Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:31 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Perl
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Интерполациянови  
АвторTpaвъл (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 07:22



Понеже останах с впечатление, че брат ми не е особено наясно какво означава някой да има достъп до cgi-bin директория, реших да му направя кратка демонстрация. Програмката:

#!/usr/bin/perl
use CGI::Pretty qw(:standard);

open FH, "/etc/passwd" or die $!;

my $cgi=new CGI;

print $cgi->header();

print start_html,

h3('Demonstraciq na polzwane na cgi-bin'),

pre('Тук вкарвам този код с цел публикуването му на html. Най- неприятната част от това е <FH>, ама за това - по-долу '), p;

h3('Otwаrqm za chetene/etc/passwd'), p;

while (<FH>) {

print pre("$_")

}

print end_html;

Програмката си е работи и кеф ти /etc/passwd, кеф ти/etc/shadow. Само че при извеждане на самия код на програмата в html не мога да оправя интерполацията на "<". Е, как ли не го въртях - то не бяха q, qq, qw, //, ||, ##, ++... - абе каквото ви хрумне. Опитах и с \ пред < - не става (във всички варианти на q\S\S, qq\S\S...). Пробвах да заменя < с \74 - пак същата работа. Най-доброто, което получавам е едно хилаво while (< FH>) (<спейс_пошFH>) ;)). Не че ми е първа грижа това <, ама ме нервира. Някакви идеи какво да го правя?



Тема Re: Интерполациянови [re: Tpaвъл]  
Автор Ognen_Demon (Web-dev)
Публикувано20.02.06 14:09



Здравей,

аз нещо неразбрах всичко, но ако въпроса е само да изкараш '<' символите на екрана, защо не пробваш с html-entities? примерно замени '<' с '&lt;' и т.н.

даже имаше и един модул по случая...май...



Тема Re: Интерполация [re: Ognen_Demon]  
АвторTpaвъл (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 03:15



Ми защото не съм се сетил :) Благодаря.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.