Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:06 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема SQL ,M$ SERVER 2005 конекция  
Автор BatiGogo ()
Публикувано19.10.14 08:57



Имам база на работеща програма. Microsoft SQL server 2005. Базата ще се отваря само за четене. С ДЕЛФИ 7 на WIN XP 32 съм.
В тубата намерих хелпче:


Гледам - разликата там е в сървъра /2008/, DELPHI XE2 и WIN 7 (поне видимата разлика де)
По стъпките там стигам до 2:17 - когато активира AdoDataSet1..При мен излиза съобщение:
invalid object name "TABL1"
"TABL1" - това е името на таблицата в данните при мен. Командата беше :
select * from tabl1
Реших че може да е от компа...С ВИН 7 / 64 (съседния комп) - пак същото..Дръпнах от замундата DELPHI XE6 - все тая..Не ми се ще да слагам server 2008 , че да не сгъбясам нещо работещата им програма...
Някакви идеи - нещо в настройки, дето не е показано и пропускам да отметна?



Тема Re: SQL ,M$ SERVER 2005 конекциянови [re: BatiGogo]  
Автор 2N3O55 (Майстор)
Публикувано20.10.14 00:20



Не е от версиите според мен. Сигурен ли си че си избрал правилната база данни?
В примера сякаш в ляво са изписани всички таблици...

Който не знае закона на Ома да си ходи у дома!


Тема Re: SQL ,M$ SERVER 2005 конекциянови [re: 2N3O55]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано20.10.14 08:16



Дамн...Явно не е от сървъра... Направих си моя база и се логнах в нея без проблеми...Дали тея от фирмата на която е базата не са "бръкнали" тук таме за защита? Не ги питам,че хич не са сговорчиви на тая тема... Пък ми се щеше да тегля директно от базата им...
Мислех да правя еднопосочна връзка от тяхната база към друга програма /те не искат/ и така щеше да е по-лесно.



Тема Re: SQL ,M$ SERVER 2005 конекциянови [re: BatiGogo]  
Автор andrew_nikoloff (bugbuster)
Публикувано20.10.14 09:39



На пръв поглед вариантите за грешка са три:
1) Не си в базата, в която си мислиш - когато се свържеш със сървъра, ако в connection string-а не си оказал база, текущата ти е базата ти по подразбиране (обикновено master). А може да си задал грешна база в connection string-а.
2) Базата ти използва case sensitive collation и не си задал правилно case-а - при SQL Server може да има, а може и да няма значение изписването на имената на обектите (главни/малки букви). Това зависи от настройките на базата. Увери се, че си изписал името точно както трябва да е, или провери настройките.
3) Схемата по подразбиране на логина ти не е тази, в която се намира таблицата. Опитай да зададеш и схемата в заявката ти (select * from dbo.tabl1).

Всичко това няма нищо общо с версията ти на Windows или Delphi. Няма смисъл да преинсталираш.

Linux isn't free, it's worthless.




Тема Re: SQL ,M$ SERVER 2005 конекциянови [re: andrew_nikoloff]  
Автор BatiGogo ()
Публикувано20.10.14 16:43



Благодаря за съветите.Проблемът е решен. Беше т.3
select * from dbo.tabl1




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.