Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 24.04.24 
Филмови
   >> Матрицата
*Кратък преглед

Тема Разнищих Матрицата!нови  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано10.11.03 19:34



Ами така си е. Не съм гледал още 3-ката, но ми е ясно к'во става.

Нео умира. Уж, не уж - умира, но какво е казала Оракула след като е била пусната като програма отново: че е умрял, но ще се върне. Какво каза Морфей в М1: че избраният освободил първите от тях (както беше офертирал Архитекта на Нео), после изчезнал и Оракула предсказал, че той ще се появи отново... нищо случайно, нали? Цикъла си продължава.

Машините отново ще поробят хората, а нещата, които Нео направи никой не ги беше виждал, защото никой не е знаел, че някой ги е правил и преди. Може би единствената разлика, е че пътят, по който Нео мина, е осеян с цветята на любовта. Ако не беше Трин да го накара да избере другата врата - Нео просто щеше да презареди Матрицата, да умрат всички в Зион заедно с Нео и всичко да си започне отначало. Сега само дето Зион не "измря" целия.

И все пак останаха 2 въпроса, които адски много ме мъчат:

1) Смит се копира в/у всички в Матрицата. Какво става с телата, които са в "инкубаторите"? Умират ли, или какво?

2)
* Нео, Морфей и ключаря в коридора с/у Смит
(бла-бла-бла)
(Нео) Какво искаш?
(Смит) Още ли не си разбрал? Още ли използваш всички мускули, без този, който е от значение. Искам точно това, което искаш и ти: искам всичко

Какво "всичко" иска?

,
Още нещо. Всички, които четем редовно в този форум се убедихме, че Нео е почти идентичен с Исус (една от разликите е, че Нео не прилича на хипи (к'во да правя, атеист съм)). Та някой да ме поправи ако греша, но от какво Исус спасява човечеството - от нищо... От нищо нали? Той просто умира. Така става и с Нео, не спасява положението изобщо. Само забавя работата... малко.

Това е едно от нещата, които харесвам на този филм - нот-хепиенд-а. Прилича малко повече на реалния живот.

P.S.

е мястото, където оксфордски доктор по философия защитава тезата си, че сме в Матрицата.



Johhan Sebastian Bach - Toccata and Fuga
"Т'ва ще е нещо като Cypress на Ренесанса!"


Тема Re: Разнищих Матрицата!нови [re: Cabel]  
Автор Well (Летящ Чин :о))
Публикувано10.11.03 21:55



Да допуснем че сме в матрицата. И играем на компютърна игра. Става матрица в матрицата.

Матрица в матрица ... И така нататък.

Всъщност наистина сме в матрица. Самата реалност си е матрица. Ни повече, ни по-малко.
Дали е природно творение или е създадена от разум или форма на живот по нашите понятия, това е друга тема. Матрица е. И преди да се появи филма просто почти никой не се замисляше за това, какво представляваме ние. Мозъкът ни е затворен там, в черепа и получава своите сигнали от реалността. или от имитатор на реалност, все едно. А реалостта ... това е нещо доста интересно. Изучаването й е ключ към много врати. И една от тях е тази ... специалната врата. Врата към себе си. И към същността на нещата.
За който я отвори обаче ... всичко се променя.
Много врати съм отворил и знам вече едно нещо. Насъпва промяна. Няма връщане назад. И промяната е необратима. Поне не е лошо. Ставаш все по-способен в своята реалност. И разбирането на нещата, и умението да внесеш желана промяна. Съвършенство се нарича.
Макар че то ти дава и малко по-малко емоционалност всеки път - лишава те от романтика. Незнам какво ме чака зад специалната врата. Не искам да игубя и любовта. Но съм забелязал и друго. Емоцията е неунижтожима част от нас. Въпреки че много илюзии и причинители на екстаз изчезват, ние сме емоционални същества и търсим своята емоция в останалите неща. Не можем без емоции да живеем. Временно оставаме в "дупка", но това само изглежда дупка. Всъщност ни тресе емоция и тогава. Емоцията на безразличието. Защото то е само поза. Само съзнателно решение, на което тялото не може да се подчинява дълго. Иначе се стига до самоунижтожение. От емоционална потребност. Емоцията е вид наркотик. Допамин и прочее... Без нея човек не може да живее. Лесно можем да заключим че след трениране е възможно. Но това е погрешно заключение и при по-внимателно тълкуване се вижда онова, което не сме забелязали - емоционалната основа на поведението.

Ако обобщя още малко, ще видим че всяка форма на мисъл и спомен е изградена от емоция - всъщност мозъка си служи единствено с емоции. Чувства по-точно е това, което възприема, а емоцията бива и резултат от работата на самия мозък, а не от външен дразнител.



Тема Re: Разнищих Матрицата!нови [re: Cabel]  
Автор DarkCat ()
Публикувано11.11.03 13:44



Zdravei

zamislih se tiq dni za6to va Matrix I Orakula dava na Neo biskvitka (take a cooky) a ne ne6to drugo.... Nali cookies sa malki k-va info izpra6tani ot edin na drug komp v neta...



Тема Re: Разнищих Матрицата!нови [re: Well]  
Автор singulus (singularity)
Публикувано12.11.03 21:20



Почти никой не се бил замислял.....
е чак пък толкова......идеите от Матрицата, които ти обобщаваш, са развити и събрани още преди няколко века от Рене Декарт.
Прочети малко негови неща, пък после кажи, че Уашовски са измислили нещо съвсем ново.



Тема Re: Разнищих Матрицата!нови [re: DarkCat]  
АвторShadowFury (Нерегистриран)
Публикувано15.11.03 17:09



Na vsi4ki edna tlusta 6-ca po vuobrajenie!!!!
A vie slu4aino da ste se zamislqli 4e v su6tnost t'va e bila edna ideq za nekuv iluzoren svqt ,a posle vuprosnite comp.effecti sa napravili taka 4e da izlejda i malko
ina4e,ta ottam vsi4ki po4vat edno- "aaaaaaaaaaaaaaa","оооооооооо","iiiiiiiiii"!!!!
T'va e edna ideq koqto prosto trqbva6e da si q ostavqt taka za da ostanem s edin
hubav spomen za ne6to hubavo i neomurseno ot rukata na "suzdatelq" si!!!



Тема Re: Разнищих Матрицата! [re: singulus]  
Автор Well (Летящ Чин :о))
Публикувано22.11.03 20:27



Че аз това ли съм казал ?!
Май тълкуваш зле прочетеното. Ако под почти никой разбираш съвсем никой, проблема къде е ? ;)
Може би просто ти убягва огромното количество хора по тази планета, които не познават Декарт и идеите му, но са гледали "Матрицата" с възхита.



Тема Re: Разнищих Матрицата!нови [re: Well]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано22.11.03 20:35



Аз не мога да разбера какво не ви харесва, че леко е крадната нечия теория?
1. Доразвили са я ПЕРФЕКТНО
2. Уашовски за дебют с Матрицата се представят ПЕРФЕКТНО
3. ПЕРФЕКТНИЯТ филм, по дяволите!

Като стана дума за кражби, някой замислял ли се е "великата" сага "Междузвездни Войни", колко е крадена като сюжет от "Властелинът на пръстените". Вярно, че нямаме Дарт Фродо или нещо такова, но това са леки подробности както и Архитекта, спрямо идеята за симулативен свят!


Roberto-Huan Rivero Sladurio
За мен става дума.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.