Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 23.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Стрингови ресурси в C++ Builder  
Автор naki (DOS/Win32 guru)
Публикувано19.02.06 21:21



Ползвам C++ Builder 6. За пръв път ми се наложи да направя стрингови ресурси, които да отидат в EXE-то, и после в програмата да се извикват чрез LoadStr.
Ползвам отделен .RC файл, но дали това е правилният и най-лесен начин? Може би е възможно да се ползва .RES файла на проекта някак (аз не можах)?




Тема Re: Стрингови ресурси в C++ Builderнови [re: naki]  
Автор Formal (незнаещ)
Публикувано20.02.06 11:38



.res файла на проекта не е много хубаво да го ползваш, че IDE-то там пише някакви работи, и може да ти затрие твоите. Това с отделния .rc файл си е добре. Можеш също и да декларираш стрингговете като resourcestring в unit-а (само че не знам как статва в C++ Builder-а)



Тема Re: Стрингови ресурси в C++ Builderнови [re: naki]  
Автор Beco_ ()
Публикувано21.02.06 13:29



Не съм сигурен, дали не е по добре в твоят случай стринговете да се пазят в dll. Този начин съм срещал, ако програмата ти трябва да работи с различни езици. Зарежда се динамично ДЛЛ-а за съответният език се четат стринговете от него. Малко май демоде е леко вече, при условие, че можеш да използваш и XML файл за същата цел.



Тема Re: Стрингови ресурси в C++ Builderнови [re: Beco_]  
Автор naki (DOS/Win32 guru)
Публикувано21.02.06 16:28



На мен това (2 или повече езици) не ми трябва, програмата ще е само на 1 език (БГ)... Но за някои стрингове не съм сигурен как да бъдат, и затова искам лесно да мога да ги променям на 1 място, а не да ровя в сорса и да ги променям на 3-4 места ако се срещат...




Тема Re: Стрингови ресурси в C++ Builderнови [re: naki]  
Автор Beco_ ()
Публикувано21.02.06 21:49



Ти решаваш. Просто още едно мнение.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.