Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Perl
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За ударениятанови  
Автор kube (jako pakostnici)
Публикувано05.08.04 22:01



Уча сега од една страница в интернет за перл(http://learn.perl.org/library/beginning_perl/).Стигнах до едно място дето се използват ударения.Ето един пример.Пиша само това което да се изкара без паролите:

(`one`,`two`,`three`,`four`)
((`one`,`two`,`three`,`four`))
(qw(one two three),`four`)
(qw(one two),q(three),`four`)
(qw(one two three four))

Пробвах сумати и варианти с тези ударения но все ми дава грешка в синтаксиса.Накрая ги замених с кавички и става ама ми е интересно как става с ударения.
Имам е един друг проблем който много ме тормози и бави в ученето.На този сайт всички уроци като ги пусна ми ги дава през Ацробат.А така няма как да си ги копирвам с мишката и да си ги пускам в преводача.А губя по един час за една страница да я преписвам първо на Английски и после да превеждам.


луд сам мамо,ям паркет


Тема Re: За ударениятанови [re: kube]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано06.08.04 12:35



Акробата има горе в лентата с бутоните - бутонче с Т-образна иконка - с нея може да копираш ... пак задаваш много базови въпроси ... относно Magic Quotes всичко си е описано в книгите .



Тема Re: За ударениятанови [re: martyr]  
Автор kube (jako pakostnici)
Публикувано06.08.04 12:49



Ба браво бе 4овек.Ти ме спаси.Имаб бира от мене а може и пове4е.пак благодаря ти

луд сам мамо,ям паркет


Тема Re: За ударениятанови [re: martyr]  
Автор novobranec (може би?)
Публикувано06.08.04 12:54



Нещо не си видял добре!
Ако под ударение имаш предвид ` (лява кавичка) тя в Perl има съвсем различно значение и не можеш да я използваш в посочения пример.
Лявата кавичка "`" или qx// означава command т.е в кавичките трябва да има системна команда а не произволен стринг:
$date=`date`;



Тема Re: За ударениятанови [re: martyr]  
Автор kube (jako pakostnici)
Публикувано06.08.04 13:03



Еи не сам погледнал добре ама не ми изкарва команда на мибката за копирване.Кажи само това как да го оправя и няма да те тормозя пове4е.

луд сам мамо,ям паркет


Тема Re: За ударениятанови [re: kube]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано06.08.04 17:19



... копира се с ctrl+c или ctrl+ins, пейства се с ctrl+v или shift+ins ... и махни тази мишка ако искаш да станеш добър програмист ... в конзола се пише съвършено на Perl без да се ползва грам мишка .



Тема Re: За ударениятанови [re: martyr]  
Автор kube (jako pakostnici)
Публикувано06.08.04 21:42



Не става.Копирането мисля 4е е махнато като опция.Примено като хвана някав текс като дам с второто на мибката и опцията за копирване я има но е с избледнял надпис и не може да се натиска.Пробвах го това с ctrl+c или ctrl+ins но нибто не става.Все пак мерси за информацията.

луд сам мамо,ям паркет


Тема Re: За ударенията [re: kube]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано14.08.04 16:55



Не мога да повярвам ... ето туториал -->


ако и с него не стане, вземи това демо и си го конвертирай в word ... и се сещай за google по-честичко ... аз ги намерих за 2 минути тези неща, които ти пиша .



Тема Re: За ударениятанови [re: martyr]  
АвторRegExp (Нерегистриран)
Публикувано12.09.04 23:41



martyr ti me izumi! Tezi linkove za tutoriali za Acrobat Reader sa napylno izli6ni vyv forum za Perl. Koi perl programmer 4ete takiva ne6ta :)) Nqkoi pdf-i sa za6titeni ot kopirane i hvatkata s copy paste ne stava .
A, novobranec - 6 :) prespokoino moje da se prekrystish na staro ku4e :)
Ai.



Тема Re: За ударенията [re: RegExp]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано13.09.04 11:10



Начинаещите, както виждаш ги четат ... кубе още се учи, а с тези `quotes ` най-много да обърка нещо . И кое дърво разпространява туториали от които не може да се копира ... в man и perldoc си има всичко, но пича се учи под Уиндоус .




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.