Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ?  
Авторasd (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 18:15



kak se raboti s chetec kato tezi v magazinite, koito chetat barkodovete, chrez Delphi. Niakoi zanimaval li se e s takova neshto, ako da shte moje li da mi pratite niakakva primerna programka kak se pravi tova chudo.10x



Тема Keyboardнови [re: asd]  
Автор andrew_nikoloff (bugbuster)
Публикувано06.05.05 18:25



В повечето случаи баркод скенера ти симулира клавиатурата, така че не остава много за работа от страна на програмиста. Доста модели се включват на мястото на клавиатрата ти. Разбира се има и такива, които са например на COM порта и можеш да си ги четеш програмно.
След "прочитането" на кода скенера ти праща символ за край, например ENTER Той е програмируем, така че можеш да го смениш ако ти се налага.



Тема ?нови [re: andrew_nikoloff]  
Авторhelp (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 12:28



Ima li niakakuv modul na Delphi za raota s takuv chetec ili ima li niakakuv nachin da se postigne bez dopulnitelni moduli. Mnogo shte mi pomognete ako niakoi koito se e zanimaval mi prati neshto raboteshto na Delphi. 10x



Тема Re: ?нови [re: help]  
Автор andrew_nikoloff (bugbuster)
Публикувано09.05.05 09:12



Неправи си един TEdit, от който да се въвеждат кодовете на ръка, като при натискане на Enter да се въвежда (обработва и т.н.). Направи нещо и по въпроса същият този TEdit да си държи фокуса. Е те това ти е модула за работа с BarCode Scanner.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.