Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:51 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Съдбата на Delphi?  
АвторMozfet (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 21:10



Hi friends.

Взех решение. Може и да греша, но ще
заложа на VBasic. Просто като гледам как
стоят нещата Micro$hit твърдо са се заели
със задачата на унищожат Delphi. Жалко
идеята е много добра (пък и аз най-много
съм работил с Паскал), но съперника
им е прекалено могъщ. Опасявам се, че след време
съдбата на Netscape ще застигне и Делфи.
За това мое мнение повлияха и отговорите на
няколко програмисти от друг форум, които
коментират така:

1. both do the the job but if i were you i
would stick with VB.NET. better features,
more stable end product.

2. I prefer to VB.NET rather than Delphi.
I'm very familiar with Delphi, but I think
Delphi just waiting for its death, because
in the future Windows only support managed
code (.NET).
The Delphi.Net don't gain much support from
Delphi programmers, I think it will be useful
for me to learn C-sharp rather than learn
Delphi.Net

Вече си купих буквари за VB6. След което,
при необходимост ще се прехвърля на VB.NET.
На сайта на M$ има обяснения как без усилия
да конвертираш към VB.NET.
Пък и от много хора чух, че новата серия
Visual C++, C#, Basic, J, Fortrain .NET
са изключително мощни и всеки от тях би
свършил отлична работа. Езика е въпрос на
предпочитание (нещо като BMW в различни
разцветки).

______
Adios
Mozfet



Тема Re: Съдбата на Delphi?нови [re: Mozfet]  
Авторcommercial (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 21:14



Жив и здрав. И един съвет от мен - заеби блондинките и минавай на циганки. Имат много по-яка поддръжка, а и сума ти индийци ще ти окажат помощ.



Тема Re: Съдбата на Delphi?нови [re: Mozfet]  
Автор PhantomASМодератор ()
Публикувано19.08.04 09:07



Решението си е твое - не разбирам защо трябва да занимаваш толкова хора с това. Всеки сам решава на кой клон да се обеси ;-)))
Само като коментар мога да добавя - погледни статистиката в главната директория на клубовете за компютри - май нещата са 1:10 в полза на този клуб - явно не вси4ки следват твоята идея и се прехвърлят на всяка нова глупост която хрумне в главите на MS -аджиите ;-)))) Като справка - погледни колко хора (извън кръга на OS-овете) ползват различни non MS програми - говоря за бизнес приложенията за средния и корпоративен кръг клиенти. Явно хората са малко по умни и разбират, че поддръжката на една сериозна система не може да се крепи на концепции които се сменят всяка година ;-))))

---


Тема Re: Съдбата на Delphi?нови [re: Mozfet]  
Автор z_free (людоед)
Публикувано19.08.04 11:11



Ми има резон във всички решения, но според мен не е пък чааак толкова голям въпрос точно това. Да смениш средата ми се струва отнема половин година, на мен сложното ми е да проумявам бизнес логиката (така и не разбрах какво е това) на проектите, за сега Д ме устройва, пък и нямам много избор с половин милиона редове от долу

-------------
Special killer double trouble triple extra nicotine monster!


Тема Re: Съдбата на Delphi?нови [re: Mozfet]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано19.08.04 11:45



Концепцията и идеите, заложени в Delphi, все още не са изчерпани. Аз дори смятам, че има голям потенциал в тях. Явно и от M$ мислят така, след като толкова нагло ги копират в NET платформата. За съжаление, милиардите на чичко Бил си казват думата и в Borland ще трябва да се съобразят с това. Дали дните на Delphi са преоброени, може доста да се спори. Но аз твърдо оставам на Delphi-вълната докато ножа не опре до кокала (поне още 5 години минимум). След това ще му мисля ...

Жив и здрав!

Mixy


Тема Re: Съдбата на Delphi?нови [re: PhantomAS]  
Автор naki (DOS/Win32 guru)
Публикувано19.08.04 16:13



Къде ги гледате тези статистики? Късоглед съм (4 диоптъра) и не можах да ги намеря...

Edit: oops, сигурно имаш предвид броя на темите/мненията...


Редактирано от naki на 19.08.04 16:15.



Тема Re: Съдбата на Delphi?нови [re: Mixy]  
Авторlmmanuel (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 19:40



Евала Mixy, точно така. Освен това да не забравяме че човек на Борланд им прави нещата от известно време , може би са го зели за да прилага "умиращите идей" от Делфи (и не само от него) в новите продукти на Майкрософт.

Та това е много странен феномен докато разни лумпени тръбят наляво/надясно, че Делфи си умира, пичовете от Майкрософт за сетен път промeниха името на CОМ технологията, откраднаха квото можаха от Java, смесиха го с Делфи, за да не е толкова груба кражбата и за капак се развихри коплексарщината - "Това било умирало", "Онова било умирало".
Лошото е че това създва негативно отношение в повечето неразбиращи хора и особенно в младите момчета и момичета към средата Делфи.

