Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:19 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Perl
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема razparchetosvane i state saving na cgi script  
Авторmuncho (Нерегистриран)
Публикувано12.04.01 00:53



zdraveite,
imam edin script koito v edin opredelen moment poluchava spisyk ot neshta (emaili ot pop3 server, ama tova ne e koi znae kolko vazhno). izpliuva gi s print-ove i malko html tagove ama otkym klienta se vizhda vsichko nakup. shte mi se da go pravia edno po edno i da imam link ili buton NEXT koito da otiva na drugoto miasto. problema e che ne moga da se setia kak da go napravia tova bez da izliaza ot scripta, a ako shte izlizam trjabva da zapazvam njakade informacia za tekushtoto systoianie, za da moga posle da prodylzha. ako znaete kak mozhe da stane bez da prekratiavam rabotata na scripta ili pyk eventualno kak da zapazia lesno informaciata za systoianieto pishete :)

mersi predvaritelno



Тема Re: razparchetosvane i state saving na cgi scriptнови [re: muncho]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано12.04.01 02:47



не може да имаш бутон next и да не излезеш от скрипта. няма начин просто. сложи си едно скрито поле с текущия или с някакви кукита действай там - което ти е по-лесно.

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: razparchetosvane i state saving na cgi scriptнови [re: onzi]  
Авторmuncho (Нерегистриран)
Публикувано13.04.01 01:47



cookies? izobshto ne sym se zanimaval i chestno kazano malko me myrzi da cheta
dali njama da stane da pisha vremenno v njakoi file na servera shtoto imam vsichko na vsichko 3 stringa i 1 chislo da pomnia?



Тема Re: razparchetosvane i state saving na cgi scriptнови [re: muncho]  
Автор Дизeлджия (DieselOS)
Публикувано13.04.01 10:18



Heh, imash bogat izbor :)
[url][http://search.cpan.org/search?mode=module&query=session/url]

V kraina smetka se izpolzvat cookies, no ne se grijish ti za tova :)



Тема Re: razparchetosvane i state saving na cgi scriptнови [re: muncho]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано14.04.01 02:30



чакай малко. това са независими процеси. т.е. ако имаш 2 клиента на кого по-напред ще помниш на сървера какво е текущото състояние? на мен това дето го описваш ми е най-лесно да го направя с hidden поле - помниш текущия запис и толкоз. а като имаш натиснат бутно next или prev - вземаш мерки (+-1). кукитата неса задължителни; те са ако искаш на някой да му е по-лесно после (както аз влизам в клубовете на дира без всеки път да си пиша паролата). като не ги знаеш - не ги ползвай. никой не те бие по канчето да ги хващаш тях. нали знаеш девиза на perl - всяко нещо може да се направи по повече от 1 начин.

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.