Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:57 19.04.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ЛЮбОПИТНО 2!  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано26.12.03 15:11



Ако някой от вас има книгата Четири истории от утре на Зеладни, да прочете втората история Целувката на Гробищата-там има идеи доста сходни с Матрицата, макар да наричат Каймака Един познат ми напомни тази книга, но за съжаление я нямам Помня само че на 1 място героите бяха стигнали до идеята че може би човечеството отдавна го няма, а някой просто им е проектирал свят, подобен на техния и им показва само това което искат да видят. Всъщнос тук Матрицата е тъй наречения Каймак на обществото, където всеки се натиска да влезе за да се обезсмърти, но попада нещо изкуствено създадено. Трябва разбира се да намеря книгата и да я препрочета. Губи ми се доста

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: ЛЮбОПИТНО 2!нови [re: Naia]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано26.12.03 16:57



И нека после някой ми заяви, че поредицата е "като всеки един друг американски филм".....
Както каза Самюъл Л. Джексън в "Криминале" - "С тази разлика, че моите очи са широко отворени."

Весели празници на всички.



Тема Re: ЛЮбОПИТНО 2!нови [re: Cabel]  
Автор Smith (original) (непознат )
Публикувано27.12.03 13:47



На мен пък Матрицата донякъде ми напомня една мрачна фантастика наречена Прекрасният нов свят - хората ги отглеждаха в нещо като ампули (шишета всъшност) ги програмираха по касти - алфа, бета и т.н. и т.н., като всеки си имаше своите задължения в обществото и беше напълно доволен от положението си. Майка и баща бяха неимоверено мръсни думи и основен девиз беше всеки принадлежи на всички - живееха изпълнени с мисълта за дълга си към обществото. Идилия и половина.



Тема Re: ЛЮбОПИТНО 2!нови [re: Cabel]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано27.12.03 15:03



Абсурдно е да наречеш Матрицата така Но и такива хора се намират, което не променя с нищо нашите впечятления

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: ЛЮбОПИТНО 2!нови [re: Naia]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано04.01.04 14:31



До известна степен плювните им ме карат да се замислям дали не са прави те, но всеки път това мое мислене стига до извода, че поредицата е много гениална. Всеки път става по-гениална от предния



Тема Re: ЛЮбОПИТНО 2!нови [re: Smith (original)]  
Автор DlAVOLO (Per DONNA)
Публикувано04.01.04 15:34



Да бе верно!
Доста мрачна история! Докато я четях бях като буреносен облак!

Доколкото си спомням май накрая главния герой се самоуби!
Гадна работа!

Зъб за чане, око за две!


Тема Re: ЛЮбОПИТНО 2!нови [re: DlAVOLO]  
Автор Smith (original) (непознат )
Публикувано04.01.04 17:49



Ми те главните герои в подобни истории или трябва да загинат храбро или да се самоубият. Тъжно, ама винаги така става...



Тема Re: ЛЮбОПИТНО 2!нови [re: Cabel]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано06.01.04 17:26





Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: ЛЮбОПИТНО 2!нови [re: Smith (original)]  
Автор DlAVOLO (Per DONNA)
Публикувано07.01.04 18:22




Мда!

Зъб за чане, око за две!


Тема Re: ЛЮбОПИТНО 2!нови [re: Naia]  
Автор Tyбифekca (некоиси)
Публикувано23.01.04 17:14



"Конгрес по футурология" на Станислав Лем е горе долу с такава идея




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.