Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема TWebBrowser поддържа ли непрекъсната връзка?нови  
АвторWEB (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 02:08



Може ли TWebBrowser да поддържа непрекъсната връзка?
Ако работя със сокети, мога да се свържа с веб сървъра, да си стоя конектнат (ХТТП1.1) и да си обменям данни дълго време.
Когато пробвам TWebBrowser оставам с впечетлението, че всеки път се конектва наново и върви много бавно.
Къде ли е проблема?



Тема Re: TWebBrowser поддържа ли непрекъсната връзка?нови [re: WEB]  
АвторЙopдaн (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 15:35



As Designed



Тема Е и? Как да си запазя връзката отворена?нови [re: Йopдaн]  
АвторWEB (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 10:17



Е и? Как да си запазя връзката отворена с tWebBrowser?



Тема Re: Е и? Как да си запазя връзката отворена?нови [re: WEB]  
Автор ИвKo (особняк)
Публикувано17.05.06 19:00



Едва ли би могъл.
Самата идеология на HTTP е заявка->отговор->край на връзката.
Именно за това и се използват така наречените cookies - за предаване на информация, че това е същия клиент, който се е свързал преди 5 мин., например.
Разширените спесификации на HTTP може и да позволяват проверка дали клиента е затворил браузера, но това са разширените спесификации, потдържани например от IIS на Майкрософт, и неговия браузер.



Тема Благодаря, ама все пак да уточнянови [re: ИвKo]  
АвторBEБ (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 01:50



Благодаря!
Но не ми стана ясно това проблем на компонента ли е или мислиш, че е проблем на протокола.
Защото аз твърдо смятам, че не е на протокола. През сокет мога да си стоя коненктнат маса време. А и една от разликите между ХТТП 1.0 и 1.1. е точно тази възможност.



Тема Re: TWebBrowser поддържа ли непрекъсната връзка?нови [re: WEB]  
АвторHeh (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 18:44



Като се абстрахираме от ТWebBrowser, можеш ли да кажеш какво искаш да постигнеш в html вариант? Ако можеш - значи и през TWebBrowser-a ще може. Ако не можеш - пробвай пак да дефинираш проблема.

А като се има предвид streaming възможностите на някой плъгини - очевидно че това което искаш е възможно, но няма да има нейтив подръжка - ще трябва да пишеш плъгин или да ползваш готов и т.н....



Тема Заобиколих проблема ... ама не ми харесва. [re: Heh]  
АвторWEB (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 11:25



Заобиколих проблема, нали съм мързелив, направих го в отделна нишка, за да не ми се успива програмата, докато се конектвам към сайта.

А проблемът е следния:
В един сайт пиша чрез пхп/мъсял и чета от делфи.
За да си тегля данни от един сайта, ми се налага да се логвам.
Е, исках като се логна веднъж, да мога да си чета през минута, две, пет, както реша (или през 30 секунди:).
Но не можах да го направя - всяко четене изисква логване.
Затова си промених пхп-то да имам възможност с логването да заявявам и данните и периодично, в друга нишка, се логвам/тегля.
Ама не ми харесва.



Тема Re: Заобиколих проблема ... ама не ми харесва.нови [re: WEB]  
Автор mole. (минаващ)
Публикувано19.05.06 14:01



На мен не ми стана ясно... Не ползваш ли куки или някакъв менажер на сесиите в ПХП?... Какво означава логване?
Защо обезателно трябва да ги чете TWebBrowser? а не през твое сокетче което просто да показва инфото в TWebBrowser (ако е нужно)

Друга алтернатива - с javascript XMLHttpRequest... (за да смесим всички технологии :-)



Тема Re: Заобиколих проблема ... ама не ми харесва.нови [re: mole.]  
АвторИвaнчo (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 16:27



Да не забравяме и .NET



Тема Може би в сесиите и TWebBrowser е проблеманови [re: mole.]  
АвторWEB (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 11:01



Може би в сесиите и TWebBrowser е проблема. Т.е. проблемът е в мен, че не зная как се работи с TWebBrowser и сесии.
В tWebBrowser.Navigate2(vWebAddr, vFlags, vFrame, vPostData, vHeaders);
познавам и ползвам само vWebAddr и vPostData, а навярно сесиите се указват в vHeaders.
За сега правих някакво демо, но се колебая между сокети (много писане и се открива топлата вода), TWebBrowser или някой друг компонент, който не е АктивХ.
Може би трябва да се поровя в мрежата за примери за примери за ползвнане на TWebBrowser със сесии.
Ако имате нещо подходящо-пращайте линкове или office@lena-translations.info




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.