Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Умира ли Delphi ?нови [re: ss]  
АвторBeco (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 15:19



Борланд обещаха, че към края на тази година ще пуснат нова версия на С/С++ Буилдера интегрирана в Делфито. Дали ще има Делфи 2006 или ще си е пак 2005 не знам, но така или иначе за С/С++ писачите използващи средите на Борланд има добра новина. Отделен въпрос е дали ще стане.

За С# : Аз също пиша на него от година и половина. Харесва ми, но го използвам само за уеб приложения. За десктоп не виждам кой знае какъв смисъл да пиша на С#. С/С++ Буилдера/Делфито е по бързо(+inline ASM), има повече компоненти, по богато на възможности (ако използваш Win32 API), по лесно за инсталиране на десктоп приложения - няма да дистрибутираш виртуалната машина за .НЕТ ~ 21 Mb компресиран сав файл. А и на Делфито по лесно се пише или поне модела на писане е напълно аналогичен.

Моето мнение относно С# за десктоп е : Когато МС пренапишат Ворда и Хексела на С#, тогава спокойно можеш да забравиш за Делфито.

Шумотевицата относно новата версия на Виндовса беше голяма - типично в стила на МС. Но кой знае защо, това което ще пуснат няма да е толкова "революционно" както твърдяха. Вин32 АПИ си остава в обозримо бъдеще. С# нещо отпадна, като основен език за новата ОС. Никой не пише драйвери за видеокарти на него !!! А такива безумни идеи имаше. За да поддържа новият интерфейс на Авалон Борланд би трябвало да извади нова версия на Делфито.

Нищо ново под слънцето - по дъртите вероятно помнят гюрултията на МС относно Chicago и какво стана с него.



Тема Re: Умира ли Delphi ?нови [re: Beco]  
Автор ИвKo (особняк)
Публикувано26.09.05 16:36



Помним



Тема Re: Умира ли Delphi ?нови [re: ИвKo]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 18:46



Абе случайно някои от вас да е УКТЦ-ар.



Тема Re: Умира ли Delphi ?нови [re: Beco]  
АвторSury (Нерегистриран)
Публикувано27.09.05 19:16



Борланд обещаха, че към края на тази година ще пуснат нова версия на С/С++ Буилдера интегрирана в Делфито. Дали ще има Делфи 2006 или ще си е пак 2005 не знам, но така или иначе за С/С++ писачите използващи средите на Борланд има добра новина. Отделен въпрос е дали ще стане.





Тема Re: Умира ли Delphi ?нови [re: Beco]  
Автор karasko (член)
Публикувано27.09.05 19:47



Абе мислете малко, преди да пишете глупости...

има повече компоненти
Май скоро не си преглеждал сайтовете за third-party компоненти, а?

Когато МС пренапишат Ворда и Хексела на С#
ти всеки път като излезе нов език / платформа ли си пренаписваш всичко старо? Особенно ако си го продал в няколко десетки милиона бройки?

С# нещо отпадна, като основен език за новата ОС
я кажи кой кога и къде е казвал, че С# ще е основния език за новата ОС?

Никой не пише драйвери за видеокарти на него !!!
Колко драйвера написани на Джава знаеш? А Джавата провал ли е?



Тема Re: Умира ли Delphi ?нови [re: karasko]  
Автор ИвKo (особняк)
Публикувано28.09.05 09:53



>>>>Особенно ако си го продал в няколко десетки милиона бройки?

Тъй де... И никога няма да ги напише на нещо различно от С... Поне в близките 10-на години....Въпроса бе да се появи някаква по-голяма глупост от Java и успяха Попрочети малко по техните сайтове, Майкрософтските, по нюз групите да видиш какво ругаене има по политиката им на бъдещите продукти и кои технологии ще потдържат Честно казано - много ме кефят тези от Майкрософт - "зарибиха" хиляди балъци да хвърлят усилия, средства, време да разучават например нещо като WEBDav, казаха че ще е основен метод за достъп до един от сървърите им, цели томове изписаха, и накрая какво? Следващата версия - ядец - отказват се - бавен бил, бъгъв бил.... Че що да не е бавен и бъгъв, като всичко ново което се използва е просто една "обивка" на познатото старо - да не би в С# да има някаква революционна идея?!? Блях... Просто помага на хората които знаят С да пишат по-спокойно WEB приложения... Да им е познато.. И това е... Нищо повече.... Ако някой вземе че напише десктоп или клиент-сървърно приложение на С#, сигурно ще получи "Нобелова награда за умопомрачение"... Но пък ако 10 години си вложил в VB Script-а, и сега повлечен от модата и ти вземеш да се бориш с С# - със сигурност си конкурент за наградата...

