Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 14.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Delphi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Proektнови  
Авторchavdarov (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 23:12



Zdraweite

Imam edin now proekt "Virtualna biblioteka" samo po sebe si imeto govori gore-dolu za kakvo stava vypros.Pogovorih s mnogo kolegi programisti i mnogo ot tqh se syglasiha s men 4e prokta trqbva da se izpylni na Delphi obache vyznikva edin malyk problem az nikoga ne sym se zanimaval s Delphi makarche mnogo pyti misleh da sedna i da po-procheta za Delphi ta da mina na vyprosa si:
Ima li jelaeshti programisti koito iskat da uchastvat zaedno s men v moqt proekt "Virtualna Biblioteka" ako nqkoi proqvi interes neka mi pishe na pachaliev@abv.bg za da razkaja po podrobno kakvo sym namislil da naprawq mislq che proekta e mnogo interesen i polezen za dosta hora ne iskam da razkrivam celiq proekt neka koito iska poweche info da mi pishe na e-maila weche sym go dal no neka go napisha oshte wednyj
pachaliev@abv.bg
Pozdrawi
RESPEKT




Тема Re: Proektнови [re: chavdarov]  
Автор PhantomASМодератор ()
Публикувано07.08.04 23:56



И щма ли смисъл да се преоткрива топлата вода ???? Най вероятно проекта ти ще е за Web - а подобни неща има под път и над път. Ако те вълнуват погледни някои чисто български неща:

http://www.slovo.bg
http://www.slovesa.net
http://www.hulite.net

Подобни проекти са много лесно изпълними с почти готовите модули в PHP Nuke-a ако не се бъркам - просто трябва малко игране. С делфи.нет ще загубиш доста време - а не ти препоръчвам да ползваш друго - ако съм разбрал правилно идеята ти.

---


Тема Re: Proektнови [re: chavdarov]  
Авторchavdarov (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 23:05



Здравейте

Реално погледнато наистина искам д анаправя нещо и за Web но главната ми цел не е да направя един сайт в който да има книги. Аз искам да направя тази програма за едно училище за родното училище мисля че дойде време да се отблагодаря на тези любими учители които са ме направили човек.Да миним по същества искам тази програма да работи локално в мрежата на училището да може да се използва от учениците а после евентуално да се направи уеб сайт за посетители извън училището за да се използват ресурсите трябва да се заплати някаква минимална сума да речем 2 лева за месец или 6 лева за 12 месеца мисля че вски един потребител би искал да претежава енциклопедии които са много скъпи и така нататък.Библиотеката ще съдържа над 20 000 тома книги а по нататък не само книги и други работи.Та господа ако Ви интересува това което искам да направя оставил съм си и-мейла пишете ми за да ви разкажа много по подробно приятна вечер
поздрави
Кристалин Чавдаров



Тема Re: Proektнови [re: chavdarov]  
Автор SDR (TaskMaster)
Публикувано09.08.04 09:17



Незнам дали знаеш, но съществува едно такова нещо наречено авторски права... Според него без изричното съгласие на автора и издателя не можеш да препубликуваш(било то в електронен вариант) неговите творби. Това не важи за произведения чиито автори за покойници от 20г. .....

------------------------------
I got a COMPILER, and I'm not afraid to use it!


Тема Re: Proektнови [re: SDR]  
Авторchavdarov (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 15:36



Здравейте

Да ти кажа като разгледах библиотеката на училището повечето книги са стари от "кумонистическо време" не мисля че ще има някакви проблеми с авторските права в крайна сметка това е за училището не мисля че някой ще им направи спънки в тази секция не сме обсъждали подробно но в секцията за програмисти темата е по на широко обхваната от колегите програмисти. SDR понеже забелязвам че си запознат с авторските права според теб ще има ли някакъв проблем ако публикуваме една книга на Иван Вазов да речем която е издадена примерно преди 60 години ? Наистина трябва да се апозная с авторските права ако можеш да ми дадеш някакъв линк или просто да ме посъветваш ще съм ти благодарен
Поздрави
Кристалин Чавдаров



Тема Re: Proekt [re: chavdarov]  
Автор SDR (TaskMaster)
Публикувано09.08.04 17:15



Доколко и дали съм запознат определено мойе да се поспори ...

