Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Как да сменя background цвета на TRichEdit когато  
АвторBeliever777 (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 12:18



Здравейте колеги пишещи на Делфи :) Имам следния въпрос, ако някой може да ми помогне за следната ситуация. Реших да сменя компонента TMemo s TRichEdit, като по-функционален. Но се появи следния проблем - когато променя пропертито Enabled на False - тогава се появява един много неприатен сив фон. Как мога да го махна или променя и да си остане бял фона, но пак компонента да е Disabled, защото при TMemo-to е така. Благодаря ви!



Тема Re: Как да сменя background цвета на TRichEdit когатонови [re: Believer777]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано14.12.06 15:14



А този вариант върши ли ти работа?
RichEdit1->ReadOnly = true; // c++



Тема Re: Как да сменя background цвета на TRichEdit когатонови [re: Beco_]  
АвторBeliever777 (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 16:27



Благодаря за отговора! Но, това беше първата ми идея, която направих - наситина наподобява това което искам, но за съжаление не е същото. Просто се различава като стил с останалите компонети във формата (TEdit и др.). Ако се сещаш за нещо друго, ще се радвам да споделиш. Поздрави.



Тема Re: Как да сменя background цвета на TRichEdit когнови [re: Believer777]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано14.12.06 18:36



Ами на второ мислене ми хрумва да се смени цвета/Color/ след като си забранил формата т.е. нещо от рода на
RichEdit1->Enabled = false;
RichEdit1->Color = crНещоСи;

Не съм сигурен, дали ставаше това. Май след като забраниш компонент не можеше да се променя цвета - говоря по памет, в момента нямам C++ Буилдер на компа. Ако не стане, винаги има Win32 API.

Но тук има един много съществен момент според мен - защо ти е да правиш всичко това? Win-а си има логика на усер интерфейса, а ти по този начин леко му е*ваш майката. Ако е само естетиката - затвори си очите и давай смело напред.



Тема Re: Как да сменя background цвета на TRichEdit когатонови [re: Believer777]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано15.12.06 17:36



Пробвай с RichEdit.Color:=clWindow.

Mixy


Тема Re: Как да сменя background цвета на TRichEdit когнови [re: Mixy]  
Авторnettle (Нерегистриран)
Публикувано16.12.06 12:19



Ако не става с горните предложения - слагаш рич едита върху панел и управляваш Enabled състоянието на панела



Тема Re: Как да сменя background цвета на TRichEdit когнови [re: nettle]  
АвторBeliever777 (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 19:20



Благодаря на всички които взехте отношение по темата и специално на nettle, за добрата идея. Не се бях сетил за нея. Като го направих се оказа че стана. Само малко код добавих, зашото самия компонет се дизеибла, но текста който е в него си остава с черен цвят. Но сега работи както искам :)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.