Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 27.09.24 
Филмови
   >> Матрицата
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Enter The Matrixнови [re: FLUBBER[BM]]  
Авторdade (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 21:46



dobra idea!

az e imah na Playstationa minalia weekend i ako ne se biah drogiral tolkova losho shtiah da e probvam..., no uvi.

Shte e vzema sledvashtia weekend!



Тема Re: Kakvo e Matricata?нови [re: dade]  
Автор Maystora (непознат)
Публикувано09.06.03 23:35



Да, разбирам те и се радвам, че и ти разбираш какво искам да кажа. Имам един страхотен проблем, обаче, и той е че не зная английски. Затова и не мога да разбера скрипта на разговора между Архитекта и Нео. Ако имаш време за губене, способност (възможност) и, най-вече, желание, разбира се, моля те да ми покажеш текст, който да е много добър превод на този скрипт, нека и аз да се пробвам да рзнищя този прословут разговор. Може би с общи усилия ще успеем да се доближим до истината за нещата във филма. Молбата си, разбира се, отправям към всеки, който е способен да я изпълни и има желание за това.
P.S. Dade, правиш ми впечатление на доста умен, начетен и прозорлив човек. Браво.



Тема Re: Kakvo e Matricata?нови [re: Dade]  
Автор Maystora (непознат)
Публикувано09.06.03 23:55



Съгласен съм с мнението ти, че филма е правен да изглежда колкото се може по-реалистично, но пак ще го кажа: такива способности, за които говоря са не по-малко реалистични от гледна точка на науката, колкото и наличието на изкуствен интелект. Точно затова смятам, че способността Нео да усеща машините, както и да ги спре физически със силата на някакви свръхспособности, които открива у себе си няма нищо общо със фентъзито, приказното, чудатото и т.н. Та нали в Матрицата той проявяваше такива свръхспособности, които се дължаха не на въздуха, а на неговите личностни качества, каквито не притежаваше нито един от останалите. Ами спомнете си в М1, когато за пръв път се "би" с Морфеус, какви бяха коментарите за него - от рода на нещо невиждано досега, т.е. че никой досега не се бе представял така добре както той. Т.е. Нео като личност, като човек е нещо по-различно от останалите...



Тема Re: Kakvo e Matricata?нови [re: Maystora]  
Авторnobody_ (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 02:25



Виж сега, науката НЕ признава нито едно свръхестествено умение като телепатия, телекинеза и др. В матрицата неговите способности се дължат само и единствено на факта, че осъзнава, че "there is no spoon" т.е. матрицата не е реална. Абе с една дума дотук прекалено си дават зор да вадят разни псевдо-научни обяснения, така че внезапното вмъкване на телепатия просто не пасва поне според мен...



Тема Re: Kakvo e Matricata?нови [re: dade]  
Авторnobody_ (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 02:27



Не знам, аз тая сцена не я разбирам много, гледах я два пъти. Ако искаш да споделиш какво си разбрал, давай...



Тема Re: Kakvo e Matricata?нови [re: dade]  
Автор Dade (i rule da world)
Публикувано10.06.03 17:14



----------------
надеждата - най голямата сила и слабост на човека
----------------
Mislia che opredelenieto na Arhitecta za NADEJDATA, e nai-tochnoto obiasnenie za logichnostta na deistviata na Neo v staiata s televizorite.

Nadejdata (i Liubovta) nakara Neo da se vyrne v Matricata.
Ako tia se okaje nai-goliamata slabost na choveka Neo, to cialata choveshka rasa shte zagine. NO, ima oshte edna vyzmojnost - Nadejdata da se оkaje v sluchaia NAI-GOLIAMATA SILA NA CHOVEKA.



Тема Re: Kakvo e Matricata?нови [re: Maystora]  
Автор Dade (i rule da world)
Публикувано10.06.03 17:37



Az moga da se opitam da preveda skripta, no ot sega triabva da ti kaja, che ne moga da plediram da byde literaturen prevoda. Taka che moga da se opitam da napravia "niakakyv" prevod. Tova e ne samo zashtoto karierata mi ne e "prevodach", no i zashtoto tozi forum e moje bi edinstvenoto miasto kydeto izpolzvam bulgarski (s mnogo malko izkliuchenia).


Poneje me kefish, shte ti kaja neshto lichno koeto otkrih za sebe si -
Nai-goliamata svoboda koiato mojesh da namerish na tozi sviat e kogato se napravish kolkoto se moje po-nezavisim ot drugite.
Pod drugite razbirai: semeistvo, priateli, poznati, pari, jeni,.... . Ako uspeesh da vodish jivot nezavisesht pone ot pyrvite niakolko ot spisyka, to shte usetish vkusa na svobodata kakto nikoga predi. Az pochti sym se osvobodil ot tezi pyrvite 5 neshta, ostava mi mnogo malko za da go napravia napylno i se chuvstvam strahotno. Moje i da ne moga da se osvobodia totalno (ot Matricata ;)) no pyk sym stignal do edin stadii koito e dostatychno zadovolitelen.



Тема Re: Kakvo e Matricata?нови [re: nobody_]  
Автор Maystora (непознат)
Публикувано11.06.03 00:06



Признавам си, наистина не знам как да отговоря на това. :)
Все пак си мисля, че Нео открива у себе си способности в реалността, каквито засега другите не притежават и не се и очаква да притежават.



Тема Re: Kakvo e Matricata?нови [re: Dade]  
Автор Maystora (непознат)
Публикувано11.06.03 00:12



Ще ми повярваш ли, ако ти кажа че това за свободата все едно аз съм го казал, но с малко по-различни думи. Повярвай ми, аз знам какъв е вкусът на свободата, въпреки че съм мноооого много далеч от нея. Но знам, че това е най-вездесъщата необходимост за мен и най-ценното, което мога да притежавам...



Тема Re: Kakvo e Matricata?нови [re: Dade]  
Автор Maystora (непознат)
Публикувано11.06.03 00:15



Именно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.