Истината(добра или лоша ) е че има или няма съпорт, Делфи в много отношения просто няма алтернатива и само по-себеси това дали използваш VB, VC++, Delphi не те прави професионалист. Трябва си Пипе, знаене и можене и ако ги имаш, си подбираш най-добрата средата за разработка според потребностите си (това за съжаление не се казва)



Тема Re: Съдбата на Delphi?нови [re: Mozfet]  
АвторSury (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 00:12



Здравейте.
Аз по начало рядко се впускам в подобни дискусии , и само заблудата която умишлено се насажда от амбициозни комерсиални компании относно смъртта на този или онзи език или платформа може да ме провокира.
Съвсем накратко ще нахвърлям по-важните според мен разлики между VB(важи и за .НЕТ) и Delphi

Delphi :
1)Delphi компилира нативни Win приложения които се изпълняват със скоростта на С++ приложения ,никакви рън-тайм библиотеки , ActiveX , OCX контроли и други изчадия от "Dll Hell-a" не са необходими за дистрибуция , въпреки че ги поддържа при нужда !
2)Delphi е пълноценен ООП език - наследяване,полиморфизъм,капсулация и т.н.
3)Delphi е написан на Delphi , това само по себе си трябва да говори достатъчно , цялата йерархия на VCL класовете, всички функции (включително и тези на ASM ) са написани на Delphi и се ползват в доказани среди за разработка като Borland C++ Builder , Dev C++ и други.
4)Сорса на всички функции и класове е на разположение на програмиста -
какво по-добро четиво от това което са написали разработчиците от Borland ?
5)Delphi има вграден инлайн асемблер
6)Delphi поддържа работа с указатели при това го прави достатъчно интуитивно
7)Delphi е истински RAD инструмент , с негова помощ могат да се създават изключително бързо ефективни самостоятелни програми с превъзходен потребителски интерфейс.
8)Delphi има огромна база от безплатни нативни компоненти с отворен код за всякакви нужди - само тези от JEDI надхвърлят 500
9)Delphi има аналог за Linux (Kylix) , а пък FPC (Free Pascal Compiler) почти 100% съвместим с Delphi и неговото IDE Lazarus вървят на всяка платформа под слънцето.
10)С Delphi може да се програмира структурно както и обектно ориентирано.
11)Delphi има изключително бърз компилатор а компилираните програми вървят със скоростта на С++
12)Класове написани на Delphi могат да се ползват в Borland C++ Builder

VB6 :
1)Трябват му рън-тайм библиотеките а ОСХ контролите му трябва да се регистрират за да тръгне програмата.
2)Ненужно псевдо ООП поддържащо само капсулация.
3)VB6 е написан на VC++ ....колко хитро :)
4)Няма сорс , има палети с контроли компилирани със VC++
5)Асемблер ? тоя пък кой беше !?
6)Указатели ?...
7)VB6 също е RAD..но хей аз мога безпогрешно да позная програма писана на
VB6..все пак стандартните контроли не са безброй.
8)Сорс код в интернет има в интерес на истината , но е крайно непрофесионален.Не се намират много безплатни опен сорс контроли , пък и липсата на ООП е просто пагубна за подобни начинания.
9)Linux ? само през WinE (евентуално)
10)На VB6 се програмира структурно а пък на VB.НЕТ само обектно..а и двете ?
11)Програмите на VB6 са бавни , а пък тези на VB.НЕТ още по-бавни :)

А ако някой си мисли че с Delphi не може се програмира на ниско ниво или да се пишат игри , ето един линк с превод на Quake 2 на Delphi (ехе-то е със същата големина и върви със същата скорост като оригиналното написано на
С++)

http://www.sulaco.co.za/quake2/default.asp

ето и едно сравнение даващо представа какви са разликите между Делфи и сочения за най-мощен многоцелеви език С++

http://delphi.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?site=http://www.marcocantu.com/papers/ooplang.htm

Надявам се да съм ти бил полезен при взимането на решение.

Sury



Тема Re: Съдбата на Delphi?нови [re: naki]  
Авторare (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 09:47



http://clubs.dir.bg/wwwthreads.php?Cat=8



Тема Re: Съдбата на Delphi?нови [re: Mozfet]  
Автор ess (мечтател)
Публикувано20.08.04 10:41



Borland наложиха IDE-то като среда за разработка. Както стана дума, MS се усетиха навреме и с техният финансов потенциал краднаха каквото можаха, дабавиха нови неща и сега честно казано, са по-напред.

Но ще видим BDS 3.0. Аз съм оптимист

---
...и аз пиша на кирилица!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.