Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:12 16.04.24 
Филмови
   >> Матрицата
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема .(нови  
АвторMopфeй (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 18:36



В матрицата сме наистина. Въпросът е какво има от другата страна и въобще има ли нещо от другата страна. Има ли спасение или битката, която някой някога е водил не е отдавна изгубена. И дали не е, както казва Уел, матрица в матрицата, до безкрайност. Дали ако все пак има нещо там, то дали съществуваме като някаква материя въобще, подобна на тази. Много въпроси, от които ми с е пръска главата и ми става адски тъжно...



Тема Re: .(нови [re: Mopфeй]  
Автор singulus (singularity)
Публикувано13.11.03 20:24



Вероятно ти се "пръска главата" от това, че колкото повече мислиш върху нещата, и колкото повече знания придобиваш, толкова повече ти става ясно, че знаеш много много малко, да не кажем нищо...

Споко, и аз съм така....

Но все пак не мисля, че има "нещо нередно със света"...

Ignorance is Bliss, както се казваше в един филм...



Тема Re: .(нови [re: Dare_Devil]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано14.11.03 21:32



Spokoino deca! Morfei toku shto mi opredeli sreshta i obeshtavam che tozi pat taka shte gi podredq, che i Neo chte mi rukoplqska...ae do skoro az vlizam v MATRIX

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: .(нови [re: Naia]  
АвторShadowfury (Нерегистриран)
Публикувано15.11.03 17:24



EE dobre ne vi li se e struvalo 4e prejivqvate ponqkoga edno "deja vu"(ili kakto tam se pi6e)!?!?Ili sqka6 ne znaete za6to edno ne6to se slu4va koeto vi se struva
suvsem bezsmisleno,no nqkak si ne6to vi kara da ne mislite za tova,e tova moje
da e "vun6na" namesa za da se izbegnat nqkoi nejelani "razkritiq"!!!Za da me raz-
berete gledaite Animatrix-tam gledaite 4astta s begleca,koito ose6ta 4e umorata
v muskolite my ne e isitinska i volqta mu natdelqva ,ala vse pak tano6nite Agents
go prikovaha v invalidna koli4ka za da si proli4i 4e vsu6tnost naistina e nevuzmoj-
ni negovoto!!Yfff prosto gledaite epizod4eto i 6a me razberete!!!



Тема Re: .(нови [re: Shadowfury]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано16.11.03 18:03



Razbiram te, tova se sluchva na vseki i ima xilqdi varianti za logichni i nelogichni obqsneniq

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Re: .(нови [re: Naia]  
АвторZlobara (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 21:29



Be da ,ama ne te li kara da se zamisli6,kato ima6 v predvid 4e to t'va moje i taka da e ,koeto si e malko stra6ni4ko!!!!!!Po-dobre da ne znaem i da sme si v na6ite
"kiliiki",za6toto inak neznam kak 6te izdurja na ple6tite si t'va breme!!Predpo4itam
da hvurlq t'va breme na nekoi drug!!!



Тема Re: .(нови [re: Zlobara]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано17.11.03 18:30



Хората са различни и това му е интересното на живота Аз обикновено обичам да знам какво става около мен, обичам предизвикателствата и често рискувам повече от разумното, за сега съм жива,но и много препатила,все пак това че усещам живота ми харесва повече от възможността да се оставя на течението.... понякога обаче цената е доста висока, а и доста боли, но...

Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!


Тема Четете Декарт...нови [re: Dare_Devil]  
Автор singulus (singularity)
Публикувано17.11.03 19:26



...he's the man



Тема Re: Четете Декарт...нови [re: singulus]  
АвторShadowfury (Нерегистриран)
Публикувано17.11.03 22:42



Eeeeepa ti si qvno s dosta experience ,ama da ti kaja zlobara e prav do nkekude ,
imam v predvid 4e ob6to vzeto nad 50% ot horata si mislqt po su6tiq na4in!!!!Puk
"who's the man"!?!?!?!



Тема Re: .(нови [re: Dare_Devil]  
АвторMopфeй (Нерегистриран)
Публикувано18.11.03 19:41



същото чувствам и аз...От малък още..Спомням си, преди време, когато бях още ученик , пътувах в автобуса и наблюдавах ръката си и се питах кои сме и защо сме на тази земя. Звучи налудничаво, знам, тогава бях на 12 години и ме беше налегнала депресия, може и от това да са ми идвали подобни мисли. И тогава, изведнъж отговорът проблесна в съзнанието ми, видях целия смисъл, сякаш се събудих, но всичко се случи за части от секундата, след което дори нямах спомен ,че това е било.
Винаги ме е преследвало чувството, че ще се събудя изведнъж. Може би това е било породено от факта, че се сблъсках с несправедливостите на живота още в детството си.
Не ми е трябвало филм, като Матрицата,з а да се събудят подобни мсили в мен. Просто , като гледам този филм сега,с е досещам, малко по малко, за какво съм си мислил и разсъждавал навремето. И че идеите, които са изказали авторите на филма, са същите , които са ме тормозили винаги. Затова и, коагто гледах Матрицата 1, изпаднах в нещо като параноя , не можах да заспя през цялата нощ. Тормозеше ме такова едно, нагнетяващо чувство, което не можех да си обясня от какво е било породено.
И аз имам спомени от несънувани сънища. Спомен от бъдеще в миналото сякаш, или може би спомен от някакъв свят, който ни е принадлежал, а сме го изгубили. Или сме били изтръгнати от него.
Мислих си тези дни, че ако наистина живеем в Матрицата, то може би това е Първата и за да може да бъде създадена тя, е трябвало да се "набере" материалът( хората) насилствено.
Има нещо нередно в този свят и може би това е неосъзнаваното чувство, че това всъщност не е нашият свят.
Но защо е трябвало да се случи, кому е било нужно, какъв е смисълът на всичко това. Може би Христос затова е дошъл, да ни събуди от дълбокия сън или, най-малкото , което е можел да стори в онези времена , е да посее семената на Просветлението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.