Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Services APIнови [re: Mixy]  
АвторTTRex (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 22:02



И аз четох за тези 30 МБ. Обаче ползвам Classic в реална БД, и при мен са 5-6MB на процес. Не знам от какво зависи.



Тема Re: Services APIнови [re: TTRex]  
Автор NDeu (динозавър)
Публикувано07.01.05 23:26



В отговор на:

и при мен са 5-6MB на процес. Не знам от какво зависи.



И аз не знам всички фактори, от които зависи, но един от тях е размера на метаданниите.



Тема Re: Services APIнови [re: TTRex]  
Автор andrew_nikoloff (aka бах ма'а му)
Публикувано08.01.05 09:43



IBSec-а не работи. Не можеш да добавяш и редактираш юзери. В 1.5.2 все още е така. Останалото не съм го ползвал и не знам.



Тема Re: Services APIнови [re: NDeu]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано08.01.05 11:39



Сега, като се замисля, организацията на транзакциите също би трябвало да е от значение. IB/FB използва оптимистично заключване, което означава, че всяка започната транзакция кешира даден обем от информация в паметта и/или диска (това зависи и от ОС). Кокото по дълга е транзакцията и се натрупват други след нея, толкова повече памет отива за моментните snapshots на данните. А това пък зависи от структурата, приложението (програмата) и броя навързани потребители , а сигурно и от други неща ...

Mixy


Тема Memory usageнови [re: Mixy]  
Автор andrew_nikoloff (aka бах ма'а му)
Публикувано08.01.05 13:17



Това зависи от много неща - от броя на потребителите, от размера на данните, от броя на транзакциите, от броя на базите, от размера на страницата... Абе сложна работа
SuperServer-а ползва общи буфери за страниците за всички юзери, докато Classic има отделен процес за всеки свързан потребител и съответно копие на буферите. По дебелите книги пише, че SuperServer като цяло ползва по-малко ресурси "за клиент", но за малък брой на свързаните потребители Classic общо ползва по-малко памет. Ама колко точно е "малък брой" не мога да кажа
Всичко казано до тук за сравнение между двете архитектури важи разбира се само при еднакви настройки и еднакви бази. Ако аз си увелича размера на буферите естествено, че сървъра ще ми гълта повече памет :)))
Като заключение мога да кажа, че нещата зависят от конкретната ситуация - броя бази, броя юзери, операционната система, самата база... И нищо на тоя свят не е чисто черно или чисто бяло



Тема Re: Services APIнови [re: andrew_nikoloff]  
АвторTTRex (Нерегистриран)
Публикувано09.01.05 16:31



---
IBSec-а не работи. Не можеш да добавяш и редактираш юзери. В 1.5.2 все още е така.
---
Аха. Ще гледаме напред към следващите версии :)



Тема Re: Services APIнови [re: Mixy]  
Автор VladoVasilev (новак)
Публикувано16.01.05 20:01



Значи ли това, че ако една процедура от модула се извършва в една транзакция схте цукли много пожецхе, отколкото ако е разбита примерно в 5? (СТИГА ДА Е ВЪЗМОЖНО ДЕ :))



Тема Re: Services APIнови [re: VladoVasilev]  
Автор NDeu (динозавър)
Публикувано17.01.05 08:48



В отговор на:

...се извършва в една транзакция схте цукли много пожецхе...



Това е вярно за I/U/D операциите, независимо дали са в процедура, тригер, или заявка.
В отговор на:

...една процедура от модула се извършва в една транзакция...



Една процедура винаги се извпълнява в ЕДНА И САМО В ЕДНА транзакция



Тема Re: Services APIнови [re: NDeu]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 11:20



А какво става, ако има suspend в тялото на процедуратра?

Може би бъркам понятията, но suspend не прави ли нещо такова?



Тема Suspendнови [re: a]  
Автор andrew_nikoloff (bugbuster)
Публикувано17.01.05 12:48



Не. Suspend връща ред в резултата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.