намерих информация (чл. 23 ал. 5) относно авторското право което май урежда товя случай.... ама незнам доколко тази информация е прясна ... Територията обаче е хлъзгава и не бих се решил да публикувам художествена литература особено по-нова щото като нищо могат да се пробват да те усъдят дали ще успеят не е ясно но сами факт че се заведе дело вече води до много и непрятни последици... но ти като изпълнител нямаш вина - този който ги публикува той е на топа на устата....

------------------------------
I got a COMPILER, and I'm not afraid to use it!

Тема Re: Proektнови [re: SDR]  
Авторchavdarov (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 17:41



Здравей

SDR първо искам да ти благодаря сигурно си се ровил известно време за да намериш тази информация.Нека миним по същество
Разгледах с едното око целия закон и чесно казано има пукнатини които на мен ми позволяват да публикувам тези книги.
Глава пета
СВОБОДНО ИЗПОЛЗВАНЕ НА ПРОИЗВЕДЕНИЯ
Допустимо свободно използване
Чл. 23. Без съгласие на автора и без заплащане на възнаграждение се допуска:
2. (доп., ДВ, бр. 28 от 2000 г.) използването на части от публикувани произведения или на неголям брой малки произведения с изключение на компютърни програми и бази данни в други произведения в обем, необходим за анализ, коментар или друг вид научно изследване. Такова използване е допустимо само за научни и образователни цели, при посочване на източника и името на автора и при условие, че не се засяга нормалното използване на произведението, нито пък се увреждат неоправдано законните интереси на авторите;

Този "член" мисля че ми позволява що годе до известна степен да публикувам тези книги.Пък и икам да отбележа че аз не правя Уеб - Сайт а правя програма едвали ще знаят много хора за това.Учителите ще са доволни от направеното и няма да протестират защото това е много полезно в библиотеката не дават повечето книги да ги взимаш в къчщи пък и търсенето става много трудно и тези книги които не гио дават за в къщи трябва да преписваш еми представи си че ти трябва материал от около 20 страници какво ще направим ? И също така в библиотеката книгите са доста стари да не кажа много стари защото ще убидя съдържанието им понеже то е много ценно.Дори и да ме съдят няма да ме е яд поне ще съм помогнал на съучениците си до известна степен.
Поздрави
Кристалин Чавдаров
РЕСПЕКТ






Тема Re: Proektнови [re: chavdarov]  
Автор PhantomASМодератор ()
Публикувано09.08.04 19:13



Значи погледни във форумите на сайтовете които ти дадох - и ако няма подобна тема - или някъде във връзките - по добре попитай - там хората са наясно с проблема - който между другото е наистина сериозен ако искаш да правиш нещо легално - а това е нещото което горещо ти препоръчвам.

Поздрави - ако имаш нужда от помощ се обади макар, че повечето хора може би се интересуват от комерсиални поекти, а твоя в началото не се очертава като такъв ;-))) поне по мое мнение.

---


Тема Re: Proektнови [re: PhantomAS]  
Авторchavdarov (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 20:01



Здравейте

PhantomAS послушах съвета ти и написах писмо на Мартин Митков Митов Ръководител на Словото
Уебмастър на Словото, в. Литературен вестник, Студентски дом , Фондация Аполония, сп. Пламък, сп. Родна реч, Издателство Кралица Маб, Издателство Весела Люцканова и др.
Главен редактор на Словеса
Надзорник (и фен) на ХуЛите

Мисля си че той е човека който може да ме упъти и да ми помохне с авторсите права.
PhantomAS благодаря ти за подкреопата явно в секция Delphi хората са по - обичливи от праграмистите

Поздрави
Кристалин Чавдаров



Тема Re: Proektнови [re: chavdarov]  
Автор Mandor (Sawall)
Публикувано09.08.04 20:39



Някъде имаше и още една точка, погледни в

. Виктор беше публикувал извадка, която касаеше слепите потребители.
Но в ролята си на човек, който вече пет години безвъзмездно поддържа (макар и специализирана) web-библиотека, искрено те съветвам: забрави. Единствения положителен резултат от идеята ти би могъл да е само повишаването на знанията ти в програмирането. Нямаш си дори бегла представа какви писма получавам... и от читатели, и от "автори"...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.