Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 24.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Delphi 5нови [re: andrew_nikoloff]  
АвторMиpaka (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 16:49



За съжаление не успях да намеря моя тестов код (изглежда съм го изтрил), но компилирах твоя под делфи 7 и 2007. Резултатите са следните:

Делфи 7:



Делфи 2007:


Тествах го на 2ядрената машина вкъщи и затова е малко прецакана резолюцията, но важното се вижда: при делфи7 системните извиквания (червеното) представляват около 40-50 % от натоварването, а при делфи 2007 не почти не се виждат такива. Друго нещо, което не може да се види тук, но е факт е че при делфи 2007 изпълнението завършва значително по-бързо. При моя стар тест на 4ядрена машина засякох около 6 пъти ускорение. Тук не съм засичал, но отново е видимо по-бързо.



Тема Re: Delphi 5нови [re: Mиpaka]  
Автор andrew_nikoloff (bugbuster)
Публикувано12.03.08 17:35



За по-бързото изпълнение на твоя код вероятно отговорен е новият memory manager - вече се ползва FastMM. А за тестчето - делфито няма общо с управлението на това коя нишка на кое ядро ще върви. Аз съм го компилирал само че на Delphi 5, но не мисля, че трябва да има разлика със седмицата. Прави ми впечатление, че на твоя скрийшот има чуствителен дял на kernel time-а, а при мен той е само на едното ядро и е почти никакъв. Пробвал ли си да прескочиш делфито и да си ползваш направо API за нишките?



ПП Забравих скрийншота

Редактирано от andrew_nikoloff на 12.03.08 17:38.



Тема Re: Delphi 5нови [re: andrew_nikoloff]  
АвторMиpaka (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 18:07



С директно ползване на АПИ-то ще се постигне малко ускорение, но мисълта ми беше, че при делфи 2007 се избягва тов кернел натоварване, което от всичките ми тестове взима голяма част от производителността. А колко бърз трябва да е новия мениджър на паметта за да се постигне 6 пъти ускорение, при условие че се върти един прост цикъл и няма четене и писане на голямо количество данни в тая памет ;) . Абе общо взето Делфи 2007 е супер корав продукт.. има само малко гърмежи по средата които дразнят, но се живее.



Тема Re: Delphi 5нови [re: andrew_nikoloff]  
АвторMиpaka (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 18:15



Освен това да има доста благинки, подпомагащи по-бързото писане, което си е приятно. Да не говорим за безценните дебъг възможности (пример: за всяка функция от call stack-а можеш да видиш стойностите на локалните й променливи в момента, в който е била извикана). Общо взето според мен Делфи 2007 не е must-have инструмент, но предлага значителни подобрения спрямо Делфи 5-6-7, заради които си заслужава. Все пак трябва да вървим напред, нали ;) .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.