Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 25.04.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема AEC Kozlodui  
АвторNeregistriran (Нерегистриран)
Публикувано07.09.03 20:17



Zna4i Morfei kazva 4e ma6inite bili zavisimi ot svetlinata i sled kato horata zat1mnili nebeto te otkrili nujnata im energiq v horata.
("Чрез подходящ енергиен процес,машините намериха цялата енергия, която им е нужна.")
Za6to prosto ne si napravqt Elektro Centrali.Sled kato mogat "4rez podhodq6t energien proces" da namerqt nujnata im energiq u horata to za6to da nemogat da q namerqt v El. centrali.Vse pak edna el. centrala ne se nujdae ot matricata, sledovatelno nqma koi da pravi problemi na ma6inite i te 6te si jiveqt spokoino v svqt BEZ hora.



Тема Re: AEC Kozloduiнови [re: Neregistriran]  
Автор irreal ()
Публикувано07.09.03 20:29



Е, нали тая електроцентрала трябва да върви с нещо!



Тема Re: AEC Kozloduiнови [re: irreal]  
АвторNeregistriran (Нерегистриран)
Публикувано07.09.03 20:56



Mi 4e to i za s1rvarite na Matricata trqbva energiq po tazi logika.
Qvno za da sa postroili tezi "bezkraini poleta" i vsi4ko ostanalo sa namerili otnqkade energiq(hal haber si nqmam ot kade, ako ti ima6 molqte svetni me).
Ta qvno sa namerili takava energiq!V1prosa e tam 4e sa mojeli da q opolzotvorqt v s1zdavaneto na El. Centrali vmesto v s1zdavaneto na Matricata.
Ili trqbva da sa postroili vsi4ko predi o6te horata da zatamnqt nebeto, oba4e tva trqbva da e stanalo tip postroqvaneto na berlinskata stena(nali znaete ve4erta horata si lqgat bez neq na sutrinta hop berlin na 2 4asti.)Estestveno i v tozi slu4ai sa mojeli da napravqt prosto El. centrali.
Neznam tva mi se vijda mn elementaren v1pros za koito bratqta trqbva da sa pomislili i vse trqbva da ima nqkvo razumno obqsnenie?
Ako nqkoi go znae da vsee malko qsnota!!!



Тема Re: AEC Kozloduiнови [re: Neregistriran]  
Автор irreal ()
Публикувано07.09.03 21:18



Да са построили всичко преди хората да затъмнят небето малко невероятно, защото липсата на Е е причината дефакто за построяването на матрицата. Следствието преди причината- на става.
Ако поставяш точно така въпроса (не че се явявам защита) може пък да ти кажа, че са си изхабили наличните ресурси за построяването.
Те явно мислят в перспектива(машините), пък и за тях понятието вечност не е като нашето. Рано или късно горивото, с което задвижват централите ще свърши и тогава няма кво да правят. Пък хората си ги отглеждат без да им се явяват голям проблем и така до безкрайност.



Тема Ми ето...нови [re: Neregistriran]  
Автор Maystora (търсач)
Публикувано07.09.03 23:04



Ми ето, тя ти го каза. Аз ше ти го кажа малко по-нашироко. Знаеш къв е енергийния проблем на човечеството в наши дни още - след определено време невъзобновяемите енергийни ресурси ще се изчерпят (нефт, въглища, уранови залежи...). Още от сега човечеството търси алтернатива на тези източници сред тъй наречените възобновими или практически неизчерпаеми източници на енергия. Такива са основно водните ресурси и слънчевата енергия. Разбираш сам, че водните ресурси не са сериозна възможност поради малкия си капацитет. Остава слънчевата енергия като почти единствена алтернатива. Земята преди и по време на войната с машините явно вече е на този етап - изчерпани невъзобновяеми източници на енергия и ползване основно на слънчева енергия. Като прибавим и катаклизмите, настъпили след затъмняването на небето, където земята се превръща в пустиня и най-вероятно водата е изчезнала или замръзнала, то сещаш се, че машините няма кво да правят, освен да търсят нови алтернативни източници на енергия, които на всичкото отгоре и да са възобновяеми. И са намерили - човешкото тяло. Пък има и друго, дето си е само моя фантазия - що машините да рискуват с унищожението на човечеството, след като сигурно има какво още да научат от него, особено като имат такъв сигурен начин да го държат в подчинение, какъвто е Матрицата?
Та няма кво толкова да го мислят братята, то си е намислено вече. Май повечко ние, феновете, трябва да мислим. :)
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Maystora на 07.09.03 23:07.</EM></FONT></P>

Редактирано от Maystora на 07.09.03 23:16.



Тема Re: Ми ето...нови [re: Maystora]  
Автор Cabel (fulborg)
Публикувано08.09.03 13:15



Абсолютно съгласен с теб и с irreal.

Само нещо пропусна, а аз ще се опитам да го обесня. Машините са черпели енергия от слънцето. Имали са сл. батерии. Питате откъде са намерили тази енергия за да проведат толкова експерименти с хората, че и да "захранят" първата матрица. Ами при положение, че стана война м/у хора и машини... т.е. таковаха им майката на роботите, трябва AI-то да е много зле, за да не се усети на какво е способен човека и да не синабавят необходимите батерии. В смисъл, че са имали резервни захранвания със сигурност.

Вкопчил съм се в думите ти.
Живея от дъха ти.
Чувствам с кожата ти.
Ще бъда ли винаги тук?


Тема Re: Ми ето...нови [re: Maystora]  
Автор [Matrix]Ghost (Conquer)
Публикувано08.09.03 17:46



прекрасно обеснение.а Нерегистриран ,моля те пише по-нормално и ако може-да кирилица че ми става лошо докато прочета какво си написал



Тема Re: Ми ето...нови [re: [Matrix]Ghost]  
АвторHeperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 22:14



Абе хора извинявам се че досега не писах на кирилица(и аз я предпочитам), оба4е проблеми с компа.Не ми се занимаваше да преинсталирам "Уиндолса".

За толко добре обяснение на нещата не съм се и надявал(като същевременно се чувствам доста елементарен, ми тои отговора бил мн. прос, ама аз съм такъв пр. като тръгна да търся нещо го търся там където някои все едно нарочно го е скрил, вместо да погледна първо на наи очебииното място.)

А иначе не съм съгласен с това за причината и следствието щото машините точно щото мислят с перспектива, са предвидили какво могат да направят хората...и точно за това са се подсигурили като са направили вси4ко което им е необходими за да ни вкарат в матрицата, докато още слъцето е светело на земята.
И Cabel говори за резервни захранвания...добре де к'ви са били тези резервни захранвания...?В смисъл от каде идва Е-то за тава резервно захранване?



Тема Re: Ми ето...нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Maystora (търсач)
Публикувано08.09.03 23:10



Виж, братче, въобще не си прост, искам да ти кажа. На всеки се случва, и то постоянно, да му убягва и най-елементарното обяснение, докато е настроен да търси на много по сложно ниво отговора на въпроса. Това е нормален психологически механизъм (дето не знам дали въобще е признат от науката психология), ама поне от мене е признат.
А това за резервното захранване го уточнявайте с Cabel, аз доколкото го разбрах, имаше предвид, че машините са създали хранилища за енергия (мощни батерии), още преди затъмнението, докато са разполагали с достатъчно количества енергия.



Тема Re: Ми ето...нови [re: Maystora]  
АвторHeperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано08.09.03 23:24



Да, незнам дали Cabel е имал това предвид, но това ми се вижда абсолютно логично.И явно т'ва и всичко казано от теб и...и останалите до тук дава отговор на всичко което питам.
Много благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.