Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 16.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Perl
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема $|нови  
АвторDEEM (Нерегистриран)
Публикувано20.07.02 21:04



za kakvo sluji tazi promenliva? poneje vidiah v niakolko scripta $| = 1; i mi stana interesno.
a i oshte edin vupros
*PK::exit = IS_MODPERL ? \&Apache::exit : sub { CORE::exit };

kakvo oznachava zvezdichkata pred PK?



Тема Re: $|нови [re: DEEM]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано21.07.02 18:26



niama da e zle da vzemesh da porazgledash dokumentaciyata, koiato e dosta dobra, predi da zadavash vaprosi za vsiako neshto koeto se opitvash da razgadaesh. sashto taka e dobra ideia da prochetesh niakoia knijka po vaprosa. na o'reilly sa dosta dobri - ima gi prevedeni na bg (cookbooka mai ia niama - a tia moje da se okaje mnogo udobna) - ima gi i po weba v elektronen vid na angliiski.

$| e predefinirana promenliva v perl - kogato e razlichna ot 0 se force-va flush na output buffera (obiknoveno stdout) sled vsiako write; defaulta e 0
vij perldoc pervar

* se izpolzva za niakolko neshta. v sluchaia koito si dal se izpolzva za suzdavane na anonymous subroutine (narichat se closures). savetut mi kum vzeki koito ne e na 'ti' s perl da ne gi izpolzva, zashtoto makar che spestiavat pamet i vreme za kompilirane - predrazpolagat kum greshki koito se debugvat trudno
*filehandle se izpolzva za reference-vane na filehandles /passvane na subroutine by reference/
*deem{IO} e kato *filehandle ili *dirhandle ili *sockethandle
*deem{ne-io} e reference kum ne-io v simvolnata tablica na deem
vij perldoc perlref



Тема Re: $|нови [re: edno momiche]  
АвторDEEM (Нерегистриран)
Публикувано21.07.02 18:33



blagodaria ti



Тема o'reilly na bg?нови [re: edno momiche]  
Автор Yankoff (непознат)
Публикувано23.07.02 01:44



edno momiche,
iskam da te popitam dali ima o'reilly dokumentaciqta na bg v elektronen vid i eventualno kade moga da q namerq.



Тема Re: o'reilly na bg?нови [re: Yankoff]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 02:23



niamam predstava, no ima learning perl i programming perl na bulgarski na slaveikov. mojesh da si gi kupish i da gi skanirash ;-)

inache na angliiski ima celia bookshelf na filesearch.ru - ne samo perl, no i java, unix, networking etc (moje bi ot 1998-1999 godina)



Тема Re: o'reilly na bg?нови [re: edno momiche]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 13:03



koito iska
http://rousse.pm.org/book/
celiqt CD bookshelf, za tiq v sofia imam go na CD ;) koito iska moje da si go copne



Тема Re: o'reilly na bg?нови [re: sas]  
АвторDEEM (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 15:27



na o'reilly naistina sa strahotni knigite obache ako na niakoi mu se chetat tutorials (i to dosta priatni za chetene) moje da poseti www.devshed.com

edno momiche mejdu drugoto ti profesionalno li se zanimavash s perl?



Тема Re: o'reilly na bg?нови [re: DEEM]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 20:53



ti kak mislish



Тема Re: o'reilly na bg?нови [re: edno momiche]  
АвторDEEM (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 21:31



che si vidiala kolko sme zle i si ni sujalila i si reshila da ponauchish malko perl za da ni pomognesh :)



Тема Re: o'reilly na bg?нови [re: DEEM]  
Авторedno momiche (Нерегистриран)
Публикувано24.07.02 01:04



samo s gledane banica ne se tochi, momcheto mi...
pitai baba si ;-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.