Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:45 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Помощ спешно Intrawebнови  
Авторвacko (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 15:48



Здравейте, чрез компонентите Intraweb, направих една база данни достъпа до нея става през интернет като се използва реалния ИП адрес на комп. и определен порт. например http://173.16.45.12:8888. От всякаде се влиза без пробелми. Създадох една таблица BDE в която искам който влиза отвън в нея да се добавя запис който да съдържа IP адреса на отсрещния. Взех един сорс койото показва ИП адреса на компютъра но чрез него ако се влезе от друга мрежа то в таблицата се добава ИП-то на моя сървър а не на отсрещния.....
Как може да стане това Дайте идея! Благодаря предварително



Тема Re: Помощ спешно Intraweb [re: вacko]  
Автор vido (минаващ)
Публикувано13.05.08 03:47



Kакъв скрипт? Ако скрипта е на ниво база данни е номално да връща адреса на твоя комптър защото твоето IntraWeb сървър приложение работи там и се явява клиент на базата. Браузърите които ползват това IntraWeb приложение са негови клиенти но не са клиенти на базата. Адреса трябва да го вземеш от някое проперти или параметър в IntraWeb приложението и да го запишеш в базата. Нямам инсталирано D7 за да проверя от каде да го вземеш, но това е принципа. IntraWeb приложението знае кои са клиентите му (от каде са сокетите и т.н.).



Тема Re: Помощ спешно Intrawebнови [re: vido]  
АвторBacko (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 16:37



Да ама прегледах всички пропъртита и нищо няма.
ИП-то ми е релано достъпа отвън става през Интернет експлорер така http://IP-adress:8888
след като човека се върже на IW приложението как да му се вземе IP -то а записването в базата данни вече е лесно???



Тема Re: Помощ спешно Intrawebнови [re: Backo]  
Автор vido (минаващ)
Публикувано13.05.08 22:38



100% има. Не си търсил достатъчно.



Тема Re: Помощ спешно Intrawebнови [re: вacko]  
Авторвacko (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 10:44



прегледах пропъртитата на IWSERVERCONTROLLER, на главната форма и т.н. но не виждам подобно нещо моля за помощ!



Тема Re: Помощ спешно Intrawebнови [re: вacko]  
Автор NDeu (динозавър)
Публикувано14.05.08 12:26



Абе не съм работил с Intraweb, но на

видях, че за v.3.1.12 пише:

New Features
.........
3. WebApplication.IP - WebApplication has a new IP property which contains the accessing IP.



Тема Re: Помощ спешно Intrawebнови [re: вacko]  
Автор vido (минаващ)
Публикувано14.05.08 18:35



Отне ми под 5 минути да го открия. Търси още или искаш аз да ти напиша този един ред.

. Последен жокер: "RemoteAddr".

п.п. Аз нямам опит с това. Ти би трябвало да го откриеш за 30 сек.



Тема Re: Помощ спешно Intrawebнови [re: вacko]  
АвторBacko (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 14:36



WebApplication.Request.RemoteAddr



Тема Re: Помощ спешно Intrawebнови [re: Backo]  
АвторBacko (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 14:37



Благодаря Ви много бе хора



Тема Re: Помощ спешнонови [re: vido]  
Автор annyka (непознат )
Публикувано15.05.08 19:42



mnogo spe6no mi trqbva edna programa na delphi dali nqkoi 6te moje da mi pomogne molq vi se.programata e slednata:da se sastavi programa na delphi,koqto namira broq na elementite v redicata ot m 4isla b1,b2,.....bm,(m=14),koito sa po-golemi ot zadadeno 4islo q.Ako nqkoi moje da mi pomogne da mi pi6e




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.