Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: BUTTON-и ;)нови [re: Timo]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано26.12.14 20:34



Получи се.


GroupIndex > 0
AllowAllUp := true



Тема Re: BUTTON-и ;)нови [re: Timo]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано31.12.14 00:22



Всичко си работи според фантазията

но когато я минимизирам стрелките не управляват а искам да са активни. Как да го постигна в Hidden режим? Това ми се налага понеже съм я вързал към скайпа и искам да я управлявам от стрелките без да се вижда програмата на десктопа.



Тема Re: BUTTON-и ;)нови [re: Timo]  
Автор ValM (непознат)
Публикувано01.01.15 12:46



То всичкото хубаво ама...
Като е минимизирана формата - няма фокус, затова и не прихваща натискането на бутоните. Ако си спомняш събитието е Form.OnНещоСи - ама отпред е Form т.е трябва формата да има фокус, че да се се случи събитие във формата.
Това, което искаш може да стане със Service Application например но ... както се казва внимавай какво си пожелаваш


Представи си сервиз, който прихваща натискане на стрелките на клавиатурата и прави нещо си. Това означава, че ако някой си пусне една игричка - Тетрис например - ще разкаже играта на приложението ти. Евентуално комбинация на клавиши - Ctrl + стрелка или нещо подобно ( даже нещо по екзотично - F11 + стрелка например )

По склона на връх Фудзи бавно пълзи охлюв.

Тема Re: BUTTON-и ;)нови [re: ValM]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано01.01.15 19:16



Service Application, я раздуй малко. Инак идеята не е лоша.(даже никак)



Тема Re: BUTTON-и ;)нови [re: Timo]  
Автор ValM (непознат)
Публикувано02.01.15 14:57



Ми какво да раздуя. Има доста писано за сервизи.
Например тук (първото което ми попадна):

http://delphi.about.com/od/windowsshellapi/a/delphi-windows-service-applications.htm

Виж попрочети малко, ако има нещо неясно ще побутнем всички заедно.



По склона на връх Фудзи бавно пълзи охлюв.

Тема Re: BUTTON-и ;)нови [re: Timo]  
Автор ValM (непознат)
Публикувано02.01.15 15:12



Между другото има една хава "Keyboard Hook".
Ако искаш пусни едно търсене в Гугъла "Delphi Keyboard Hook" да видим дали няма да ти дойде някоя идея за бутоните.



По склона на връх Фудзи бавно пълзи охлюв.

Тема Re: BUTTON-и ;)нови [re: ValM]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано03.01.15 19:43



Не ми се получава, пробвах доста варианти. Мисля че в projecta се вкарваше нещо там.
Номера е тези клавиши да се блокират и да работят само с тази програма в минимизиран режим. Като изключение с комбинация от клавиши.
Това най ме изкефи :
function KeyboardHookProc(Code: Integer; WordParam: Word; LongParam: LongInt): LongInt; stdcall;
begin
case WordParam of
vk_Right: x := x+1;
vk_Left: x := x-1;
vk_Up: y := y-1;
vk_Down: y := y+1;
end; {case}
end;



Тема Re: BUTTON-и ;)нови [re: Timo]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано03.01.15 21:58



П.П. Да добавя че може да е и от операционната система Win 7 оказа се че и някой от старите ми програми не работят а на ХП си работиха идеално. Забелязах че като пусна таймер на иконата да мига и като го минимизирам спира да мига.
Имате ли такова наблюдение? Delphi 7 не ми работи добре на Win7 а на ХП беше супер.



Тема Re: Form.KeyPreviewнови [re: Timo]  
Автор NikB (спокоен)
Публикувано04.01.15 09:21



Какво ще правиш с SNMP? Имаш ли OID, които те интересуват?



Тема Re: Form.KeyPreviewнови [re: NikB]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано04.01.15 10:11



Имах идея да управлявам със SNMP PRZ-то и някой директни функции. Пишат че поддържа протокола но снифера не отчете такъв отворен порт. Нямам MIB и със SNMP няма да стане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.