Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема списък с функции  
АвторKikimorcho (Нерегистриран)
Публикувано25.05.08 00:17



Здравейте,
има ли някой идея как мога да взема списъка с процедури и функции на даден обект, примерно форма:

type
TMyForm = class(TForm)
procedure FormCreate(Sender: TObject);
private
{ Private declarations }
public
{ Public declarations }
function funk1 : string;
function funk2 : string;
procedure proc1;
end;

трябва ми програмно да взема имената на funk1 и funk2 и proc1, и ако може - дали е процедура или функция и типа на връщаната стойност...
Благодаря предварително!



Тема TypInfoнови [re: Kikimorcho]  
Автор NikB ()
Публикувано25.05.08 12:16



Има един юнит "TypInfo", в него има tPropList, tPropInfo и още много интересни работи.



Тема Re: TypInfoнови [re: NikB]  
АвторKikimorcho (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 09:16



tPropList и tPropInfo се отнасят както си личи от наименованието им за published properties, т.е. за неща, които се виждат в Object Inspector-а, а на мен ми трябват останалите методи..



Тема Re: списък с функциинови [re: Kikimorcho]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано27.05.08 21:57



Не мисля, че това, което търсиш се съхранява в явен вид в компилираната програма.

Mixy


Тема Re: списък с функциинови [re: Mixy]  
АвторKikimorcho (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 15:28



То това ми трябваше за DesignTime. Идеята ми беше да направя компонент, в които можеш да си избереш няколко функции от формата, върху която е компонента, и да запишеш тези имена на функции в един .xml, за да мога да си направя нещо като настройваща се валидация.
За да не поддържам по няколко версии на една програма заради различните изисквания на различните потербители, исках да си извадя логиката извън програмата. Имам 5 валидиращи функции примерно, единият потебител иска 2 от тях, друг иска 4 или 5. Но явно май няма да мога да го направя чак толкова автоматизирано :)



Тема Re: списък с функциинови [re: Kikimorcho]  
АвторMиpaka (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 12:06



Не знам дали е това, което искаш, но защо не си изведеш custom логиката в паскал скриптове (за въпросните процедури и функции) и от приложението да казваш само коя да се вика и с какви параметри.. работата става дебеличка обаче ;)



Тема Добро решенинови [re: Kikimorcho]  
Автор Дokтopa (свободен)
Публикувано01.06.08 16:48



Здравете Kikimorcho,
имам е добро решение на този въпрос. Доста е дълго за обяснение тука. Ако желаеш ми се обади на телефон 925 01 49 и да поговорим.
Ще се радвам да ти помогна да си решиш проблеми за в бъдеще, на мене ми трябваха 3-4 години да реша този въпрос. Поне аз така смятам

с уважение Доктора



Тема Re: списък с функциинови [re: Kikimorcho]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 13:54



Не се занимавай с обекти!
Пиши си нормално и използвай Visual средата на Windows.
Не се прави на смотан C гуру, които в реалността за нищо не става.
Важно е да е бързо, лесно и функционално!

Това, че ще го направиш по разни импотентни учебници или ще спестиш 1 баит или 1 наносекунда не те ползва с нищо, ама савсем с нищо





Тема Re: списък с функциинови [re: :)]  
АвторMиpaka (Нерегистриран)
Публикувано10.06.08 18:36



Би ли разяснил за С гурутата, как можеш да вземеш списък с пойнтъри към функции чрез Уиндовс АПИ-то (не знам какво искаше да кажеш чрез Висуал среда) ;)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.