Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:10 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Perl
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема PHP  
Автор Teшkapcko_koпeлe (grrrr)
Публикувано18.09.04 23:05



Здравейте всички. Пиша тук поради впечатлението, което остана в мен от последните няколко интервюта за работа. Освен всичко друго разбрах и това,че вече никаде не търсят за работа човек,който пише на Пърл (или аз не попаднах на такова място). Навсякаде искат ПХП (брррр) и особено ме дразни като на средата на интервюто ме попитат : "А ПХП учил ли си ,знаеш ли ....". Направо откачам като се стигне до тоя момент. Все едно има някаде книга "Как да основем IT фирма и какъв персонал да наемем" , в който точка първа гласи:
т.1) Винаги питайте човека,който е дошъл за работа дали знае ПХП, ако НЕ - отпъдете го защото има нещо съмнително.
Вие какво мислите по този въпрос? На някой друг случвало ли му се е това?



Тема Re: PHPнови [re: Teшkapcko_koпeлe]  
АвторRegExp (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 20:42



Мен ме питаха: Можеш ли да слагаш бутончета върху формата. Аз казах, че мога. И това беше всичко. В понеделник почваш




Тема Re: PHPнови [re: RegExp]  
Автор Teшkapcko_koпeлe (grrrr)
Публикувано20.09.04 00:37



Хеее, дайте и на мен такава работа де



Тема Re: PHPнови [re: Teшkapcko_koпeлe]  
Автор vfork ()
Публикувано23.09.04 01:00



Da aktualen ?-s za bg pazara. Prav si otnosno interesa na firmite otnosno php, koeto li4no men slabo me uchudva, imaiki se predvid paliqchovskite programni produkti, koito izlivat podobni firmi - zashto im e tolkova silen i slozen ezik, (i ednovremenno lesen za uchene) ezik kato Perl? Nqma smisul kogato dilemata e problem na diletant! Verno e, che ima prekrasni profesionalisti pisheshti predimno na php, no tova e "ezik", koito se plasira samo i middleware sreda, i po to4no - web sreda; ottam natatuk e smeshka.
Otdelno kolko firmi praveshti nqkakvi smehorii mogat da si pozvolqt ili iskat da si pozvolqt parite za chitav Perl programmer !? No tova e bg pazara - gumzasht ot tursene i predlagane na i ot palqchovci bez tentencii!



Тема Re: PHPнови [re: Teшkapcko_koпeлe]  
АвторPHP (Нерегистриран)
Публикувано24.09.04 15:10



Ами вземи понаучи малко и PHP бре. Нищо няма да ти стане, само ще
станеш по-търсен. Аз също започнах с Perl и ме наеха във фирма в която
PHP-то изобщо не го бръснат за нищо, всички сайтове им са на Perl, но
въпреки това започнах да уча и PHP. Истината е, че при работа с бази данни
PHP определено има преимущество. Освен това Perl не е създаден за
web програмиране, докато PHP-то е точно за това и има редица удобства.
Нищо не казвам против Perl-а - това е много хубав език, но за web определено
предпочитам PHP.



Тема Re: PHPнови [re: PHP]  
Автор novobranec (може би?)
Публикувано24.09.04 20:32



Ха и защо така реши!
Аз лично ползвам perl основно за web приложения и до сега не съм срещнал нещо което да не може да се направи с него. Още нещо perl е пряко свързан с операционната си система (говорим за perl под *nix естествено) така че имаш общо взето пълен контрол върху сървъра си и можеш да правиш каквото си поискаш включително да си пишеш библиотеки на C и да си ги използваш както си щеш.

p.s За бозите данни може и да си прав но не съвсем защото perl си има съответния *.pm интерфейс към библиотеките на MySQL така че може да се поспори кое е по добро за удобство не говорим защото процедурите са абсолютно еднакви. Пък и ми се струва несериозно да се сравнява SSI с език за програмиране.

Редактирано от novobranec на 24.09.04 20:40.



Тема Re: PHPнови [re: PHP]  
Автор Teшkapcko_koпeлe (grrrr)
Публикувано25.09.04 01:08



Е да само и с PHP ми трябва ся да се захвана и ....



