Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:35 26.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Perl
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема PHP  
Автор Teшkapcko_koпeлe (grrrr)
Публикувано18.09.04 23:05



Здравейте всички. Пиша тук поради впечатлението, което остана в мен от последните няколко интервюта за работа. Освен всичко друго разбрах и това,че вече никаде не търсят за работа човек,който пише на Пърл (или аз не попаднах на такова място). Навсякаде искат ПХП (брррр) и особено ме дразни като на средата на интервюто ме попитат : "А ПХП учил ли си ,знаеш ли ....". Направо откачам като се стигне до тоя момент. Все едно има някаде книга "Как да основем IT фирма и какъв персонал да наемем" , в който точка първа гласи:
т.1) Винаги питайте човека,който е дошъл за работа дали знае ПХП, ако НЕ - отпъдете го защото има нещо съмнително.
Вие какво мислите по този въпрос? На някой друг случвало ли му се е това?



Тема Re: PHPнови [re: Teшkapcko_koпeлe]  
АвторRegExp (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 20:42



Мен ме питаха: Можеш ли да слагаш бутончета върху формата. Аз казах, че мога. И това беше всичко. В понеделник почваш




Тема Re: PHPнови [re: RegExp]  
Автор Teшkapcko_koпeлe (grrrr)
Публикувано20.09.04 00:37



Хеее, дайте и на мен такава работа де



Тема Re: PHPнови [re: Teшkapcko_koпeлe]  
Автор vfork ()
Публикувано23.09.04 01:00



Da aktualen ?-s za bg pazara. Prav si otnosno interesa na firmite otnosno php, koeto li4no men slabo me uchudva, imaiki se predvid paliqchovskite programni produkti, koito izlivat podobni firmi - zashto im e tolkova silen i slozen ezik, (i ednovremenno lesen za uchene) ezik kato Perl? Nqma smisul kogato dilemata e problem na diletant! Verno e, che ima prekrasni profesionalisti pisheshti predimno na php, no tova e "ezik", koito se plasira samo i middleware sreda, i po to4no - web sreda; ottam natatuk e smeshka.
Otdelno kolko firmi praveshti nqkakvi smehorii mogat da si pozvolqt ili iskat da si pozvolqt parite za chitav Perl programmer !? No tova e bg pazara - gumzasht ot tursene i predlagane na i ot palqchovci bez tentencii!



Тема Re: PHPнови [re: Teшkapcko_koпeлe]  
АвторPHP (Нерегистриран)
Публикувано24.09.04 15:10



Ами вземи понаучи малко и PHP бре. Нищо няма да ти стане, само ще
станеш по-търсен. Аз също започнах с Perl и ме наеха във фирма в която
PHP-то изобщо не го бръснат за нищо, всички сайтове им са на Perl, но
въпреки това започнах да уча и PHP. Истината е, че при работа с бази данни
PHP определено има преимущество. Освен това Perl не е създаден за
web програмиране, докато PHP-то е точно за това и има редица удобства.
Нищо не казвам против Perl-а - това е много хубав език, но за web определено
предпочитам PHP.



Тема Re: PHPнови [re: PHP]  
Автор novobranec (може би?)
Публикувано24.09.04 20:32



Ха и защо така реши!
Аз лично ползвам perl основно за web приложения и до сега не съм срещнал нещо което да не може да се направи с него. Още нещо perl е пряко свързан с операционната си система (говорим за perl под *nix естествено) така че имаш общо взето пълен контрол върху сървъра си и можеш да правиш каквото си поискаш включително да си пишеш библиотеки на C и да си ги използваш както си щеш.

p.s За бозите данни може и да си прав но не съвсем защото perl си има съответния *.pm интерфейс към библиотеките на MySQL така че може да се поспори кое е по добро за удобство не говорим защото процедурите са абсолютно еднакви. Пък и ми се струва несериозно да се сравнява SSI с език за програмиране.

Редактирано от novobranec на 24.09.04 20:40.



Тема Re: PHPнови [re: PHP]  
Автор Teшkapcko_koпeлe (grrrr)
Публикувано25.09.04 01:08



Е да само и с PHP ми трябва ся да се захвана и ....



Тема Re: PHPнови [re: PHP]  
Автор vfork ()
Публикувано25.09.04 01:16



Sudeiki po lipsata na na vsichko drugo osven nqkakavi si li4ni vpechatleniq, stigam do ochebiiniq izvod, che cheta tapashtini - na koi v tozi forum mu puka kolko haresvash ili ne libimiq si _p_ersonal_h_ome_p_age? I koi drug (osven invalidiziranite s vremeto Perl pseudo-programmers) e zagurbil silata na tozi ezik i po4nal da se zanimava s gluposti? Bih te razbral ako govorish za Python, no dori i toi e (makar i krasivo) kopie na originala. A ako si tolkova dobur - da vidim tvoiq perl kod, moze bi ti si prav, che vsichki Perl programmers izpuskame neshto s tezi pozorni za svobodomisleshtiq chovek ezici (e - ezik za php - silno kazano, no pone ot uvazenie ...)?



Тема Re: PHPнови [re: novobranec]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано22.10.04 19:43



Не става дума за това, че "не може" да се напише на Perl. То и на C можеш да си пишеш web приложения ако искаш.

Тук се имаше предвид удобството.

Everything louder than everything else...


Тема когато фактите говорят...нови [re: Teшkapcko_koпeлe]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано22.10.04 19:47



Просто PHP е доста популярен напоследък и според мен има защо. Аз лично обичам и Perl и PHP, но определено PHP е по-добър в много аспекти (за сметка на други, разбира се) - един, от които е четимостта - а във фирма, която си сменя хората, т.е. всяка нормална фирма, е доста важно да има приемственост и новият човек да не трябва да прекара дни в разучване на чужд код.

Иначе на последното място ми дадоха тест, в който имаше задачи на C, Perl, PHP и Java. Не мисля, че ако знаеш повече езици това може да ти навреди по някакъв начин...

Everything louder than everything else...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.