Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 13.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Perl
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Dev envirenments & GUI buildersнови  
Автор Yankoff (ъанкофф.)
Публикувано30.05.03 09:21



Tova e vupros kum vsichki malko po navutre v perl.
Postvam tova zashtoto skoro prikluchih kursova rabota na visual basic, koeti mi beshe i parvoto prilojenie na tozi ezik. Predpolagam povecheto ot vas znaqt kak se raboti s visual ezici: double click na buttoncheto i pishesh dva reda i izlizat kupchina jamci. User friendly ot vsqkade, lesno i burzo. Obache perl si mi e luibim (pone sa sega) i iskam da pisha na nego. Vlqzoh v top10 na positetitelite na google v tursene na kakvi li ne sredi za pisane i GUI builders, no uvi nishto svqsno ne namerih. Activestate sa izkarali platena versiq na visualperl, koeto se vodi i uj nai dobroro za razrabotka ama i na nego mu kuca neshto. Da ne govorim, che nqma nishto "visual".
Za GUI software sam nameril nqkolko, no mnogo bugavi i nekadarni, s izkluchenie na edno koeto po nerazbiraema prichina ne vadi perl code
Ta vaprosa mi e sledniq
Vie, uvajaemi kolegi, s kakvi sredi rabotite i kak realizirate GUI prilojeniq. Rabotil sam s Tk, pisha sus Scite, no rabotata e "hamalska" - pishesh kato lud 100 reda cod za edno prozorche s 2 butona
Ne znaete li nqkoq dobra programka podobna na MS visual studio (e ne chak s takiva vazmojnosti ) ama pone malko da e zahapalo ot nego. Pone edna forma da ima i step by step debugging.
Izvinqvam se che pisha po tema, koqto veche e bila pod vupros, no za sujalenie se zabravi mnogo burzo i bez nikakav rezultat.
Shte sam blagodaren na tiq, koito otgovorqt ili znaqt neshto po vaprosa

__________________________



Тема Re: Dev envirenments & GUI buildersнови [re: Yankoff]  
АвторPavel (Нерегистриран)
Публикувано31.05.03 11:37



Hmm slojen wupros. Mnogo malko sa horata koito prawqt grafichni prolojeniq s Perl.
Sushto taka Perl/Tk e dosta staro. Poglejdal li si Perl/QT? Mislq che imashe i nqkakwo IDE s nego no ne sum siguren.



Тема Re: Dev envirenments & GUI buildersнови [re: Pavel]  
Автор Yankoff (ъанкофф.)
Публикувано07.06.03 23:03



Dokolkoto znam tova "QT" e neskoposonata alternativa na MS Visual Studio za unix OS. Chesno kazano nishto ne struva - rabotil sam s nego, no edinstvenoto interseno sa edni "kilometraji", kadeto slujat za progress bar i podobni f-cii . Nadqvam se perl/QT da nqma nishto obshto.
Pavel bil li mi dal nqkoi link za da vidq tochno za kakvo govorish, che moje da sam v golqma zabluda za tova.
Propusnah da spomena, che tarsq software predimno za windows, poneje pod tazi OS se raboti dosta po-barzo, no ne iskam da povdigam tazi boleznena tema za OS-i i molq vi ne se otklonqvaite.
Postinga mi sashto zasqga s kakvo rabotite vie. Ne razbiraite s kakuv software si testvate tova onova scriptche, a s kakuv software izkarvate komersialni produkti.

Blagodaren sam na vsichki, koito spodelqt (bez znachenie OS-a, no s nujnite arumenti).

__________________________



Тема Re: Dev envirenments & GUI buildersнови [re: Yankoff]  
Авторmironcho (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 12:34



Мдаа, наистина изглежда не си наясно с QT, PerlQT ;)
Повече информация за QT:

(до колкото ми е известно, QT има и версия за windows, но тя не е безплатна...)
Повече информация за PerlQT:

Лично аз много съм доволен от PerlQT (в частност QT) - доста лесно се правят добре изглеждащи интерфейси (нещо което аз съм правил: )... Иначе съм писал и на PerlTk (според мен тоя интерефейс е вече за изхвърляне ;) и на GtkPerl - но най лесно (и красиво) стават нещата с PerlQt. Предполагам вече си се досетил че използвам само Linux ;)
Иначе относно GUI -та... Специално за PerlQT, може да се използва QT Designer (щракаш с мишката и си правиш интерфейса) и след това с puic (част от PerlQT) можеш да го обърнеш в perl код ;). Иначе новината от последния месец е че има бета версия на плъгин за QT Designer (). Звучи доста обещаващо....

Как работя аз ли? Може да прозвучи тъпо, но си пиша всичко на ръка в Vim
А, да! Щях да забравя другото важно нещо - скоро ще излиза PerlKde, което според мен ще истински фурор ;) . С нетърпение го очаквам.



Тема Re: Dev envirenments & GUI builders [re: mironcho]  
Автор Yankoff (ъанкофф.)
Публикувано10.06.03 11:00



mironcho,
blagodarq za izcherpatelniq otgovor.
Znachi QT e tova, koeto si misleh samo che dosta sa go poopravili za edna godina (predi tolkova vreme go gledah za posledno). Obache problema e, che nqma perl/QT za windows. Taka i neuspqh da go vidq. Nai-blizkiq package e za cygwin :(. Kakto i da e dovolen sam ot QT, vupreki che ne moje da se sravnqva s MS Visual Studio. A nai smeshnoto e cenata mu za komersialen licenz (vkluchitelno i X11)
QT Professional Edition $1550
QT Enterprise Edition $2330
VS 2003 Professional $1079
VS 2003 Enterprise $1799
I posle MS bili obirjii :)

Ako znaesh neshto po vaprosa s perl/qt za win32 shte sam ti blagodaren. Inache shte trqbva da izchakam dokato se poqvi :(

10x za otgovora

__________________________



Тема Best IDE & Best GUI Perl Builderнови [re: Yankoff]  
Авторnvesel (Нерегистриран)
Публикувано25.06.03 15:36



Otnosno kachestvata na QT nqma nikakyv spor!
No
1. Pod windows, QTto ima dosta problemi
2. Pod windows hi4 ne e bezplatno

Ako vi trqbva neshto naistina leko lesno i krasivo i funkcionalno prepory4vam WxPerl
Pove4e informaciq moje da pro4etete tuk: http://nvn.hit.bg/replacetool.html
Ima si visual designer za windows i linux
i li4no az sym testval sorsa na program4eto koeto raboti i pod winodws i pod linux
e mislq 4e tva e !

Otnosno IDE za rabota s perl i open sorce ezici...
Polzval sym ogromno koli4estvo takiva vkl i visual perl na ActiveState za .NET
no Nai dobroto koeto ima v nali4nost sega i moje da byde polzvano prakti4eski e Komodo
Ako ne beshe tolkova bavno + oshte nqkolko malki nedostatyka shteshe da byde idealno
No debugera + lesnoto zavyrshvane na dumite go pravi my favorite IDE
haide iskam mneniq ;)

BTW navremeto nicka mi IRC beshe BBWolf koeto mai beshe Big Bad Wolf ;) hehe




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.