Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:37 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Що така бе хора ?нови [re: naki]  
Авторlmmanuel (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 18:28



Ako Sury е прав значи Quake на Паскал/Делфи (все едно) е сравним по-бързина с този писан на C++. Това обаче въобще не означава че едия е по-добър от другия: примерно идвата са писани от некъдърни програмисти, тия на паскал/делфи са кадърни, а ония не са и обратно, изпозвани са различни алгоритми, подходи, методи и тн, т. е. и от два много идентични проекта не може да се прави заключеието колко е по-добър единия от другия, а ти искаш да ми кажеш, че едикояси програма е по-бърза от друга, дето нямат нищо общо помежду си, само щото така ти се "струвало"...

Скъпи naki, Б.К., Mozfet и тн., това което мога да ви кажа е "Кесаревото на кесаря, божието богу", VB - то на тези който им харесва и Delphi-то на тези който го харесват и C- тo също. Не виждам защо трябва да се говорят глупусти, само зада се изкара нещо "уж" по-добро от друго, като нещата са достатъчно относитлни и преди всичко се определят от нивото и възможностите на програмиста. Универсална, супер готина среда без недостатъци няма.

Айде моля ви, тази тема вече да върви към заключение...



Тема Re: Що така бе хора ?нови [re: lmmanuel]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 19:06



Уважаеми, lmmanuel колкото и да съм ламер, едно разбрах, че идеален език няма. Всичко си има своите предимства и недостатъци. Не можеш с лек автомобил да извършваш товарни превози и да ревеш, че ти е не рентабилно.

Нашия разговор с naki започва с първия ми постинг тук и май, ако имаш какво да добавиш трябва да го проследиш от начало. Май първия ми постинг трябваше да го сложа като нова тема, но не се сетих.



Тема Re: APPLAUSE...нови [re: Mozfet]  
Автор karasko (непознат)
Публикувано20.08.04 21:18



Ама и ти правиш едни сметки..

А изобщо ясно ли ти е, че VB.NET изобщо не компилира за Win32 платформата?!

Ти какво сравняваш - ябълки с круши, и се кефиш на банани..



Тема Re: Съдбата на Delphi?нови [re: Б.K.]  
Автор karasko (непознат)
Публикувано20.08.04 21:20



Аз моля да не ни занимаваш с мислите си, които са крайно неориентирани. Не стига че флудна Програмисти,сега и тук..

Ако всеки си гледа собствения бизнес, ще бъдем добре всички.



Тема Приятелска препоръканови [re: Б.K.]  
Авторlmmanuel (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 21:59



Искам първо да направя оточнието, че опита ми с Делфи е незначителен и самия аз не определям знанията и възможностите си на професионално ниво, т.е. и аз съм Леймър в това отношение.

Искаш да ползваш Acsess база данни, тогава оптималния вариант(за бързодействие, според доста утвърдени професионалисти) е машината JetEngine, тя функционира като част от операционната система Widows и по същество и Делфи и VB могат да осъществяват достъп до нея. Направи си в делфи6 и VB6 (примерно) някакво просто приложение малка формичка с една мрежа за данни и бутонче, което като го натиснеш да ти изпълни някава заявка и да изведе данните в мрежата от една и съща база данни. Постарай се да настроиш оптималните параметри за всяка от програмите, тогава ги компилирай и виж за себе си кой вариант ти харесва повече. Това няма де е пълната истина и ще е далеч от нея, но ще е твоята истина!(тук е форум за Делфи и всички сме пристрастни)

По отношение на големината на файла, примерно ако делфи файла е 2Мб а този на VB е 1Мб, да не останеш с погрешното впечатление че, това е предимство, защото програмите на VB за да работят изискват допълнителни библиотеки който сумарно с изпълнимия файл, правят големината му много голяма и заемат значителни ресурси от паметта, това една от лошите страни на VB (това ти го казвам без всякакви задни мисли)

Проектирането на сложни системи, какъвто е въпроса ти, обхващат много фактори и като цяло не могат да се правят непосредствени препоръки (от раз) за това кой вариант е оптимален, както ти искаш. Излагането обаче на намеренията ти за VB и афиширането им в форум за Делфи е правокиращо и малко или много накланят везните в сисъла на изложеното от мен в предишния пост.



Тема Re: APPLAUSE...нови [re: Mozfet]  
Авторcommercial (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 22:25



Пич, пишеш абсолютни тъпотии. .NET езиците компилират до псевдо код, който впоследствие се интерпретира. Тествай и ще видиш че компилирания код на Delphi е с ПЪТИ по-бърз.
Въобще "което съм установил с много лутане в мрежата" беше най-смешното ти изказване. Вместо да установяваш, направи два примера и ги сравни.



Тема Re: Приятелска препоръканови [re: lmmanuel]  
Автор naki (DOS/Win32 guru)
Публикувано21.08.04 00:37



Мда, за заеманата памет си прав - една моя програма като я качих на компютъра, където трябваше да се инсталира, хората имаха Нортън Utilities, и видяхме, че лапа над 11 МБ-та... Само се чудех какво да им кажа на въпросите "защо толкова памет заема"... Иначе на Делфи/C++ Builder е доста по-скромно, най-едрата (сложна) ми програма заема към 6-7 МБ-та, а тази горната на VB6 беше доста по-проста...




Тема Re: Съдбата на Delphi?нови [re: Б.K.]  
Автор naki (DOS/Win32 guru)
Публикувано21.08.04 00:47



Грешиш, макар и малко. URL-то е ...\visualc, защото май + не може да има във URL (сигурно ще стане на % и ASCII кода), пък и по-трудно се помни такъв адрес в Интернет. Иначе има само Visual C++, Visual C няма...
Между другото, на Visual C++ са писани и доста добрите програми Eudora и ICQ... Оопс, 2-та не е толкова добра... Всъщност, хич - пълна е с бъгове, и е тежка като слон, а откъде знам че е писана на Visual C++? От fatal error dialog box-овете, които ми е давало ICQ-то... Но какво да се прави, някой тука имаше сигнатура, беше нещо като "small. fast. stable. pick any two."

Малко оф-топик, ама нейсе:
Веднъж крашна доста забавно, в модул "icqcool.dll"... Явно не е толкова cool, колкото са си мислели тези дето са го писали...




Тема Една забележка....нови [re: commercial]  
Автор PhantomASМодератор ()
Публикувано21.08.04 09:04



.NET компилаторите са Just In Time компилатори - т.е. кода не се интепретира ами при първото стартиране се компилира (разбира се процеса е доста по сложен). След това си върви като обикновен компилиран за съответното ядро процесор код - само дето в една друга тема(и друг клуб) се опитваха да ме убедят, че .NET компилатора би могъл да оптимизира кода по добре (за всеки специфичен процесор) - това май е само идеалната теория(според мен ще стане някога в далечното необозримо бъдеще) - когато някой даде асемблерския код - и ми докаже - тогава ще повярвам.

---


Тема Re: Една забележка....нови [re: PhantomAS]  
Автор ess (мечтател)
Публикувано21.08.04 10:23



Сигурно не е толкова далечно. Много усилия се хвърлят в тази насока, все пак MS вграждат .NET технлогията навсякъде по своите системи, длъжни са да наблегнат на оптимизациите.

Е, няма да е като pure компилаторите, но от друга страна и машините стават все по-бързи, а задачите които им се поставят не са чак пък толкова по-трудоемки (изключая игрите ;)

---
...и аз пиша на кирилица!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.