>>>Колко драйвера написани на Джава знаеш? А Джавата провал ли е?

Николко... и няма да бъдат написани... Че се е провалила - провали се, дотолкова, че не оправда очакванията които и бяха възложени... Ама то си бе ясно май от самото начало, че всичко е въпрос на "търговска" война, а не "война" на технологиите... Е, Джавата става за управление на "екзотични" бойлери и хладилници, ама дотам и е силата... Просто идеята е скапана - виртуални машини, памет, независимост на платформата, дивотии.... Същото го очаква и дот НЕТ-а.... Асемблета.... Глупости... Все едно не мога да си напиша един свястен DLL на Делфи или С? Или ISAPI филтър? Или COM обект? Та ще трябва да разпространявам и 50 МБ обвивка дето ще интерпретира това дето съм написал... Ще прави, ще струва и накрая все ще обърне към kernel32.dll
Все едно не бе ясно още от самото начало, че 98% от потребителите използват I386 процесори, и че 86% от тях Windows. Остават някакви 10% ентусиасти дето се правят на "екзотични птици", но те не са интересни за корпоративния пазар - пари не носят, а и са необходими, че иначе става много съмнително защо всички изполват един продукт на една корпорация...
Абе важното е продажби да има Току виж, измислили и Клипер#, стига да могат пари да вземат... Иначе и той ще си изполва отдолу апитата написани на асемблер, или C.

Айде останете си с здраве, и работете с това което знаете и можете, а не си губете времето и парите. Всеки ден ще има по-нови и все по-налудничеви идеи, че то иначе пазара ще умре. Иначе спокойно можеш същите сметки и неща да ги свършиш и на един ейпъл2...



Тема Re: Умира ли Delphi ?нови [re: karasko]  
АвторBeco (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 10:51



Абе мислете малко, преди да пишете глупости...
Ами старая се ... доколкото мога разбира се

има повече компоненти
Май скоро не си преглеждал сайтовете за third-party компоненти, а?
Мисълта ми беше, че Делфито/Буилдера идва с повече компоненти. А колкото до сайтовете предлагащи платени/безплатни компоненти за съотв. език - ами не знам, в последно време не съм смятал кой има повече и кой по малко.

Когато МС пренапишат Ворда и Хексела на С#
ти всеки път като излезе нов език / платформа ли си пренаписваш всичко старо? Особенно ако си го продал в няколко десетки милиона бройки?
Горното изречение трябва да се тълкува така: Когато МС извадят достатъчно сериозен продукт написан на .НЕТ...

С# нещо отпадна, като основен език за новата ОС
я кажи кой кога и къде е казвал, че С# ще е основния език за новата ОС?
Да така е.
- ето ти обещанията :


- ето какво стана :

В интерес на истината мнението ми по този въпрос не съм си го съставил от горните 2 статии, но ме мързи да ровя за да търся повече инфо по въпроса.

Никой не пише драйвери за видеокарти на него !!!
Колко драйвера написани на Джава знаеш? А Джавата провал ли е?
Ами просто споменавам, че съм чел за такъв случай. А каква е била причината за тази безумна идея - сети се сам.



Тема Очевидно не!нови [re: ss]  
Автортoп (Нерегистриран)
Публикувано28.09.05 13:46



Delphi Roadmap 2005 - 2006:
2005 - DeXter
2006 - Highlander





Тема Re: Умира ли Delphi ?нови [re: ИвKo]  
Автор karasko (член)
Публикувано28.09.05 14:34



ти нещо по-голямо от десктоп приложение за телефонен бележник писал ли си?



Тема Re: Умира ли Delphi ?нови [re: karasko]  
Автор ИвKo (особняк)
Публикувано28.09.05 14:49



аха
такива нещица дето струват няколко милиона евро... пък взеха че вече няколко години работят хората на тях, без да мрънкат...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.