Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Perl
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Dopuskane do link  
Авторbrbrb (Нерегистриран)
Публикувано06.06.03 19:34



Iskam da napravq CGi,koeto pri pravilno napisana parola da podava link na posetitelq i da go puska da vleze nqkade.Oba4e posetitelq da ne znae kade e linka ta drugiq pat napravo da si vlezne tam bez da pishe parola.Tova s parolata moga i sam da si go napisha
,no ne znam kak da go napravq da mu podade novata stranica i to bez da se vijda mestonahojdenieto i .



Тема Re: Dopuskane do linkнови [re: brbrb]  
Автор Yankoff (ъанкофф.)
Публикувано06.06.03 21:06



Nevuzmojno e dori na teoriq usera (browsera) da otvori stranica bez da znae tochnia URL.

Setvai cookie pri logvaneto i posle pri vtoroto url go getvai i proverqvai dali usera e validen. Nqma drug nachin

__________________________



Тема Re: Dopuskane do linkнови [re: Yankoff]  
Авторbrbrb (Нерегистриран)
Публикувано06.06.03 21:47



ama az sym lama i oshte ne sym stignal do cookie-te.Plus tova sega kato sa zamisla ne znam i kak da napravq SOCKET-a ,toest da mu se otvori linka.Za sega sega mislq 4e shte se opravq samo s parolite razni cikli i takiva raboti.
Ami v nqkoi saitove kadeto primerno trqbva da imash user i parola za ta teglish failove kak stava rabotata ?



Тема Re: Dopuskane do linkнови [re: brbrb]  
Авторseeker (Нерегистриран)
Публикувано06.06.03 23:41



Nesto katro ideia:

da kazhem che imash login.cgi i main.cgi
v login.cgi sled kato nap0ravis proverkata che usera e napisal poravilna user i parola mozhe da uzgeneriorash hash na bazata na nesto si i posle da zigenerirash file s tova ime koito da e simvolen link kam main.cgi. ta posle prastash na browser-a Location: /cgi-bin/generiranoime.cgi

etetvenno triabva da imash edin script v cron-a koito na opredelen interval da trie tezi simvolni linkove

ako pravilno sam razbral vaprosa



Тема Re: Dopuskane do linkнови [re: brbrb]  
Автор Yankoff (ъанкофф.)
Публикувано07.06.03 11:14



Cookies ne sa tudni. Procheti malko dokumentaciq i shte ti stane qsno. Ste si spestish dosta vreme puk i shte ti trqbva za v budeshte. Ako ti e po-lesna ideqta na seeker realizirai neq, vupreki che na mene mi se struva po trudna i poveche igrachka.
Ako ne ti se zanimava s cookies mojesh da si generirash sam edin random string koito da izpolzvash v URL-to kato sesiq.
A v tiq saitove, za koito pitash se pravi po sledniq nachin:
Imash failovete za teglene, koito sa v dir izvun wwwroot-a, t.e. nemojesh da gi izteglish po nachin http://domain/file. Otvarqsh si da rechem nqkakav cgi na server-a, toi te checkva dali si validen user, ako da - otvarq nujniq file za download posredstvom pulen put(ne URL path, a file path, primerno /home/blabla/file) i ti go printva sus suotvetniq content-type.
Primerno print "Content-type:application/zip"; vmesto text/html shte kaje na browsera kakav tip e documenta. Posle browsera si znae kakvo da pravi s .zip file.

Nadqvam se e dostatuchno

__________________________



Тема Re: Dopuskane do linkнови [re: seeker]  
Авторbrbrb (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 08:02



Mnogo ti blagodarq.Malko shte se ozorq shtoto sym nov,no misla 4e shte go napravq.Kogato 4ovek ima jelanie vsi4ko stava



Тема Re: Dopuskane do linkнови [re: Yankoff]  
Авторbrbrb (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 08:13



Specialni blagodarnosti Yankoff ti si sigurno nai-otziv4iviq na toq forum i vinagi pomagash.

/home Tuk sym dal primerno razpolojenie na dir-
| ektoriite i faila "login.cgi".Faila,koito trqbva da se
----------- podade za download e v "Failove".Bi li mi dal primer
| | kak gore dolu trqbva da stane vsi4ko po na4ina,
user1 user2 koito kaza,za da mi stane po-qsno :-)
| \
----------- ---/Failove Blagodarq predvaritelno.
| |
www cgi-bin
| |
index.htm login.cgi



Тема Re: Dopuskane do linkнови [re: Yankoff]  
Авторbrbrb (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 08:21



Sorry,no grafikata koqto iskah da dam za primer ne moja da izleze formatiran i se sma4ka.Kakto i da e.Ako ne mojesh da razberesh kakvo sym pokazal ne mi otgovarqi.



Тема Re: Dopuskane do linkнови [re: brbrb]  
Автор Yankoff (ъанкофф.)
Публикувано09.06.03 11:58



Mi naistina nerazbrah grafikata. no imam nqkkava ideq za kakvo pitash.
Da kajem imash /home/user/www/cgi-bin/, kadeto sa login.cgi i download.cgi
Imash i /home/user/files/, kadeto sa failovete za download (zabeleji che sa izvun wwwroot-a)

login.cgi ti pravi user proverka i ako e validen user dava link za download (primerno download.cgi?id=1)
Za otorizaciq s cookies sam pisal tuk

, no ne e opisano secure. Za security-to vseki sam si go osigurqva

Posle imash download.cgi

id parametara kazva koi file e za download (tova shte si go realizirash nqkaksi dali s DB ili txt file si e tvoq rabota)


#!/user/bin/perl

#checkvash dali e validen usera, ako ne exit ako da continue
#proverqvash id-to na koi file otgovarq
#primera e za zip file
print "Content-type: Application/zip;\n\n";
$nl=$/;
undef $/;
open(FILE,"/home/user/download/file.zip") || die $!;
binmode(FILE);
$content=<FILE>;
close(FILE);
$/=$nl;
print $content;

Kogato izvikash download.cgi toi vrashta na browsera zip content i browsera vadi download box-a

Tova e. Ti kaza che si nachinaesht i moje da te zatrudni malko, no nqma kak ili pone az ne znam drug nachin.

__________________________


Тема Re: Dopuskane do linkнови [re: Yankoff]  
Авторbrbrb (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 14:49



A samo da te pitam za tova koeti si dal za primer trqbva li da se izpolzvat zadyljitelno cookies ili i samo taka stava.I oshte,servera mi ne dava vryzkite da izlizat izvyn cgi-bin direktoriqta,a samo da vlizat.ne znam kak da go opravq.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.