Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Perl
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Authenticationнови  
Автор Sertys (Emergency)
Публикувано16.02.05 03:51



Какви методи използвате за автентикация на юзерите? Кое според вас е най-сигурно? Как пренасята SessionID's? До каква степен разчитате на cookies. Какво е отношението ви към realm auth-a? Вече имам готова система за идентификация и автентификация, но искам да разбера дали има по-сигурен вариант. Изцяло съм я базирал на cookies, а това е смутително, но дори и със CGI::Session пак трябва да разчитам на тях.

Много въпроси :(



Тема Re: Authenticationнови [re: Sertys]  
Автор novobranec (може би?)
Публикувано16.02.05 21:57



То общо взето нямаш избор, така или иначе ти трябва cookie. Аз лично не ползвам CGI::Session а съм си направил собствена система за аутентикация при която клиентското cookie не съдържа никаква важна информация относно сесията освен някакъв юсер ID, всичко се пази в server cookie. Идентификацията при всяка нова заявка се прави на базата на комбинация от това ID и IP адреса регистриран при началото на сесията което води до проблеми при определени ситуации но сигурността е по голяма. Всички права на юсера и важна информация се съдържат в cookie на сървъра. Ако не желаеш този юсер ID да се взима от клиентско cookie, може да се направи да бъде генериран в CGI хедърите и линковете на страниците достъпни след аутентикацията със съответната проверка за refferer.
Други начин за аутентикация е със сертификати но това доста по труден начин за реализация и не мисля че е подходящ за публични сайтове.

Редактирано от novobranec на 16.02.05 21:58.



Тема Re: Authenticationнови [re: novobranec]  
Авторcdg (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 00:36



Добре но как правиш следенето на сесията? При NAT ще имаш повече от един клиент с един и същ IP адрес?



Тема Re: Authenticationнови [re: cdg]  
Автор novobranec (може би?)
Публикувано29.04.05 19:28



Както писах преди, следенето на сесията е на база комбинация IP:ID така че при нат няма проблем да се разграничават усерите, обаче при динамичен нат зад pool се получава проблем защото всяка нова заявка е от различно IP, но такива случаи са рядкост.



Тема Re: Authenticationнови [re: novobranec]  
АвторПaвeл Близнakoв (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 21:42



Аз този проблем съм го решил без никакви бисквитки:
Използвам идентификатор на сесията (произволен дълъг низ от символи), който е уникален за всяка сесия. Този идентификатор се съхранява в база данни, в която се отчита и времето на последната активност от страна на потебителя със съответния идентификатор. От базата данни за сесиите има връзка към базата данни с потребителите по потребителско ИД. Самото предаване на идентификатора при преминаване от едина в друга част от сайта става с GET или POST метод. При отваряне на нов документ се извиква функция, проверяваща валидността на идентификатора. А що се отнася до сесиите с бисквитки - доста голяма част от алгоритмите използващи бисквитки са много лесни за exploit, чрез създаване на сесиината бисквитка с javascript, директно от сайта ви

Поздрави!



Тема Re: Authentication [re: Пaвeл Близнakoв]  
Авторnovobranec (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 15:18



Да, това е другия начин за който бях писал по горе, но ми се струва че той е още по лесен за exploit достатъчно е да се снифне една заявка от потребителя за да му получиш ид то.
Според мен най-добре е да бъде комбинация от двата метода+аутентикация по IP т.е да се следи съответствие между cookie,id в header-а и IP адрес тогава вероятността за нежелан достъп става още по-малка.



Тема Re: Authenticationнови [re: novobranec]  
АвторПaвkaтa Б. (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 11:16



Май пропуснах по-горе да спомена, че при проверката на id-то се сверява и дали IP-то съответства на id-то в базата данни. По този начин единственият начин за експлойт със сниф е от някой, който ползва същота IP като вас ;)



Тема Re: Authenticationнови [re: Пaвkaтa Б.]  
Авторcdg (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 23:03



Доста материали изчетох и ще споделя по вашите системи по горе копират и се основават на базата на Apache::session. Естествено можеш да включиш и IP адреса и разни time out-и.

Най сигурния начин е да използваш SSL тогава поначало сесията която се създава е уникална и не може да бъде открадната и криптирана естествено. Тогава спокойно може да приложиш и cookie със опция secure ( да се ползват само при налична SSL ) и таймоут + IP.

Perl the best !!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.