Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ПОМОЩ ! ПРИЛОЖЕНИЕнови  
Автор vaskko76 (непознат )
Публикувано04.09.06 16:51



Здравейте, имам следният проблем направил съм приложение което изпълнява функцията на Интернет брояч. то е стартирано на един компютър от мрежата.
как може от друго приложение пуснато на друг мрежов компютър на Делфи да се манипулира брояча от първото приложение! Нещо като клиент сървър.
Моля за помощ



Тема Re: ПОМОЩ ! ПРИЛОЖЕНИЕнови [re: vaskko76]  
Авторчoвek (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 15:13



кажи малко по-подробно какво искаш да манипулираш на брояча. Дали да го стартираш и спираш или да четеш данните колко е преброил. Брояча къде записва данни...



Тема Re: ПОМОЩ ! ПРИЛОЖЕНИЕнови [re: чoвek]  
Автор vaskko76 (непознат )
Публикувано08.09.06 10:38



Брояча за писва данните в DBF файл. Но това го отработих по важният проблем е как от едно приложение което е стартирано на един мрежов комп. т.е изпълнява ролята на сървър да се извиква Forma (Form4) от приложение работещо на друг мрежов компютър. т.е изпълнява функцията на клиент.
или от едно приложение чрез кликване например върху бутон да се задейства и бутон от другото приложение. нещо такова!!! Моля за помош!



Тема Re: ПОМОЩ ! ПРИЛОЖЕНИЕ [re: vaskko76]  
Автор NDeu (динозавър)
Публикувано08.09.06 11:21



В отговор на:

от едно приложение което е стартирано на един мрежов комп. т.е изпълнява ролята на сървър да се извиква Forma (Form4) от приложение работещо на друг мрежов компютър. т.е изпълнява функцията на клиент




Клиент-сървърните системи са като в кръчмата:
Клиента вика и поръчва
Сървъра изпълнява и сервира




Тема Re: ПОМОЩ ! ПРИЛОЖЕНИЕнови [re: vaskko76]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано09.09.06 16:28



Васко, ще ти напиша само една дума и тя е: Indy



Тема Re: ПОМОЩ ! ПРИЛОЖЕНИЕнови [re: Beco_]  
Автор vaskko76 (непознат )
Публикувано11.09.06 10:33



Здравей Весо,
благодаря много имам компонентите но точно тези не са ми ясни! Писал сам само приложения работещи локално! Ако имаш някакви примери ще съм ти много благодарен ако ми подскажеш малко!



Тема Re: ПОМОЩ ! ПРИЛОЖЕНИЕнови [re: vaskko76]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано11.09.06 21:37



Васко, пиша на C++ Builder-a използвайки същите компоненти и библиотеки, но ми се струва, че ако ти изпратя пример на С++ ще омотаме още повече нещата.
Виж дали в твоята версия на Делфито има примерен проект ZipCodeLookup, който би трябвало да се намира в
Drive:\Program Files\Borland\Your_Delphi_Dir_Here\Examples\Indy\ZipCodeLookup
Този пример ще ти даде представа за:
- какво е клиентска и сървърна част
- как клиента изпраща данни към сървъра с помоща на TIdTcpClient
- как сървъра получава данни от клиента, извършва необходимото действие и връща резултата на клиента и затваря връзката(TIdTCPServer)
- как клиента получава данните и затваря връзката

Ако нямаш примера на диска, виж дали не е на инсталационното CD или търси в Гугъл. Ако не намериш нищо виж тук





Тема Re: ПОМОЩ ! ПРИЛОЖЕНИЕнови [re: Beco_]  
Автор vaskko76 (непознат )
Публикувано12.09.06 11:07



Ok! Благодаря ! Задължен съм ти!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.