Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:38 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: От 7-та и 8-та цифра е но ми трябва списъкнови [re: andrew_nikoloff]  
Автор silvig (fine)
Публикувано29.10.04 12:12



Малко е трудно с пробване ама може да опитам:-).А и им писах де ама дали ще искат да кажат не съм много сигурна:-).

Поздрави !!!


Тема Re: Kak da razberem ot EGN kude e roden daden chovek?нови [re: silvig]  
АвторИвaнчo (Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 11:43



Въобще не си правете труда да разберете къде е роден човек от ЕГН!!!
Тогава когато бе въведен ЕГН, той се присвояваше на лицата на основата ПОСТОЯНЕН МЕСТОАДРЕС!!!! Например, аз съм роден в СОФИЯ, бях софийски жител (за родените около 10 ноември 1989 година - имаше такова понятие - жителство), но в момента когато присвояваха ЕГН, имах постоянен адрес в ПЛОВДИВ. Така че получих ЕГН с идентификатор на ОКРЪГА където живеех - в случая 4. Така че забравете тези неща - населено място на раждането от ЕГН!!! Това може да важи само за лица родени след 197Х година...



Тема Re: Kak da razberem ot EGN kude e roden daden chovek?нови [re: silvig]  
АвторSylph (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 16:50



Мисля, че седмата цифра показва областта, а осмата - града.
Аз съм родена във Варна и седмата и осмата цифра са 10...



Тема Да :)нови [re: Sylph]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано01.11.04 09:08



От както има ЕГН териториалното деление се смени 1000 пъти :)
Пък и във Владиславово с каква цифричка са?

Редактирано от NikB на 01.11.04 09:09.



Тема Re: Да :)нови [re: NikB]  
АвторPassionKiller (Нерегистриран)
Публикувано02.11.04 17:48



Седмата цифра показва областта, като е ясно, че за някои области тези цифри съвпадат 28 области - 10 цифри. Виждал съм доста егн-та и ми се струва, че цифрите вървят по азбучен ред на областите
БУРГАС-0 , ... , ВИДИН-1 , ВАРНА-1, ... , ПЛЕВЕН-4 , ПЛОВДИВ-4, ... , РАЗГРАД-5 , ... , СОФИЯ-6 , ... , ШУМЕН-8 , ... .
За СОФИЯ може да има и други цифри.
Осмата и девета цифра са число-пореден номер за деня , като на мъжете се дават четните , а на жените нечетните.
Влез във форумите на областните градове и питай за числата в егн-та. Всичко това е свързано обаче с условностите, за които бе писано по-горе.



Тема Ето какнови [re: silvig]  
Автор NejDet ()
Публикувано17.11.04 15:49



Виж първо


ЕГН-то съществува от 1977 година. Тогава са раздадени номерчета на всички по т.н. тогава местожителство а не по място на ражзане.

След това и до днес има едни големи тефтери за всяка отделна година където за всяка областна/окръжна служба ГРАО са описани свободните ЕГН-та за всеки ден. Когато се роди човек се избира ЕГН от този списък. Вярно е че тези номера са по градове и области и представляват частта от 7-ма до 9 цифра включително на ЕГН-ТО. Като 9-та определя още и пола на човека.

Най-лесно ще се сдобиеш с този списък от някоя лелка/какичка/ в служба ГРАО на общините.
Ако е на живот и смърт мисля, че мога да помогна

Успех

Никога не е късно човек да се провали!

Тема Re: От 7-та и 8-та цифра е но ми трябва списъкнови [re: silvig]  
Автор TRN ()
Публикувано26.06.06 12:25



Дръпни си ZInfo, която ти е посочил AquilaX. В нея има генератор на ЕГН. Там избора е по области, разделен на мъже и жени. Избираш областите подред и генерираш ЕГН за мъже и за жени. Гледаш 7,8 и 9 цифра от първия ЕГН на мъжете, и 7,8 и 9 цифра от последния ЕГН за жените. Това са разрешените кодове за съответната област. Правиш си една табличка и готово. Броя на разрешените за съответните области е различен, предполагам, защото раждаемостта е различна.
Но да намериш населеното място - в никакъв случай. Разпределението е по области.

Редактирано от TRN на 26.06.06 12:26.



Тема Re: От 7-та и 8-та цифра е но ми трябва списъкнови [re: TRN]  
АвторИвaнчo (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 08:59



Хе-хе-хе....
Много ми е чудно аз къде ще съм роден, като 7 и 8 цифра са 45 от моето ЕГН.





Тема Re: От 7-та и 8-та цифра е но ми трябва списъкнови [re: Ивaнчo]  
Автор TRN ()
Публикувано28.06.06 10:53



Пловдивска област. Изглежда не си прочел както трябва 7,8 и 9 цифри показват информация за областта.
За Пловдив са всички с номера от 436 до 501, като четните (и 0) са мъже, а нечетните жени.



Тема Re: Kak da razberem ot EGN kude e roden daden chovek?нови [re: silvig]  
Автор MopTuMoP (clubber;p)
Публикувано28.06.06 11:21



това, което аз преди време четох някъде, е че седмата и осмата цифра от ЕГН са всъщност един вид "страници" в някакъв регистър. Та по демографска статистика от преди не знам колко години е определено по колко такива "страници" да се падат на всяка област, т.е. колкото по-висока е раждаемостта, толкова повече страници им трябват, за да вписват новородените бебоци:) За Бургас, откъдето съм аз, знам че са поне 3 страници с номера 05 06 07. Та ето едно примерче:

на 27 Март 1983 се ражда момиченце в Бургас (всяка прилика със съществуващи лица е случайна:) ) Та ако то е първото новородено за деня, би следвало (не гарантирам) да му се даде следното ЕГН: 830327051х, където х е контролна сума, която не ми се смята за примера:) На същата дата се ражда второ момиченце, което би-трябвало да получи ЕГН 830327053х, следващото 830327055х и така до 830327059х, като деветата цифра, както вече е споменато, е четна за мъже и нечетна за жени. Като се изчерпи страница 05 се продължава на 06, т.е. следващото новородено момиченце ще е с ЕГН 830327061х.

Темата едва ли все още има за цел да отговори на поставения въпрос, а е по-скоро информация за любопитните, поради което реших да се включа. Всичко това е моя логика, базирана на нещо, прочетено преди време и не гарантирам 100% достоверност:) знам ли, сигурно вече може да си купиш златно ЕГН :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.