Тема Re: PHPнови [re: PHP]  
Автор vfork ()
Публикувано25.09.04 01:16



Sudeiki po lipsata na na vsichko drugo osven nqkakavi si li4ni vpechatleniq, stigam do ochebiiniq izvod, che cheta tapashtini - na koi v tozi forum mu puka kolko haresvash ili ne libimiq si _p_ersonal_h_ome_p_age? I koi drug (osven invalidiziranite s vremeto Perl pseudo-programmers) e zagurbil silata na tozi ezik i po4nal da se zanimava s gluposti? Bih te razbral ako govorish za Python, no dori i toi e (makar i krasivo) kopie na originala. A ako si tolkova dobur - da vidim tvoiq perl kod, moze bi ti si prav, che vsichki Perl programmers izpuskame neshto s tezi pozorni za svobodomisleshtiq chovek ezici (e - ezik za php - silno kazano, no pone ot uvazenie ...)?



Тема Re: PHPнови [re: novobranec]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано22.10.04 19:43



Не става дума за това, че "не може" да се напише на Perl. То и на C можеш да си пишеш web приложения ако искаш.

Тук се имаше предвид удобството.

Everything louder than everything else...


Тема когато фактите говорят...нови [re: Teшkapcko_koпeлe]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано22.10.04 19:47



Просто PHP е доста популярен напоследък и според мен има защо. Аз лично обичам и Perl и PHP, но определено PHP е по-добър в много аспекти (за сметка на други, разбира се) - един, от които е четимостта - а във фирма, която си сменя хората, т.е. всяка нормална фирма, е доста важно да има приемственост и новият човек да не трябва да прекара дни в разучване на чужд код.

Иначе на последното място ми дадоха тест, в който имаше задачи на C, Perl, PHP и Java. Не мисля, че ако знаеш повече езици това може да ти навреди по някакъв начин...

Everything louder than everything else...


Тема Re: PHPнови [re: Teшkapcko_koпeлe]  
Автор Sertys (Emergency)
Публикувано22.10.04 23:27



Искате език за програмиране в Web среда, няма проблем - вземете си ColdFusion само за около 600 долара на лиценз и ви гарантирам, че няма да имате проблем с четимост и лекота на писане. Аз се занимавах доста време с него и ви го казвам. Друг е въпроса къде ще намерите 3rd-party CF hosting с подходящите конектори за Апаче-то към базата ви данни. Но щом всичко работи, то наистина работи. Аз обожавам Перл заради неговата скалируемост, реално CPAN ми дава всичко от което някога съм имал нужда или поне идея как да направя това което искам. Освен това Перл не е типичен програмен език(дори си е скрипт преди CPA), a мен ми харесва да работя с интерпретатор. Но за сметка на това дава достъп до цялата GNU/SystemV/Socket/Pipe архитектура и е идеален за административни цели и приложно програмиране. На всичкото отгоре е бърз. А има и Тк/Perl.

Не съм противник на PHP, но някак си не ми допада твърдия обектен модел.



Тема Re: PHPнови [re: Sertys]  
Автор Teшkapcko_koпeлe (grrrr)
Публикувано23.10.04 13:27



Прав си Sertys, а и кой е казал, че използваме Пърл само за УЕБ както си мислят повечето ПХП фенове. Perl is everywhere ( почти де).

А за всеки Пърл фен, който още не е разбрал:
да заповяда в

- първият Български сайт само за Perl и ако желае да помогне с развитието му.



Тема Re: PHPнови [re: PHP]  
АвторDBl (Нерегистриран)
Публикувано10.11.04 14:16



Perl-ut si e slunze za bazi danni i za WWW
triabva samo da se instalira DBI-to

PHP-to ima edna malka podrobnost v windowskite www-ta triabva da se ukaje, che scriptut e executable - Suzdzvaneto na takuv problem nikak ne mi dopada....V Linuxa - kak da e - lesno e....no Win???
Niama takova neshto s Perl-Linux ili Perl-Windows.

DBI+Perl+MySQL forever!







Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.