Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:39 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Perl
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема $'  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 15:04



moje li nqkoi da mi kaje kakwo ozna4a $' kakyw skalar se interpolira na mqstoto na towa?
10x predwaritelno



Тема Re: $'нови [re: sunny]  
Авторsofit (Нерегистриран)
Публикувано12.09.03 04:35



Нека цитирам IRCHelp Team (http://irchelp.unibg.org/irchelp/Articles/regexp.txt):

[14:39:41] <@ircnewbie> $' - kym tazi promenliwa se dobawq wsi4ko sled stringa kojto e sywpadnal
[14:43:07] <@ircnewbie> $' is the same as substr( $x, $+[0] )
[14:43:47] <@ircnewbie> znaete li 4e izpolzwaneto na $&, $`, ili $' zabawq programata wi?
[14:44:10] <@ircnewbie> wednyj stom Perl widi 4e se nujdaete ot tezi promenliwi nqkyde w programata
[14:44:28] <@ircnewbie> toj gi dawa da se izpolzwat pri wseki sledwast regulqren izraz
[14:44:47] <@ircnewbie> systiqt mehanizam se izpolzwa za $1, $2 i t.n..
[14:44:58] <@ircnewbie> ako nikoga ne izpolzwate $& i t.n.. w wa6iqt skript
[14:45:26] <@ircnewbie> togawa regulqrniqt izraz nqma da byde zapazen w pametta
[14:45:44] <@ircnewbie> taka 4e propuskajte izpolzwaneto na $&, $`, i $'
[14:46:12] <@ircnewbie> no ako ne mojete wednyj stom ste gi izpolzwali izpolzwajte gi kolkoto si iskate
[14:46:24] <@ircnewbie> zastoto we4e ste platili cenata ;)

Сега да го кажа и по-друг начин:
$_ = 'тест;
/ес/;
$' ще е т.
Променливата е защитена (т.е. само може да се чете) и се прави само за блока (локална). До колкото знам, не е добре и да се използва use English модула с регулярни изрази, тей като стават лайна.

надявам се, че това помогна.



Тема Re: $'нови [re: sofit]  
Авторsunny (Нерегистриран)
Публикувано12.09.03 12:20



Da opredeleno pomogna, stra6no mnogo ti blagodarq:)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.