Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:37 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Баркод скенер PS 800нови  
АвторBacko (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 09:05



Здравеейте,
Имам баркод скенер PS 800 правя приложение на делфи т.е сканирам баркодове и те се добавят в база данни BDE (DBF file). Скенера ми работи в режим на клавиатура обаче неудобното е че баркодове могат да се сканират без проблеми във всяко едно поле от тип tedit и т.н имам компоненти за компорт с които може да се ограничи в кое точно поле да се сканира само че са за КОМ порт. Скенера има интефейс RS 232 той се избира като се сканират баркодове с които се програмира обаче не ми е ясно след избор на интерфейса как се връзва скенера към даден КОМ порт ......... Моля за помощ



Тема Re: Баркод скенер PS 800 [re: Backo]  
Автор vido (минаващ)
Публикувано03.04.08 18:13



Ми... навираш го от зад.. на компютъра. Нали има RS232 (

)? Включваш го в COM1. После на компонентите има задаваш че е на COM1.



Тема Re: Баркод скенер PS 800нови [re: vido]  
АвторBacko (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 08:43



Здравей Видо,

Скенера е с USB не мога го навра д КОМ порта директно ! тогава как става???



Тема Re: Баркод скенер PS 800нови [re: Backo]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано04.04.08 09:49



С USB -> Serial конвертор. Продават се по компютърните магазини и драйвера им създава виртуален COM порт.

Mixy


Тема Re: Баркод скенер PS 800нови [re: Mixy]  
Авторвacko (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 11:12



благодаря много Mixy аз си мислех нещо по програмен път или чрез ниакакъв компонент.
разполагам с много компоненти на делфи ако от нещо имаш нужда пиши



Тема Re: Баркод скенер PS 800нови [re: Mixy]  
Автор vido (минаващ)
Публикувано04.04.08 14:48



Всъшност Mixy, сигурен ли си че му трябва преходник. Щом скенера е с USB то не му трябва преходник. Трябва самия драйвер на скенера да прави виртуалния COM порт. Проблема е не че няма COM порт на компютъра, а че няма такъв на скенера. А самия скенер и в този случай ще е включен в USB-то.

Във всички случаи проблема е драйверен или хардуерен и не е свързан с Делфи и не може да се реши само с компоненти. (това е за Васко

) С драйверите на скенера няма ли някаква малка тестваща програма? Като оправиш това после в делфито нещата ще са лесни.



Тема Re: Баркод скенер PS 800нови [re: Backo]  
Автор mole. (минаващ)
Публикувано05.04.08 18:32



Чета и се чудя, аз ли не разбирам... Скенера като работи в режим клавиатура - той се държи като клавиатура, т.е. работи...
Дали не е по-добре да си направиш нещо като wizard за въвеждане на продукта като ограничиш потребителя да въвежда където трябва... Фокусираш си полето където искаш да се въведе нещо и не го пускаш дорде не се напълни полето, а с голеееееми червени букви пишеш - сканирай баркод... ;-)
После си фокусираш другото и пак със същите червени букви му подказваш...



Тема Тромаво [re: mole.]  
Автор andrew_nikoloff (bugbuster)
Публикувано05.04.08 18:58



Това би бил един доста тромав метод за работа с баркод скенера. Тоя wizard предполага, че потребителя ще ползва клавиатурата / мишката за да пуска wizard-а и да цъка Next. Според мен в поне 99% от случаите, когато хората са опрели да ползва баркодове, то те търсят ефективност и бързодействие. Ти представяш ли си да идеш в Метро / Била / Кауфланд и каката на касата да седне да цъка с мишката между всеки две стоки, които й подаваш по лентата


Ако скенера се закачи на серийния порт (било той физически или виртуален през usb-то) може програмата да се направи по-гъвкаво и интелигентно и като следствие от това - по-лесна за работа.



Тема Re: Баркод скенер PS 800 [re: vido]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано05.04.08 21:45



Хм, явно грешно съм рабрал. Ако скенера си е с USB, то наистина би следвало да се търси в неговите драйвери и настройки нещо, което да емулира COM порт. Прехдника би свършил работа само ако скенера е с СОМ порт, а компа има само USB.

Mixy


Тема Re: Баркод скенер PS 800нови [re: mole.]  
Авторvasko (Нерегистриран)
Публикувано07.04.08 09:01



Точно така и ще направя! Благодаря




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.