Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:02 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Perl
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Authentificationнови  
Автор Teшkapcko_koпeлe (grrrr)
Публикувано23.03.04 12:10



Вие кой модул използвате за user-access в WEB сайт примерно.Да кажем с MySQL?



Тема Re: Authentificationнови [re: Teшkapcko_koпeлe]  
АвторStanislav (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 04:16



Mislia, che moga da ti pomogna, ako si formulirash vuprosa po-tochno. Ne shvashtam ot kude kakvo iskash da accessvash i kakvo obshto ima s MySQL (vzet kato primer).

Pozdrav



Тема Re: Authentificationнови [re: Stanislav]  
Автор Teшkapcko_koпeлe (grrrr)
Публикувано24.03.04 11:17



Имам предвид примерно да имаш потребители с пароли,които се пазят в MySQL и се логват от форма. Понеже на мен рядко ми трябва такова нещо и досега съм си ги писал сам, но за станат "уж" по-сигурни ги правя така, се едно ще пазя NASA .Трябва ми нещо стандартно, просто и изпитано.
Благодаря.



Тема Re: Authentificationнови [re: Teшkapcko_koпeлe]  
АвторStanislav (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 17:56



Hi,

"standartna" kombinacia ot dvete niama. Za da si chetesh formite ot WEB stranichkata polzvai CGI. Za sigurnost, polzvai kato submit method post, nai-sigurnoto koeto se predlaga e. Interface kum MySQL ti e DBI, kato go initializirash triabva samo da mu zadadesh tochniat driver, v toviat sluchai mysql. Tova e po vuprosa, scriptcheto ne e trudno. Ako imash vuprosi po konvenciata mojesh da drasnesh naikoi red ili prati e-mail(icq).

Ako iskash da e kato za NASA, mojesh oshte da napravish vruzkata sas SSL i authentification s CA Certificates , tova v kruga na shegata.

Uspeh



Тема Re: Authentificationнови [re: Stanislav]  
Автор Teшkapcko_koпeлe (grrrr)
Публикувано25.03.04 10:26



Здравей отново.
Не си ме разбрал правилно или аз не съм се изразил правилно.CGI ползвам от 3 години а DBI поне от 1.5 год. и мисля, че ги зная задоволително добре .Искам да ме упътите към някой модул като Apache::Session например, който да ми контролира логването на потребителите и техните сесии.Надявам се съм се изразил както трябва.Именно защото моите скриптове за логване са прекалено сложни и дълги , искам някакъв такъв модул, който да върши черната работа за логването и да следи за сесиите.
Благодаря отново



Тема Re: Authentificationнови [re: Teшkapcko_koпeлe]  
АвторDEEM (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 14:25



CGI::SESSION
CGI::SESSION::MYSQL - zapisva session dannite v mysql
... ima za oshte niakolko bazi danni proveri v www.cpan.org



Тема Re: Authentificationнови [re: Teшkapcko_koпeлe]  
АвторStanislav (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 14:30



Iasno,
nedorazumenieto e izgladeno :-) . V standartnite moduli az ne znam, a snoshti se provoih v dokumentaciata i niama tokova jovotno. Edinstvenata nadejda ostava da ima niakoi nestandartziran modul, no opredeleno ne si struva da implementirash niakakvi hakerii, koito ne se znae do koga shte se poddurjat.

Pozdrav



Тема Re: Authentificationнови [re: Stanislav]  
Автор Teшkapcko_koпeлe (grrrr)
Публикувано25.03.04 16:00



Ами аз знам,че има някакви.Примерно както по-горе е казал DEEM за CGI::Session .Ще го пробжам да видя какво ще стане



Тема Re: Authentificationнови [re: Teшkapcko_koпeлe]  
Авторass (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 20:27



Authentication e razlichno ot Session Management.

Za Session::Management - CGI::Sessons polzvam az lichno.



Тема Re: Authentificationнови [re: ass]  
Автор Teшkapcko_koпeлe (grrrr)
Публикувано26.03.04 10:48



Имах в предвид първо да се използва модул за Authentification и след като се логне - друг модул за следене на сесията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.