Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:55 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Интерес към Internet + Delphiнови  
Автор HACKCHO (непознат )
Публикувано07.02.01 11:22



Имам една идея. Чудя се дали някой се занимава с Internet програмиране и Delphi та да направим една малка програмка. По се интересувам от такъв, който е доста навътре в Internet-а, оправя се добре с URL-та, сървъри и подобни работи.



Тема Re: Интерес към Internet + Delphiнови [re: HACKCHO]  
АвторSDR (Нерегистриран)
Публикувано07.02.01 15:11



Ko w tochnost te mychi???



Тема Re: Интерес към Internet + Delphiнови [re: SDR]  
АвторHACKCHO (Нерегистриран)
Публикувано08.02.01 07:41



Ами искам да си направя програма, която да разглежда форумите в dir.bg, но въобще не съм наясно с връзките на съобщенията и от кой сървър да ги взема тези съобшения.



Тема Re: Интерес към Internet + Delphiнови [re: HACKCHO]  
АвторAquilaX (Нерегистриран)
Публикувано08.02.01 11:22



По принцип може да се направи само че е къртовски труд за нищо. Пък и ДИР.БГ трябва да са съгласни. Много по-лесно ще е да ги пуснат и на NEWS сървър



Тема Re: Интерес към Internet + Delphi [re: HACKCHO]  
АвторToz_do_teb (Нерегистриран)
Публикувано08.02.01 18:37



"Ами искам да си направя програма, която да разглежда форумите в dir.bg, но въобще не съм наясно с връзките на съобщенията и от кой сървър да ги взема тези съобшения."
Mnogo chudno kak hem taka ti iskash da ia naprawish hem nqkoj da ti swyrshi internet progrmminga....Wsyshtnost togawa kakwo shte e twoeto uchastie w programata?:)))))))))))




Тема Пич,нови [re: Toz_do_teb]  
АвторMixy (Нерегистриран)
Публикувано09.02.01 00:13



заяжданията в тоя клуб са излишни. Ако искаш да се гъбаркаш, ела в Политика - аз, а и много други нетаджии сме насреща :)



Тема Re: Интерес към Internet + Delphiнови [re: Toz_do_teb]  
АвторHACKCHO (Нерегистриран)
Публикувано10.02.01 07:57



На мен ми трябва само да знам от кой сървър да взимам страниците, а не някой да ми прави програмата.



Тема Ами виж сега...нови [re: HACKCHO]  
Автор Яceн *;o) (минаващ)
Публикувано16.02.01 17:21




ДИР-а е на РНР. Тoва значи, че е сервер-сиде скрипт.

Т.е. той взема от някъде инфо-то сглобява хтмл и го пуска на клиента.
Това 'някъде' е някаква база данни.
Форматът на който не е ясен. А и не ми се струва, че някой ще те пусне до тая база ей-така. Щото това значи, че можеш да гепиш всичките клубове.
Не съм много по базите, но ми се струва, че да се пробие ще си трябва бая хакване.:)

Другия вариант е да се мели хтмл-а. Което си е жива съсипия...




Тема Programkaнови [re: Яceн *;o)]  
Авторdelphi_coder (Нерегистриран)
Публикувано20.02.01 00:19



Az lichno polzwam edna programka na MS. Kazwa se IE. Za razglevdane na klubowete wyrshi prekrasna rabota. A adresa na servera e http://www.dir.bg

hai sys zdrawe





Тема Re: Интерес към Internet + Delphiнови [re: HACKCHO]  
Авторint19 (Нерегистриран)
Публикувано20.02.01 01:27




Moje bi e dobre da probvash s nesto koeto ti pokazva vsi4ki vruzki i suotvetnite protokoli, nesto kato CommView. Ako go imash ste vidish kade se svurzva browsera ti i kakvi komandi podava kym servera, tova mojebi ste te ulesni




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.