Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:01 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Цялата работа не е измислена добренови [re: Pechenia]  
АвторИвaнчo (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 11:55



Като мъничко допълнение, доколкото ми е известно, НАП, като и НЗОК, използват данните, продуктите и ИТ решенията на НОИ.... Така че бъди спокоен като данъкоплатец Другите и следващите 2 години няма да напишат или направят, това което им се предлага



Тема Re: Цялата работа не е измислена добренови [re: ивaнчo]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано04.05.06 12:47



Мда, добре че не работиш в НОИ Решението с офис компонентата е:
1) трудно преодолимо
2) лесно, като за програмист показал нивото си с каптчата в страницата на НОИ
3) продуктивно, понеже генерацията на самата каптча е доста бърза в сравнение с чист ASP скрипт
4) красива
Все в същия дух ако предположим че за един девелопер е по-важно да се самоуважава, отколкото да пише полезен код можем да отбележим какво е могъл да направи НОИ девелопера, дори и само с векторна графика (предполага се са ползвали Structured Graphics обекта, щото е най-себеуважаващо се, като за Pure ASP developers). Та какво е могло да се направи:
1) Да сложат елементарна ротация
2) Да сложат няколко шрифта
3) Да сложат цветове
4) Да застъпят буквите
и т.н. и т.н.
Разбира се, няма да е про и ще е малко шарено, даже, не дай Боже, може да ги заподозрат че са ползвали някакви офис или платени компоненти. Но пък ще върши доста повече работа.
И накрая, за меренето. С vido съм работил доста време и знам какво може. Ако съдя по коментарите ти, с теб просто бих предпочел да не работя по нещо сериозно. Нищо лично, разбира се.

чети и дишай по-леко


Тема Re: Цялата работа не е измислена добренови [re: Pechenia]  
АвторИвaнчo (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 13:23




Не би и могъл




Тема Re: Цялата работа не е измислена добренови [re: Ивaнчo]  
Автор vido (новак)
Публикувано04.05.06 23:16



Основно трябва да заявя, че НЕ злоупотребява с достъпа си до данни. Всичко това може да бъде направено от всеки, стига да знае каде и как да търси.
Информацията я има в сайтове на държавни институции и в продукти които се продават. Всъшност точно това е проблема. Повечето държавни институции дават възможност за намиране на лични данни. Защо аз трябва да знам дали Иванчо си плаща здравните усигуровки. Разбира се, че такава информация трябва да има, но само за ползване от Иванчо, а не от vido например. В този форум би трябвало да разискваме направата на софтуер, а не правните положения по темата. Извинявам се за изместването на темата на поста. За това Pechenia е повдигнал темата за качеството на каптчата.
п.п. Pechenia, ще черпя за хвалбите



Тема Re: Цялата работа не е измислена добренови [re: vido]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано05.05.06 10:56



Имаш късмет че говорим само за алгоритми за търсене Ако почна да описвам как играеш Red Alert ще ти мине мерака за какво да е черпене

чети и дишай по-леко


Тема Защо трябва да знеш дали Иванчо се осигурява:нови [re: vido]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано05.05.06 13:43



Защо трябва да знеш дали Иванчо се осигурява:
Защото ако не се осигурява, няма да си вземеш парите, ако си неговия личен лекар или ако дойде да си преглежда зъбите при теб.
И защо всички чиновници да знаят кои се осигуряват, а аз да не знам?
Това е като информацията за образодванието на полицаите в Бг - била мнооо-го поверителна.



Тема Re: Цялата работа не е измислена добренови [re: vido]  
АвторИвaнчo (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 17:00



Извинявай, не че се заяждам, но в твоя дух на мисли, би ли ми казал дали Иванчо, т.е. аз, си плаща здравните осигуровки?!? Защото четейки това което си написал, но само за ползване от Иванчо, а не от vido например, имам чувството че можеш.. Ако не можеш, то целия спор е безсмислен. Това дали лекарят ми може - оки. Няма проблеми - аз съм съгласен - щом искам да ползвам някаква услуга на преференциални условия, цени, то трябва да има начин за проверка, дали "абонамента" си плащам. Ако някой друг реши да проверява - е вече проблема си е мой, че знае съответствието между името ми и ЕГН-то...
Хайде весели празници



Тема Re: Цялата работа не е измислена добренови [re: Ивaнчo]  
Автор vido (новак)
Публикувано07.05.06 01:23



Разбира се че само с "Иванчо" нищо не мога да разбера. Не съм оракул
. В първия ми пост споменах за име и ЕГН, а не прякор. Наистина най- важното е ЕГН- то. Исках да кажа, че данните трябва да се защитят по- добре, а не че не трябва да ги има за ползване от лекари и болници.
Останалото наистина е безмислен спор.

Редактирано от vido на 07.05.06 01:23.



Тема Въпрос леко встрани от тематанови [re: vido]  
АвторVBProgrammer (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 18:20



Може ли в България да вземеш кредит по елетронен път?

Например: по интернет да си извадиш кредитна карта без да се налага лично да присъстваш и да се легитимираш с лична карта и т.н.

От отговора на въпроса зависи дали връзката ЕГН <-> име е публична информация или не.



Тема Да спрем излишните разговори извън програмиранетонови [re: Дokтopa]  
Автор Дokтopa (свободен)
Публикувано11.05.06 13:35



Значи нещата стоят така:

1. Всеки лекар в извънболничната помощ е подписал декларация за запазване на класифицирана информация, вслучая ЕГН, медицинска и т.н., каквото искат по закона;

2. НОИ си имат процедура от близо 2 години за четене на данни от техния сървър при специални условия:
а) за програмист: пишеш писмо с данни на фирмата и печат, което пращаш по пощата или факса, до директора на Информационния отдел в НОИ. В него пишеш за какво ти е нужно. Уведомяваш ги и те ти разрешават. Дават ти код, който да използуваш.
Следващата стъпка е за фирмата и за потребителите:
б) доставчикът на интернет ти дава постоянен IP адрес и удостоверение за това за фирмата (всеки лекар е регистриран по ТЗ като ЕТ, СД или ООД). Този документ или факс пращаш до директора.

Какво прави НОИ.
Разрешават на този IP при изпратено запитване от програмата да се върне отговор в XML формат, от няколко реда, в зависимост от данни които намира, няма страници, няма картинки.

Това е най-общо

С уважение Доктора.

P.S. Ще си изпълня задълженията към някои хора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.