Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Application Server с Delphi?нови  
АвторDamon12 (Нерегистриран)
Публикувано09.09.07 05:41



Трябва да правя "Proof of Technology" проект за 3-слойно приложение със средствата на Delphi. Основният проблем ми е сървъра за приложения. Във стандартните компоненти не можах да намеря нищо подобно. Единственото, което намерих след ровичкане в Google e



Въпроса ми е някой занимавал ли се е с тези компоненти - дали си струват? Връзки към по-добри продукти също ще са от полза.

Мерси предварително



Тема Re: Application Server с Delphi?нови [re: Damon12]  
Автор Beco__ (Boogie chillun)
Публикувано10.09.07 09:22



В момента се сещам за 3 варианта :
- да използваш DataSnap компонентите. Преди 6-цата му казваха Midas
- да си го направиш сам с Indy компонентите IdTCPClient и IdTCPServer
- Web service

И не си казал какъв ще е клиента - Вин приложение, браузър ...



Тема Overbyte Midwareнови [re: Damon12]  
Автор andrew_nikoloff (bugbuster)
Публикувано10.09.07 10:54



Друг вариант е също така да ползваш

. FreeVCS/JediVCS работи с него. Аз съм го ползвал навремето - не е много лош

ПП За протокола - нашите сървъри са написани от нас с IdTCPServer. С други думи искам да кажа, че ако имап възможност - напиши си твой. Не е сложно и ще отговаря напълно на твоите изисквания. А и ще знаеш кого да псуваш, ако възникнат някакви проблеми

Редактирано от andrew_nikoloff на 10.09.07 10:57.



Тема Re: Overbyte Midwareнови [re: andrew_nikoloff]  
АвторDamon12 (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 11:53



Хмм - доколкото видях DataSnap не е application server - това е по скоро database service middleware, така че няма да свърши работа.

За написване на собствен сървър - и това го мислих, но все пак цената за това нещо ще бъде многократно по-голяма отколкото 700-те долара, които искат за Enterprise версията на kbmMW, стига kbmMW да е качествено написано - това ми беше въпроса - ако някои е работил с него да си каже мнението.

Overbyte Middleware изглежда интересен, но ми се стръва по-беден на "features" - не видях дали поддържа distributed transactions, load balancing и service pool - ще трябва да се поровя изглежда.

Иначе за проекта - основната част от клиентите ще са Win32 приложения, писани на Delphi, но ще има и няколко услуги, които ще се предоставят през Web (неизвестен брои клиенти със достъп отвсякъде), а също ще се предоставят услуги на third-party applications, най-вероятно под формата на Web Services. Това обуславя използването на application server и понеже основната част от клиентите ще са Delphi приложения затова се търси решение със Delphi application server.



Тема Re: Overbyte Midwareнови [re: Damon12]  
Автор andrew_nikoloff (bugbuster)
Публикувано10.09.07 13:39



Като гледам за проект от какъв мащаб говориш - $700 са си нищо. kbmMW се отказах да го ползвам след като се задълбочих в употребата на kbmMemTable. На пръв поглед - хубава табличка. Според хвалбите на сайта им - направо перфекта. Да ама само на пръв поглед. Ако само си държиш данните вътре - става. Обаче аз започнах да му ползвам транзакциите, следенето на направените промени и т.н. hi-tech работи и направо ми побеляха косите за два месеца. Толкова access violation-и ми даваше, че се отказах от kbm-то и го написах от нулата. Имаше един такъв момент, че на филтриран и сортиран по нещо kbmMemTable като му дадях rollback и почти винаги ми даваше AV. Опитах се да контактувам с Ким, ама той освен "филтрирането няма нищо общо с транзакциите" нищо друго смислено не каза и не възприе. Доста се порових из нюз групите за поддръжка и така като гледам не само аз бях на мнението, че той е идиот. Та седнахме тука трима колеги и за една седмица си написахме супер application server по TCP. C'est la vie...



Тема Re:нови [re: andrew_nikoloff]  
Авторnettle (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 14:44



Damon12, нещо не ми е ясно какво искаш точно. DataSnap (Midas) е пълнокръвна технология за разработване на многослойни приложения. Естествено балансирането на натоварването и db pool-а ще си ги разпишеш сам в app. сървъра, но все пак инструментариума ти е предоставен в Delphi. Също може да хвърлиш едно око на CORBA, но мисля че вече не се пишат приложения под нея.



Тема Re: Application Server с Delphi?нови [re: Damon12]  
Автор PhantomASМодератор ()
Публикувано15.09.07 20:46



Отиваш в www.torry.net раздел DBAware и разглеждаш какви платени и безплатни компоненти има в раздела Multi-tiers. Аз започнах да разучавам RemObjects и другите продукти на същата компания.

---



Тема RemObjects - просвети ме :)нови [re: PhantomAS]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано16.09.07 12:27



RemObjects SDK Vinci for Delphi може ли (като сървър) да осигури възможност клиентът да бъде обикновен браузър и потребитела да вижда динамични страници с периодични обноваваща се инфоемация?
И ако може, има ли ограничения за езика на клиенската част (JS, ...)



Тема Re: RemObjects - просвети ме :)нови [re: NikB]  
АвторDamon12 (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 13:16



Мдаа - и аз се понасочих към RemObjects - изглежда стабилен framework.

Относно въпроса на NikB - RemObjects се използва за application server частта. За да бъде клиента браузер е нужно да се направи и Web Server, който да седи върху сървъра за приложения (т.е. във уеб сървъра използваш клиентските компоненти на RemObjects, а в сървъра за приложения - сървърните компоненти). Проблема е, че за Уеб частта изобщо не съм убеден, че Delphi е удачен избор ;). Но пък уеб сървъра може да се напише на ASP.NET, като се използва RemObjects for .NET (така недостатъка е, че ще трябва да се купят двете версии на Rem Objects - за .NET), или да добавиш SOAP трансфер протокол към сървъра за приложения, а уеб сървъра да си го направиш с каквато си искаш технология и да ползваш сървъра за приложения като Web Service (недостатъка тук, е че няма смисъл да се използва бавен протокол като SOAP, щом ти си пишеш и уеб сървъра и сървъра за приложения, а е и най-вероятно да няма firewall-и между тях, така че SOAP не е много оправдано).

Относно динамичните страници с периодично обновяваща се информация е най-добре да се ползва е най-добре да се ползва AJAX(

). А една добра библиотека за динамични страници със AJAX съпорт е



Тема Кратки срокове за голям проект :)нови [re: Damon12]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано18.09.07 15:44



Кратки срокове за голям проект :)
Съизпълнител съм на проект, който през интранет трябва да дава възможност на потребители да разглеждат различни справки през браузърите си.
Мисля, че понапреднах с AJAX и смятам да ползвам собствен "приложен" WEB сървър и MySQL. Няма да ми стигне времето да уча SOAP :( и тоя път. А и не съм сигурен в ефективността му за подобни приложения.

Кофти работа е малко хора да правят голям проект.

Но ми е интересно как се борят белите хора.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.