Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Разлика между Firebird 2.0 и InterBase 2007  
АвторMerc (Нерегистриран)
Публикувано14.10.07 16:08



ако може някой да ми каже нещо



Тема Re: Разлика между Firebird 2.0 и InterBase 2007нови [re: Merc]  
Автор andrew_nikoloff (bugbuster)
Публикувано14.10.07 19:39



Основната разлика е в лиценза - InterBase е комерсиален (и между другото необосновано скъп според мен продукт), докато Firebird е безплатен (Mozilla лиценз) дори и за комерсиална употреба.
Корените на Firebird са в InterBase 6.0. От там нагоре FB и IB тръгнаха да се развиват самостоятелно. IB има малко по-добра поддръжка на многопроцесорни машини, временни таблици и разни други нещица. Ако ти трябва база от висок клас - по-добре се ориентирай към Microsoft SQL Server или Oracle. Ако не - Firebird ще ти свърши чудесна работа. В общи линии не виждам кой би платил за да ползва InterBase, ама сигурно има и такива хора...



Тема Re: Разлика между Firebird 2.0 и InterBase 2007нови [re: andrew_nikoloff]  
АвторMerc (Нерегистриран)
Публикувано14.10.07 20:36



мерси за отговора,мен ме интересуваше по-точно малките разлики,за временните таблици знам,а има ли някакви разлики в защитата и цялата структура на базата.



Тема Иманови [re: Merc]  
Автор andrew_nikoloff (bugbuster)
Публикувано15.10.07 11:41



Ако под "структура на базата" разбираш ODS-а - да, има. Това са си две напълно различни бази данни. Не можеш с Firebird да ползваш InterBase база данни, както и обратното.



Тема Re: Разлика между Firebird 2.0 и InterBase 2007нови [re: Merc]  
Авторeмил (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 15:17



Между другото това е форум за Делфи.



Тема Ти пък къв зор имаш ??нови [re: eмил]  
Авторotoboto (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 00:35



Ами предполагам въпрос на логика :
Аз ако имам мерцедес дизел няма да влеза в раздела 'дизели' ами ще влезна в 'мерцедес' нищо , че бих имал въпрос относно двигателя който е ДИЗЕЛ .
Всички предполагам знаем че има раздел база данни така че :
IF можеш да помогнеш на човека THEN помогни ELSE прескочи темата без да се ....

!



Тема Re: Разлика между Firebird 2.0 и InterBase 2007нови [re: andrew_nikoloff]  
Автор NickBass (бас-програмист)
Публикувано16.10.07 12:08



Въпросът ми може и малко тъпо да звучи, но все пак:



----
Ако ти трябва база от висок клас - по-добре се ориентирай към Microsoft SQL Server или Oracle.
----

Какво му е на класа на Firebird? Ползвам го от години и според мен си е 1-st class.
А двойката направо избива рибата, особено с nested select-ите.



Тема Re: Разлика между Firebird 2.0 и InterBase 2007нови [re: NickBass]  
Автор andrew_nikoloff (bugbuster)
Публикувано16.10.07 14:09



Firebird ми е любимата база. Ама когато нещата стана по-сложни не се справя толкова добре, колкото да речем Microsoft SQL Server. Не говоря за размер на базата - с него сме правили и многогигабайтови бази, а за сложност на заявките. Като му нахакам да join-не 20-тина таблици, 4-5 процедури и някой и друг вложен select за цяр - и почва да си вързва нишките на възел

Не ме разбирай погрешно - за мен базичката е супер! в 95% от случаите за нашия пазар спокойно може да конкурира SQL Server, но все пак до 100 има още 5%



Тема Re: Разлика между Firebird 2.0 и InterBase 2007нови [re: andrew_nikoloff]  
Автор NickBass (бас-програмист)
Публикувано16.10.07 16:04



-----
Като му нахакам да join-не 20-тина таблици, 4-5 процедури и някой и друг вложен select за цяр - и почва да си вързва нишките на възел
-----

4-5 процедури.... Ей там се бъгва. Имал съм случаи с такива заявки, с по 20 джойна, вложени селекти + join на процедура. Махаш процедурата и върви без проблем. Явно това си е бъг на Firebird 1.5. Не знам в двойката дали е оправено, но и да не е - аз гледам да нямам такива заявки, щото все пак джойн на процедура си е извратена работа.





Тема Re: Разлика между Firebird 2.0 и InterBase 2007нови [re: andrew_nikoloff]  
АвторDark Dirk (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 20:02



Firebird e супер !!!

Имаме архивна база данни с размер над 30GB. В една от таблиците има над 70 милиона записа. В някои от другите работни също има по над 10 милиона. Firebird-a си работи перфектно. На един от сървърите ни на Firebird Classic се връзва целия централен офис, над 60 конекции. Firebird пак си работи чудесно. Firebird се намира във всичките офиси на фирмата, а те са над 40. И съответно имаме репликация на данните между тях.

За мен изявления от сорта като прасна 20 join-a и 4-5 stored процедури Firebird-a клеквал са несериозни. Ако знаш какво правиш и как да го направиш правилно няма да имаш проблеми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.