Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: promenliviнови [re: Timo]  
Автор Mixy (@#$%^)
Публикувано11.10.06 16:44



Ами идеята е, че записваш данните в самия изпълним файл, по-точно в неговия край. На практика можеш да лепнеш отзад каквото си поискаш, но подхода като цяло не е препоръчителен. Прочети статията, в нея са дадени подробни обяснения.

Mixy


Тема Re: promenliviнови [re: Mixy]  
Авторsmqtai (Нерегистриран)
Публикувано11.10.06 22:15



мерси на всички които писаха



Тема Re: promenliviнови [re: smqtai]  
Автор Timo (Mi_Az)
Публикувано11.10.06 22:30



Тук винаги има кой да ти помогне, само трябва да питаш





Тема Re: promenliviнови [re: Eventer]  
Автор r4ndOm (случаен)
Публикувано13.10.06 11:31



пробвал ли си? би трябвало антивирусите да използват по интелигентни механизми - да отсяват това което се лепва точно в и механизъма по който се лепва... на мен ми звучи мощно средство за някой ситуации. не знаех за това но ми стана интересно



Тема Re: promenliviнови [re: r4ndOm]  
Автор Eventer (--)
Публикувано13.10.06 11:44



честно казано с по-новите антивирусни не съм.

Но бях чел някъде, че една от проверките за вируси е промяна в изпълнимите файлове (предварително се пази изчислена сигнатура от съдържанието на файла. Повечето програми за системни цели (антивирусните задължително) се самопроверяват по този начин преди да вършат нещо друго.

Да не говорим, че при стартиране в мрежа изпълнимите файлове са в Read-Only folders.

Никога не е късно да...

Тема Re: promenliviнови [re: r4ndOm]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано14.10.06 22:28



Антивирусните програми не реват(Symantec Antivirus с default параметри), но виж Zone Alarm няма начин да не се обади, ако програмката работи с определен порт като клиент или сървър. Имам една такава програмка и след всяка компилация обяснявам на Zone Alarm, че това е същата ми стара програмка, само че леко променена.



Тема Re: promenliviнови [re: Beco_]  
Автор r4ndOm (случаен)
Публикувано16.10.06 15:16



да... това беше причината да не я ползвам като бачках с delphi, доста е досадно да и казваш всеки път да не я проверява (не само досадно а и бавно), а и не мисля че е много интелигентно решение за популярността й :)



Тема Re: promenliviнови [re: r4ndOm]  
АвторЙopдaн (Нерегистриран)
Публикувано16.10.06 19:06



На Program control / десен бутон на твойта програма / Options слагаш човка на Authenticate program byfull path name only.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.