Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:56 24.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Perl
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Perl scriptove??  
Авторsolly (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 11:34



moje li da mi kajete edin perl script pod windows kakav da mu bade na4alnia red za6toto na unix konvenciata edin script zapo4va s #! /usr/bin/Perl i taka natatak i sled kato go napi6a samia script kato kakav fail da go seifiram(s kakvo raz6irenie) za da go napravia izpalnim Perl script ???I ako moje da mi pi6at samo hora ,koito imat adekvatni otgovori, drugite ako obi4at da ne me zanimavat s glupostite im!!!
Blagodaria.



Тема Re: Perl scriptove??нови [re: solly]  
Авторdarklord (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 12:13



Ей, много агресия си натрупал(а) .... по - спокойно.

Ако си с Win 2000 / XP, в променливата PATHEXT добави разширението на пърл скриптовете (.pl) и ще можеш да ги стартираш директно от промпта (име_на_файл без разширението). Ако си със 98 -> решението е бат файл, в който стартираш perl име_на_файл параметри.
Това е. Успех!
М/у другото, това което написах по-горе го пише в документацията на ActiveStatePerl и то на много видно място. Чети повече...



Тема Re: Perl scriptove??нови [re: solly]  
Автор Svetlozar (непознат)
Публикувано18.01.04 11:50



Ако използваш Apache, можеш също така да включиш ScriptInterpreterSource registry в конфигурационния файл httpd.conf. Така когато извикваш даден Perl script, дори да използва UNIX пътя до интерпретатора, Apache ще стартира Perl дистрибуцията за Windows, например ActiveState Perl. В този случай разширението на script-а ти трябва да е асоциирано с Perl интерпретатора. В повечето случаи разширението трябва да е .PL. Естествено, от Folder Options -> File Types можеш да добавиш и други разширения.



Тема Re: Perl scriptove??нови [re: solly]  
Автор Teшkapcko_koпeлe (grrrr)
Публикувано20.01.04 16:40



Moje i da ne slagash nikakvo razshirenie na faila daje,no ako go izpylnish ot Command Promt sys: perl file_name




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.