Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как сеправи ..... ?  
АвторMar4enko (Нерегистриран)
Публикувано28.12.07 11:07



Честита Коледа и весела нова година на всички във форума.
Един въпрос за следпразнично изтрезняване ;-)
Програми като Word, Excell,Notepad при щракане върху файл съвместим с тях
се стартират и автоматично зареждат този файл.С каква технология се прави
това и как може да стане в Delphi ?



Тема Re: Как сеправи ..... ?нови [re: Mar4enko]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано28.12.07 14:07



Прави се чрез регистриране на разширението на файла в Registry. Може да го направиш програмно в твоята си програма, но обикновено това се прави от инсталатора. Става и ръчно - опитай да отвориш непознат (нерегистриран) файл и Windows ще те пита какво да го прави. Като избереш "Select the program from a list", указваш коя програма да отваря файла. За да става това винаги, в прозорчето за избор на програма трябва да е отметнато полето "Always use the selected program to open this kind of file".

Mixy


Тема Re: Как сеправи ..... ?нови [re: Mixy]  
АвторMar4enko (Нерегистриран)
Публикувано28.12.07 15:23



Да де, ама това го правят тези примерно програми, които съм посочил. Направил съм една програмка на Delphi като Notepad, но по начина който ти казваш само стартира програмата без да зарежда автоматично файла. Явно се използва някаква техника. Прегледах книгите за Delphi,които имам но не открих нищо. Може би OLE Container но не съм сигурен.



Тема Re: Как сеправи ..... ?нови [re: Mar4enko]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано28.12.07 15:56



Обикновенно файла който си щракнал се подава като първи параметър в командния ред, т.е. когато програмата ти се стартира просто провери колекцията ParamStr. Ако не знаеш как се ползва - в хелпа има чудесни примери за нея, тамън ще научиш нещо полезно.

чети и дишай по-леко




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.