлайн и да ти ги записва в някаква база данни, дори и да има филтри за snmp, и да ти ги праща кеф ти през мейл та смс кеф ти със закачен за серийния порт gsm, а ти какво можеш да направиш за мен ?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.