Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Perl
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема file size  
Авторuse_it (Нерегистриран)
Публикувано15.09.04 02:16



Zdraveite pak. Vapreki 4e nikoi ne mi otgovori na predishniq vapros az vse pak shte zadam oshte edin:
Na daden WEB sait ima na to4no opredeleno mqsto fail *bzip2. Moje li da podam zaqvka kym servera za da mi kaje goleminata na faila BEZ da go downloadvam poneje failyt e dosta golqm. Moje bi tozi pyt vyprosa mi ne e to4no za tuk, no te vav vsi4ki klubove sa malko mal4alivi



Тема Re: file sizeнови [re: use_it]  
Автор novobranec (може би?)
Публикувано15.09.04 20:43



Ами дай малко повече инфо, тоя сайт ftp ли е http ли е, аз лично не съм сигурен че е възможно освен по заобиколни начини.
Относно предишния въпрос няма начин да разбереш какъв е размера на прозореца в който отдалечения потребител си е отворил конзолата единствения вариант е да правиш абсолютно позициониране в/у екрана което изисква директен достъп до екранната памет а тая работа не става без външни модули.
Какво против имаш външните модули, те в по голямата си част са просто интерфейс към C библиотеки, ако не ти харесват си ги правиш сам.

b.t.w. Пиши на кирилица че има разни хора дето се сърдят, току виж те изритали.

Редактирано от novobranec на 15.09.04 20:44.



Тема Re: file sizeнови [re: novobranec]  
Авторuse_it (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 22:18



Не че имам нещо против модулите,но винаги трябва да опитваш да го направиш без модул(в случай,че няма да се наложи да пишеш много) предполагам,че всеки опитва така преди да инсталира който и да е допълнителен модул. Проблемът е там, че тези които ще го ползват( примерно) не винаги искат да слагат модули (или не знаят как да си ги сложат или репликата "трябва да си инсталираш този и този модул" им звучи съмнителна )
Да се върнем на въпроса. Пусни си един wget в конзолата и забележи как винаги запълва определено място на реда - дори когато използваш Putty от Уиндоус като го resize-неш прогрес бар-а минава на нов ред и се наглася наново според широчината на реда. Мога да използвам производните на Curses , НО точно тук идва проблема с инсталирането на модули, за който казах по-горе. Представи си едно малко скриптче, което не прави нищо друго освен да индексира всички файлове и директории на диска и аз искам да показва до каде аджиба е стигнало. Е, как да накарям някой да инсталира Curses заради това . Именно заради това питам вие (всички) какво ползвате в такива случаи.
стига толкова, че се отплеснах....



Тема Re: file sizeнови [re: use_it]  
Автор novobranec (може би?)
Публикувано16.09.04 23:52



Истината е че Perl не е подходящ за подобни неща, но има начин да си направиш сцрипта така че да съдържа в себе си всички необходими модули+самия perl интерпретатор така че да не се интересуваш дали тоя който ще ползва приложението има инсталиран perl или въпросните модули.
Проблема е че се получават малко големички exe-та но ако така си решил ще ти кажа как.



Тема Re: file sizeнови [re: use_it]  
Автор sdg (shebang addict)
Публикувано17.09.04 12:40



use LWP::UserAgent;
use HTTP::Request;

my $ua = LWP::UserAgent->new;
my $req = HTTP::Request->new(HEAD => 'http://server.com/bigfile.bz2');
my $res = $ua->request($req);
print $res->content_length, "\n";


RTFM!
--sdg


Тема Re: file sizeнови [re: sdg]  
АвторRegExp (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 17:37



Това работи, тествах го



Тема Re: file sizeнови [re: sdg]  
Автор novobranec (може би?)
Публикувано17.09.04 22:12



Ами ако файла е в header-a а не в content-a, ако е FTP?



Тема Re: file sizeнови [re: novobranec]  
Авторuse_it (Нерегистриран)
Публикувано18.09.04 22:41



ОО в никакъв случай не използвам нито PDK, perlcc , PAR ....и т.н.т. Просто не си струва



Тема Re: file sizeнови [re: sdg]  
Авторuse_it (Нерегистриран)
Публикувано18.09.04 22:42



10x




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.