Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:47 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Фискални принтери 2  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано22.07.08 21:06



В отговор на:

Не съм влизал от незнам кога в този форум... и как така реших нещо да погледна и хоп...мойта тема....

"Слушайте сега всички" и записвайте....
1.Няма читав (фискален) хардуер в БГ
2.Няма читах драйвер написан от фирма занимаваща се
по някаква причина с фискални у-ва.
3.Няма кой да ви помогне ей така за черните ви очи да напишете драйвер
4.Но най лошото е че и ако искате да си платите на фирмите правещи
formware на касовите апарати те пак няма да ви съдействат така че
да докарате нещо докрай.

Не ви требе това блато...повервайте ми.. вече 7 години се занимавам с това (в това число и с драйвери за везни) и
мисля че още 7 ще минат за да мога да кажа че нещо знам.....
Да.... наистина много научих, но то е мъка... то е чудо....

Не че не искам да помогна ... но повярвайте ми толкова съм зает... че едва ли мога да отделя и 1 час за да ви опиша от къде да почнете за да не се връщате емнайси пъти от началото.....
Ако някой много иска все пак и е решил да се удави в това море и има кой да го спонсорира нека ме убеди пъво че иска и след това мога и да помисля....разберете че ако ще се пробвате само за седм две три месец... просто не си заслужава да се хабим и вие и аз...

След толкова години и след толкова бъхтане ден и нощ ... трудно ми се дават сорсове.... но нищо не се знае... бъдещето може да ме




Реших да почна от някъде със споделянето и затова давам на public domain малко собствен код.




Това е почти пълна емулация на datecs-ката InitFP_Client.exe на VB6 (за търсачките Visual Basic 6.0), но с малко по-читав интерфейс. Дори зарежда и графично лого на FP550 :-))



Съответно source-а може да се ползва за сламка от някой, който тепърва започва да се бори с фискалните принтери от български производители.

Няколко коментара по source файловете:
- src\cDatecsPrinter.cls е клас швейцарско ножче за работа по , който ползват Datecs и Daisy (виж също в документацията на Daisy 1200 FX). Нищо екзотично при работа с COM портовете, ползват се CreateFile/ReadFile/WriteFile с подходящи timeout-и (SetCommTimeouts) спрямо спецификацията на принтера.
- src\cFiscalPrinter.cls е клас, който се ползва за отпечатване на бонове. Подходящ е за remoting под COM+ и затова интерфейса му не е chatty, метод PrintReceipt с много параметри тип масиви отпечатва всичко в транзакция.
- В папка InitFP е source-а на приложението за настройки на фискален принтер, shot-а по-горе е от него. Общо взето една форма, която ползва cDatecsPrinter.
- В папка Sample е примерно използване на cFiscalPrinter.

Firmware-а на Datecs има няколко бъга, които са отбелязани в source-а с "note:" и съответно е реализиран някакъв workaround.

Най-бруталното е, че по сръбски форуми има повече информация за datecs-ките принтери отколкото в BG аналозите! Мисля, че ако има повече желаещи да споделят, може да се направи blog, където да се публикуват source-ове, статии и коментари за мизериите на българските производители на hardware. При достатъчно желание всеки може да реши какво да прави/пише според свободното си време.

cheers,
</wqw>



Тема Re: Фискални принтери 2нови [re: wqw]  
АвторHeзнaeн (Нерегистриран)
Публикувано23.07.08 18:49



Гадна работа е с тези ФП-та....
аз след 7-8 год мъка, съм сътворил едно резидентно приложение което за момента работи доста добре....
работи със фисклани, служебни бонове, пуска плащания кеш и по банка, управлява едно ФП в мрежа от много клиенти чрез файлове или по TCP протокол.... не се хваля... но съм го пуснал по приятели и са много доволни....
ако се интересуваш мога да ти го дам за тест



Тема Re: Фискални принтери 2нови [re: Heзнaeн]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано24.07.08 11:21



Естествено, че се интересувам. Ако си решил да го пускаш public domain направо го качвай някъде (на data.bg) и дай връзка тук. За да стане истинско споделяне, още по-добре ще е да публикуваш и source-овете ако не ти е проблем.

Друг вариант е да ми драснеш/пратиш на wqweto (на) abv (в) bg аз да ги кача някъде.

cheers,
</wqw>



Тема Re: Фискални принтери 2нови [re: wqw]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано27.11.08 23:44



Споделям малко хардуерен опит да се индексира от търсачките: На датекски фискални принтери ако някой ползва команда 6Ah (101) отваряне на чекмедже и нищо не се случва проблема обикновено е в кабела от чекмеджето. Фискалния принтер подава импулса на пинове 1 и 5, докато в моя конкретен случай чекмеджето ги очакваше на пинове 2 и 6.

Също разклонителите за чекмедже и дисплей са кримпнати тотално объркано -- нещо като 2 и 5. Най-смешното е, че така си идват от Датекс, тепърва ще изясняваме как се е получило подобен казус "труд и творчество". Мисля, че с едно прекримпване на кабела на чекмеджето да "слуша" на пинове 1 и 5 ще решим проблема.

cheers,
</wqw>



Тема Re: Фискални принтери 2нови [re: wqw]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано18.08.11 16:16



Тадъм-тадъм, три години по-късно...

Вече има

с COM компонент за native управление на фискални принтери и каси на Датекс, Елтрейд, Тремол и Дейзи. Тежко беше, мизериите безброй, но вече е готово за споделяне.

Формите за настройки като по-горе (за *всеки* от протоколите) са вградени.

В проекта има (който трябва да се регистрира с regsvr32), има за инсталации, source-ът е на VB6, е на C#, е оскъдна все още.

cheers,
</wqw>



Тема Re: Фискални принтери 2нови [re: wqw]  
Автор Heзнaeн (не се знае :))
Публикувано15.09.11 23:30



Който му трябва хубав дарайвър за управление на дейзи, тремол, зека, датекс от новите принтери с данъчен терминал, давам такъв безплатно...
връзка по мейл защото нямам много време да влизам тук
emo@pointerbg.com
драйвъра прави всички диаганостики, тестови бонове отчети и т.н...


www.pointerbg.com

Тема Re: Фискални принтери 2нови [re: wqw]  
Автор deamon1-206772 (непознат )
Публикувано20.11.11 14:34



А Датекс оправиха ли си вече фирмуера на касовите апарати?
Щото иначе колко и да пишем драйвъри... все тая работа...



Тема respondнови [re: wqw]  
АвторMaraMann (Нерегистриран)
Публикувано03.02.12 10:29



freelance writer




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.