Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:14 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: През програмата да чета данни от htm страницанови [re: Ивaнчo]  
Автор Дokтopa (свободен)
Публикувано24.04.06 13:55



Добър съвет.



Тема Re: Ако картинката пречинови [re: Pechenia]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано02.05.06 08:47



Тая картинка е сложена именно с цел да попречи на автоматизираното попълване на страницата. Друг въпрос е, че наистина е направена некадърно и може да се прехване. Но ако я сменят с по-мощен алгоритъм, вече наистина ще оправдае целите си ...

Mixy


Тема Цялата работа не е измислена добренови [re: Mixy]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано02.05.06 17:39



Цялата работа не е измислена добре.
Според мен "лични данни" в тая страница е само връзката между ЕГН и името на човека.
Не виждам проблем да е публично кое ЕГН или кое име (по отделно) са спазили заокона и са се осигурили и кои не са.



Тема Re: Цялата работа не е измислена добренови [re: NikB]  
Автор vido (новак)
Публикувано02.05.06 23:00



Не е точно така. Това дали спазвам закона или не може да каже само съда.
Освен връзката мегду ЕГН и име, не би трябвало да може да разбереш дали спазвам закона или не по ЕГН или име. Това дали и кога си внасям осигуровките не би трябвало да е публично, преди да имам някакъв наказателен акт. Освен това, всички фирми или организации, които събират и съхраняват лични данни, а това са такива, се регестрират и трябва да спазват правила. Дори, според мен, данните трябва да се дават само с електронен подпис, но понеже не е много разпространен у нас, все пак струва стотина лева годишно, е направено така. В момента е достатъчно да знам ЕГН или име на някой и ще намеря всичко за него: фирми, осигуровки, участие в избори, водени дела, публикации в медиите и др. Да не говорим за разни томболи и игри, които обещават награди, само трябва да се регистрираш . А ако отворим въпрос за банки и кредити, нещата стават още по- дълбоки. Всеки трупа информация с "лични данни".



Тема Re: Цялата работа не е измислена добренови [re: vido]  
АвторИвaнчo (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 12:01



Ех че сте и вие......... Експерти по право се извъдихте и не знам по още какво... много четете вестници юнаци....
Може и да не е кадърно измислено, както някой каза по-горе - ама толкова може, за толкова пари - това е направено... ако някой е по-кадърен - да го стори.
Закона за личните данни - полицейска история, плюс истерия на журналисти за хонорари - и те трябва нещо да припечелят - статии да пишат... Ако знаете какво е в Западна Европа и Щатите - майка плаче.... срещу социалния Ви номер, такива данни ще изкарат, че тъжно ще Ви стане - дори кога и къде сте били с мацка в мотел през последните 15 години, кога и къде сте се разболяли от хрема, и кога и къде сте си купили бира с кредитната карта.... Както казваше един "янки" - много ми харесва тук в БГ - пълна анархия е - Вие не знаете що е полицейщина...
Хайде, и прощавайте за отклонението от темата



Тема Mai se e zagubilo edno ot mneniqta miнови [re: vido]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано03.05.06 13:39



Mai se e zagubilo edno ot mneniqta mi
Тоя дир съвсем се скапа
По твоята логика моята винетка на колата или знакът за "Гражданска отговорност" на предното стъкло са нарушение на личните данни.
Ами това с осигуривките е същото, но вместо лепенка (не е лоша идея :) - го пише в мрежата :)



Тема Re: Цялата работа не е измислена добренови [re: Ивaнчo]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано03.05.06 13:49



Мда, vido може да не е експерт по право, но като знам къде (и какво) работи мнението му в случая е твърде меродавно.
Особенно до това какви данни може да ти изкара и по какво
Колкото до полицейщината - ако имах време и пари за губене би ми било интересно да докажа в съд с пример как НОИ пази личните данни на едно кило народ. И ми е много интересно как ще звучи обяснение от сорта - " ама толкова може, за толкова пари - това е направено".
В случая обаче критиката ми е изцяло градивна, и ако проблема е само в "моженето" като модератор на клуб ASP с удоволствие ще посоча примери за по-ефективна каптча.

чети и дишай по-леко


Тема Re: Цялата работа не е измислена добренови [re: Pechenia]  
АвторИвaнчo (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 08:04



Хич не зная кой къде и какво работи, и как използва (чети злоупотребява с достъпа си до ...) данните, но можеш да бъдеш абсолютно спокоен, че НОИ преди да публикува каквато и да е информация и данни, е получила съответните консултации и потвърждаване за ненарушаване на действащите закони от Комисията за защита на личните данни. Все пак това е Национален Осигурителен Институт, а не плод-зеленчук, колкото и да е очудващо за някой Най-лесно е да се критикува нещо което работи - много ми е интересно например, защо никой не критикува информационните решения и софтуера на НЗОК - ами защото няма такъв
А и е добре да се прочете "ЗАКОН за защита на личните данни " - черпя минимум по бира, ако някой ми каже кой точно член, алинея, параграф, точки и или запетая, се нарушава с публикуването на толкова много коментираната информация...



Тема Re: Цялата работа не е измислена добренови [re: Ивaнчo]  
Автор PecheniaМодератор (нема лабаво ;-)
Публикувано04.05.06 11:32



Ами аз не твърдя че не работи, а просто че не работи достатъчно добре.
И за да не съм голословен, пуснах един гугъл и изнамерих купища добри примери. Ето един, който е достатъчно прост и достатъчно добър:
http://www.motobit.com/util/captcha/default.asp?progress
Колкото до подмятанията за разни злоупотреби - когато демонстрираш поне 20% от уменията на vido за достъп и защита на данни, ще декларирам официално като данъкоплатец че съм доволен от начина, по които НОИ харчи моите данъци за заплати на ИТ специалисти.

Редактирано от Pechenia на 04.05.06 11:37.



Тема Re: Цялата работа не е измислена добренови [re: Pechenia]  
Авторивaнчo (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 11:50



Да е живо и здраво момчето - не познавам работата му, и не твърдя че не си я разбира. Колкото до 20-те %, , не мисля, че точно тук е мястото да си "мерим....." Може да си напълно спокоен за данъците ти които отиват към НОИ - хората са си ги изработили... Аз не работя там, но поне това което зная, ми е достатъчно за да кажа, че това е може би единствената българска държавна институция, където ИТ нещата са на приемливо ниво, и може би единствената организация, в която нещата работят, и парите не се "усвояват" Другаде са проблемите...
Що се отнася до това което е като линк - ок - но това е решение използващо Office компоненти Красиво е, но нито един уважаващ себе си програмист, пишещ ASP-страници, не би инсталирал нещо свързано с Office и десктоп приложения, на production server Pure ASP Only!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.